Nyugat ​szép leánya (Western Ladies 1.) 27 csillagozás

Linda Howard: Nyugat szép leánya

„A ​föld különlegesen szép volt. Talán épp ezért választották lakóhelyüknek az első emberi lények ezt a földrészt. Huszonötezer évvel és néhány évszázaddal később Új-Mexikó lett a neve. Ez a név nem adta vissza a hideg, kristálytiszta tavakkal tarkított északi havasi erdők varázsát, amelyek a hullámzó préribe simultak, sem a magányos hegyormokat. A levegő olyan tiszta volt, hogy jótékonyan megnyugtatta a szemet és az elmét, és a napnyugta mindig színesre festette az eget.” Victoria Waverlyt, a nemesi származású, hamisítatlan úrihölgyet a polghárháború folyamán elszegényedett szülei egy jobb élet reményében hozzáadják egy dúsgazdag farmerhez, aki azt hiszi, ily módon maga is úriemberré válik. Erre, természetesen semmi esélye, hisz kulturálatlan, minden emberi érzésből kivetkőzött alak, s emberei sem különbek nála. Közéjük érkezik meg Victoria, akinek még húgát és unokahúgát is meg kell óvnia a rájuk leselkedő ezer veszélytől. Mit ér a puszta női büszkeség és becsület a fegyverek… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1990

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vénusz könyvek Maecenas

Mars, Budapest, 1991
332 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637914110 · Fordította: Ruppert Annamária

JBollok92 P>!
Linda Howard: Nyugat szép leánya

Mivel nagyon szeretem a „kosztümös” történeteket, sejtettem, már a fülszöveg alapján, hogy ez a könyv tetszeni fog nekem. Végül felül is múlta a várakozásomat, a fülszöveg alapján egyszerűbb történetre számítottam. Szépen végigvezetett bosszútörténet, intrikával, szerelemmel körítve. Jake és Victoria igazán szimpatikus pár voltak, McLain egyszerűen nem volt méltó ehhez az erős asszonyhoz. Sőt, inkább off Emma és Celia szintén szimpatikusak voltak, utóbbi is, a túláradó cserfessége ellenére. Kellemes történet.

meteoritastar>!
Linda Howard: Nyugat szép leánya

Ez a könyv határozottan meglepett. Majd nem kedvenc is lett.
A fülszöveg teljesen férrevezetett. Az alapján egy „átlagos” történetre gondoltam. De hamar kiderült, hogy tévedtem. Nagyot is. Meg is ilyesztett, hogy olyan irányba fog menni a történet, amit nem szeretek, de szerencsére nem így lett. spoiler Nagyon jól volt megszőve a cselekmény és a szereplők is megállták a helyüket.
Tartottam tőle, hogy Victoria túl úrihölgy lesz, kényeskedő, sápitozó és lenéző. De hamar világossá vált, hogy ő egy erős nő, aki mindenre kész volt a családja érdekében. Persze neki is volt haszna belőle, de még akkor is kitartott, mikor a saját boldogsága rovására ment. Valamint azzal, hogy nem tagadta a nyilvánvalót, csak kedvelni tudtam.
A romantika sokaknak úgy tünhet, hogy túl gyorsan kialakult. De nekem nem, Nagyon jól szövögette meg az írónő. A drámák, az izgalmak is tetszettek. Teljesen magával ragadott a könyv. Fel is mérgelt, sajnáltam a párost, nevettem és mosolyogtam velük, drukkoltam nekik és a család tagjaiknak is. A könyv elérte, hogy megszeressem őket és aggodjak értük.
Tetszett, hogy az írónő nem csak Victoria sorsával foglalkozott, hanem testvéreivel is. Jó volt látni a boldogságukat.
De sajnos, ezután ….. sokáig gondolkoztam, hogy miért tette azt az írónő. Egy könyvben sem szeretem az ilyesmit, de belátom és elfogadom ha kell, ezzel lesz teljes egy történet. De akkor kapok egy nyomos okot, hogy miért. Itt még most se látom értelmét. spoiler
Ezt leszámítva nekem nagyon tetszett ez a könyv. Persze nagy fordulatok nem voltak benne, hisz ez egy történelmi romantikus könyv, így nyílvánvaló volt nagyon sok minden. De ha valaki szereti az ilyen korban és helyen játszodó történeteket, azok bátran lessenek bele.

lady_An>!
Linda Howard: Nyugat szép leánya

kellemes régimódi történet. Tele van klisével, pl kemény bosszúra éhes férfi, tudathasadásos nő aki egyik percben belevaló erős, másikban irreálisan cselekvő hisztérika. Ki nem mondott szavakból eredő félreértések adják a történetet, de kikapcsolódásnak tökéletes

mandyquick>!
Linda Howard: Nyugat szép leánya

Az egyik első Vénusz – könyvem volt, és a kedvencem azóta is mind közül. Egyszerűen imádtam már 13 évesen is, fantasztikus :)

Inimma>!

Mi a büszkeség? Nem öltözteti föl, és nem tesz ennivalót az asztalra, nem védheti meg vele az embereket, akiket szeret. Mégis ragaszkodik hozzá, mint utolsó védelmezőjéhez.

Kapcsolódó szócikkek: büszkeség
mandyquick>!

[…] mindennel ellenkezett, amit csak tanultak, de nem volt bűn. Victoria rájött, mennyire megváltozott az életük, mennyire megváltozott ő maga, amióta ezen a vad földön él. Amikor először lépett erre a földre, az életét társadalmi szabályok igazgatták, akár helyesek voltak, akár nem. De az illem többé nem számított, ha a szerelemre gondolt.

Western Ladies sorozat · Összehasonlítás