A ​siker tervezhető 2 csillagozás

A praktikus tudás lélektani könyve
Limpár Imre: A siker tervezhető

Sikeres bárki lehet, de mégsem akárki. E könyv annak íródott, aki hajlandó végre kezébe venni a sorsát. Célom az volt, hogy mindenki számára biztonságos eszközöket nyújtó írást adjak az olvasók kezébe, hogy miként szabadulhatunk meg a pörgés rabigájából, hogy az életünk ne csak hajsza legyen, ahol mások életét éljük és céljait valósítjuk meg, hanem ahol végre merünk magunkra fókuszálni, s mindezt nem fogcsikorgatva, hanem derűsen, mosolyogva. Hiszek abban, sőt tudom, hogy mindez lehetséges.

Ha valaki közelít a sikerhez az üzleti életben, a tapasztalatok szerint sokszor elér egy kritikus lélektani határponthoz, és nem érti, miért nem képes áttörni a falakat, holott elvben minden módszert ismer. Ellenben ha valaki a lélektan felől közelíti a siker birodalmát, megint csak az ürességbe markol, mert pszichés felismeréseinek nem lesz a hétköznapokba ültethető konkrétuma.

Ez a könyv a hogyanokról szól.

Kossuth, Budapest, 2018
Kossuth, Budapest, 2018

Limpár Imre: A siker tervezhető

Limpár Imre: A siker tervezhető A praktikus tudás lélektani könyve

”A stresszkezelés lényege mindig a szubjektív, az általunk megélt valóság kézben tartása. Sokan túlmisztifikáljuk, hogy a stressz, az aggodalom, a különféle félelmek micsoda monstrumként magasodnak felettünk. Azonban mi emeltük fel őket ilyen magaslatokba, és ha rajtunk múlik, a megoldás is sok esetben a kezünkben lesz.”

Nagy öröm a sikeres életről egy olyan könyvet kézbe venni, amelyet magyar, szakképzett pszichológus írt. Végre nem önjelölt guruk által agyonismételt, szájbarágós frázisokat kell olvasni, hogyha jól elképzeljük, boldog multimilliomosok leszünk már holnap, vagy amelyek, ahogy Limpár Imre is fogalmaz, kecsegtető üveggyöngyként varázsszavak mormolására buzdítanak a tükör előtt. Bár tény, hogy kevésbé egyszerűek, a könyv feladatai, gondolatébresztő mondatai által tényleg fontos dolgokra döbbenhetünk rá önmagunkról, arról, hova tartunk, illetve a stresszhelyzetekre adott reakcióinkról. Hiszen a stressz, a fájdalom, a nehézségek, mind az élet részei, azonban az már a mi kezünkben van, hogy felnagyítjuk, vagy épp elfogadjuk őket és mozgósítjuk erőforrásainkat. Az erőforrások leltározása mellett sok hasznos gyakorlatot tartalmaz a kiadvány, mint például az életkerék, a 100 cél, a SMART-célok, az életúttérkép, vagy épp a stressztartálymodell. A könyvet lehetelen gyorsan olvasni, hiszen az egyes feladatokra időt kell szánni, illetve az altémák átlagosan csupán egyoldalnyi helyet kapnak. A tömören átadott információkat azonban humorral és személyes történetekkel teszi olvasmányossá a szerző.

Málnika

“Mi a különbség a sikeres és a sikertelen ember között?” – teszi fel a kérdést számos önsegítő szakirodalom. A válasz ekképp hangzik: a sikeresnek csuda nagy könyvtára van, a sikertelennek meg roppant nagy tévéje!

53. oldal, 3. fejezet (A szokások ereje)

Málnika

143. oldal, 6. fejezet (Stresszkezelési technikák, praktikák, trükkök)

Málnika

A címkéknek nagy hatalmuk van felettünk. Ha egyszer belekerülünk egy skatulyába, súlyos erőfeszítésbe kerül onnan kijönni. Ennél azonban van rosszabb is, ha mi aggatjuk magunkra a lelkünket roncsoló címkéinket.
Sokan élnek például maszek horrormúzeumban. Mindennap leszúrják magukat egy olyan tőrrel, amelyet dédelgetve őrizgetnek hosszú-hosszú ideje jó muzeológus módjára.

158. oldal, 6. fejezet (Stresszkezelési technikák, praktikák, trükkök)

Málnika

Hiszem, hogy abban a pillanatban, amikor ráeszmélünk: tudunk egyedül menni, paradox módon akkor leszünk igazán képesek a másikkal együtt haladni.

11. oldal, Credo

Málnika

Az emberek többsége azt hiszi, az a boldogság, amiben nem ér bennünket rossz. Nem lehet, hogy tévúton járunk, amikor stressz, fájdalom és kudarcok nélküli napok után sóvárgunk? Hiszen mindez egy irreális, soha be nem következő, az élet hatókörén kívüli elvárás.

165. oldal, 6. fejezet (Stresszkezelési technikák, praktikák, trükkök)

Málnika

Felmerült már, hogy valójában nem kell mindig jól lenni? Döbbenetes, mennyire hajszoljuk napról napra, hétről hétre a “jól levés”-t, s pont ezzel mennyire eltaszítjuk valójában magunktól!

168. oldal, 6. fejezet (Stresszkezelési technikák, praktikák, trükkök)

Málnika

Hiszen van úgy, hogy pusztán rendben vagyok: egy napon belül megélem a pillanatok örömét, egy-egy kudarc fájdalmát, az elfogadás eufóriáját, majd egy visszautasítás keserű ízét, a dicséret pezsdítő erejét és a hibázás rejtelmét. Viszont mindez így jó, mert ezt úgy hívják: Élet. Hát merj végre élni!

168. oldal, 6. fejezet (Stresszkezelési technikák, praktikák, trükkök)

Málnika

Pedig az élet nem készülések sokasága, hanem a megélt pillanatok együttese.

247. oldal, 12. fejezet (Záró gondolatok)

Málnika

Az, hogy tudjuk, nem élhetünk örökké, ha a megfelelő szemüvegen keresztül szemlélődünk, cselekvésre, aktivitásra ösztönöz. Létezésünk értelmének tudatosítása az egyik legnagyobb hajtóerő, ami a mindent bekebelező szürke hétköznapokkal szembeállítható.

31. oldal, 2. fejezet (A célok logikája)