A ​Minótaurosz kutyája 5 csillagozás

Lily Tiffin: A Minótaurosz kutyája

Tiffin rejtői humorral megírt regénye nem másról szól, mint egy palotapincsiről. De nem ám akármilyenről. A knósszoszi palota pincsijéről, Paszifé királyné lusta, és persze falánk szeme fényéről; aki egy szerencsétlen félreértés miatt elindul megkeresni a boldogság kék madarát. Helyette azonban hosszas kalandok után a Minótauroszt – az embertestű, bikafejű szörnyet – találja egy sötét labirintus mélyén.
Az ókori Kréta szigetén játszódó szórakoztató történet mesterien ötvözi a világgá kergetett kutya sanyarú sorsából fakadó humort a korrajzzal és a Minótaurosz mítoszával.

Lomart, 2008
152 oldal · ISBN: 9789639632172 · Illusztrálta: Mario Lomarto

Bess>!
Lily Tiffin: A Minótaurosz kutyája

Ez a kedves, aranyos, rövidke könyv, nem másról szól, mint egy palotapincsiről. Egy knosszoszi királynő elhízott, lusta ölebjéről, akit miután egy macska kerget, levernek eggyüttesen egy kalitkát és kiszabadul a királynő féltett kék madara. Pincsink a keresésére indul…
Miért ajánlom? Nem világrengető gondolatok, nincs különösebb mondanivalója, nem megerőltető olvasni, egy óra alatt kivégezhető könnyed olvasmány rengeteg humorral vegyítve:)

Bess>!

„Erre azonban felkapta a fejét az arany kalitkában kuksoló kék madárka is, és őrült rikácsolásba kezdett. – Igen, nevetett Paszifé, téged is szeretlek Eufóriám, hisz tudod, te vagy nekem a boldogság kék madara, ne féltékenykedj kicsim.”