Egan ​krónikák 30 csillagozás

Történet egy tündér tollából
Lily Defiant: Egan krónikák

Két fiktív helyszín, egy szigetország és egy börtönkolónia adja a fiatal hercegnő, Cessilly Phelon rendkívül izgalmas történetének festői hátterét. Az Egan krónikák lapjain megelevenedő szövevényes kalandok főszereplői az embereken kívül kelta istenek, faunok és tündérek.

A garantált izgalmakat tárogató, meghökkentő fordulatokban gazdag fantasy az éppen nagykorúvá vált hercegnő királynővé koronázásával veszi kezdetét, aki a ceremónia után rögtön olyan súlyos hibát vét, amelyért, úgy tűnik, az idők végezetéig lakolnia kell. Hiába bánja meg szinte azonnal a bűnét, isteni ítélőszék elé kerül, ahol első körben halálra ítélik. A kelta isten Pwyllnek azonban sikerül meggyőznie társait, hogy enyhítsenek bűntetésén. Végül úgy döntenek, száműzik az emberi világból egy szigetre, ahol aprócska tündér alakjában az örökkévalóságig együtt kell élnie tettének következményeivel. Ám a száműzött lét sem örök, meglepetések, váratlan fordulatok sora kíséri végig olvasás közben a történet rajongóit.

Eredeti megjelenés éve: 2021

Könyv Guru, 2021
Könyv Guru, Budapest, 2021

aurora_lewis_turner IP>!

Lily Defiant: Egan krónikák Történet egy tündér tollából

„Összességében az Egan krónikák egy alaposan felépített fantasy történet, mely két idősíkot mutat be, ami egy ponton összekapcsolódik. A karaktereket kellően árnyaltnak éreztem, a sztori érdekes és jól felépített. Úgyhogy kíváncsi vagyok a folytatásra is.”

Bővebb értékelés:

KiSzil>!

Lily Defiant: Egan krónikák Történet egy tündér tollából

Egy nagyon édekes világ tárul elénk a varázslények lakta börtönkolónia és az emberek lakta szigetország által.
Két szálon fut a cselekmény, Cessily múltja és jelene felváltva, fokozatosan tárja elénk az igazságot arról, hogy az újdonsült királynőt miért is ítélték halálra, majd az öröklétre.
A két világ kezdetben nekem nem igazán passzolt össze. Nincs túlmagyarázva a létezésük, lehetett volna részletesebb leírás, egy kis “történelem”, de a történet tetszett, sodort magával és izgultam a szereplőkért. A kezdetben önző és arrogáns Cessilly a végére a szívemhez nőtt.
Nem ilyen befejezésre számítottam, az utolsó pillanatban pedig még kapunk egy váratlan és rejtélyes adalékot, ami folytatásért kiált. Nem szeretem, ha nincs lezárás…
Egyetlen dolog idegesített nagyon, spoiler

Aurora_P_Hill IP>!

Lily Defiant: Egan krónikák Történet egy tündér tollából

A borító! <3 Imádom. Percekig nézegettem. Aprólékos, részletes, épp úgy, mint a történet.

Az írónő pont azokkal a lényekkel népesítette be a történetet, amiket amúgy is szeretek, de legfőképpen a pegazus rabolta el a szívem.
Két szálon folyt a cselekmény, két nagyon különböző síkon, és egész végig vártam, vajon hol kapcsolódnak össze…
A főszereplő nem igazán vált a kedvencemmé, de ez nem vont le a könyv értékéből.

Elvárások nélkül álltam neki a történetnek, és jól is tettem. A néhol tömbösített párbeszédek, majd leírások miatt elég nehézkes volt az olvasás, de ettől függetlenül egy jól kitalált és érdekes olvasmánnyal lettem gazdagabb.

rekice>!

Lily Defiant: Egan krónikák Történet egy tündér tollából

Sajnos ez a könyv fele annyira sem tetszett, mint szerettem volna.
Elsősorban a borító fogott meg, nagyon szép, de sajnos a könyv minőségén nem javít sokat. Elolvasása után a fülszöveget is érdekesnek találtam, bár semmi extra nem volt benne, de úgy voltam vele: Miért ne?
Az elején egészen érdekesnek tűnt a történet és elsősorban a kelta istenek és más mágikus lények miatt. Aztán, ahogy haladtam vele, egyre kevésbé kötött le és kissé széthullott a történet. Jó ötletnek tartom, hogy visszatekintésekből ismerhetjük meg Cessilly múltját és a szigetre kerülését, de sajnos úgy éreztem, hogy a történet nagyon ráment a „leckéztetésre”, ami általában elvezet egy karakterfejlődéshez és pont ezt hiányoltam. Hiszen a főhős pont ugyanolyan önző volt az elején, mint a végén. Így egyszerűen csak nem volt értelme és az egész sztori egy kicsit összevissza volt.
Cessillyt kicsit sem kedveltem, sem az elején, sem a végét, Will vagy Pwyll az elején érdekesnek tűnt, de a végére ő is egyszerűen csak unszimpatikus lett, hasonlóan a többi főbb szereplőhöz.
Tényleg sajnálom, hogy nem tudtam élvezni a könyvet és örülök azoknak, akiknek tetszett, lehet csak velem van a baj és nem jött át túlságosan a lényege, de mindenestre nem hinném, hogy a folytatást el fogom olvasni.

Lily Defiant: Egan krónikák Történet egy tündér tollából

Mi történik akkor, ha egy elkényeztetett, beképzelt nő kap egy hatalmas pofont az élettől? Hát, szemtanúi lehetünk egy marha jó karakterfejlődésnek! Cessilly épp koronázása előtt kap egy érdekes ajánlatot. Bajba sodorja egy váratlan döntés? Hogyan lehet jól kormányozni egy királyságot hazugságok közepette? Vagy épp meg kell dönteni a feudalizmust?
Lily Defiant nagyon jól ábrázolta Egan helyzetét, mind a pozitívumok, mind a negatívumok között.
A cselekmény két szálon fut, kellően el tudunk helyezkedni egy börtönszigeten, ahol faunok, mérges gombák, tündérek élnek látszólag békességben. Milyen bűnt követett el Sziszi, amiért száműzték erre a szigetre és vajon sikerül Willnek megmenteni? Will-t imádtam az első perctől kezdve, mert annak ellenére, hogy titokzatos volt, mégis érezhetően a jó oldalon áll.
A másik szálon pedig Cessily élete tárul elénk, ahogy vezetni próbálja az országot. A két szál pedig egy ponton találkozik.
A történet alaposan felépített világot mutat be, ha kellően figyelünk, épp annyi titkot súg, mint amennyit a valóságban nekünk sem ártana megfogadni! Nagyon tetszett, még többet szeretnék olvasni Lily-től! A borítója pedig egyszerűen meseszép!

vörös_áfonya>!

Lily Defiant: Egan krónikák Történet egy tündér tollából

Néha az Alíz Csodaországban stílusát vette fel. De nem fogott meg, feltehetőleg másra számítottam. Valahogy nem illettek a történetbe a telefonok, Porschék és Maseratik sem, melyekhez értetlenül állva én sem passzolok a könyv olvasóközönségéhez. Hiába az eltérő helyszín és nagyrészt más szereplőgárda, a múlt-jelen fejezetei egybemosódtak, ahogy haladt előre a történet. A vége sem hoz feloldozást, csak tovább nő az értelmezhetetlenségek száma.

SzemreValó_könyvek >!

Lily Defiant: Egan krónikák Történet egy tündér tollából

Legelőször is a borító fogott meg, emiatt döntöttem úgy, hogy ezt el kell olvassam. Bár féltem tőle, hogy nem fog tetszeni, mivel mindenféle szereplőkről olvashatunk a könyvben, úgy mint emberek, tündérek, istenek és még sorolhatnám, de pozitívan csalódtam.

Két helyszín, két idősík. A maguk módján szerethető szereplőkkel, akik jelentős változáson mennek keresztül. Nagyon tetszett, mert tele van mondanivalóval és érzelmekkel. Pörgős, izgalmas, érzelmes történet, amely garantált szórakozást nyújt. Nagyon megszerettem a világot és a szereplőket, remélem még olvashatunk hasonló történeteket. Teljesen magába szippantott. Imádtam!

inci81 P>!

Lily Defiant: Egan krónikák Történet egy tündér tollából

Imádtam a világot, imádtam a szereplőket! Vissza akarok térni ide még! Nem csupán úgy, hogy újra elolvasom, hanem úgy is, hogy újabb és újabb részeket olvasok.

Részletesebb vélemény a blogomon:

Mona_Matthews I>!

Lily Defiant: Egan krónikák Történet egy tündér tollából

Kedves történet egy tündérlányról, aki valójában nem is tündér…
Ami nekem furcsa volt, hogy a királyságot egy mai, modern világba helyezte az írónő.
Véleményem szerint jobban passzolt volna hozzá a középkori hangulat.
A sok „Váó!”- tól kicsit kiakadtam, de ennek ellenére szeretettel ajánlom minden fantasy rajongónak.

lemlelinda>!

Lily Defiant: Egan krónikák Történet egy tündér tollából

Nagyon kétes érzéseim vannak. A boritó vett meg első körben, azért választottam ezt a könyvet. A tartalma viszont nem tetszett annyira,mint szerettem volna. Néha nagyon eröltetettnek tűnt a sztori, néha nem is értettem,hogy mi is történik igazából. Nem mondanám rossznak,de inkább egyszer olvasós.

Nikike_k>!

– Egyvalamit ne feledj! Sose kételkedj magadban! Ha valamit jónak hiszel, ragaszkodj hozzá, és cselekedj a legjobb tudásod szerint!

Nikike_k>!

– Most már tudom, milyen kötődni valakihez. És rájöttem, hogy megéri.

Elégedetlenek mindig vannak…

Nikike_k>!

– Szívj egy kis friss levegőt! Itt nincs köd, ami annyi éven át mérgezte az agyad.

Nikike_k>!

– Csírájukban kell elfojtani a forradalmárokat, és akkor nem lesz baj…

Nikike_k>!

» Egy úrhölgy nem fut, egy úrhölgy nem nevet.«

inci81 P>!

– Ahogy mondtad, felejtek, de ha elfelejtek mindent, akkor elvész az, ami valójában én vagyok.

H_Fajth_Evelin>!

– Kezdem úgy érezni, hogy rossz döntést hoztam.
Will megfordult, és komoran rám nézett.
– Csírájukban kell elfojtani a forradalmárokat, és akkor nem lesz baj – ezután köszönés nélkül kisétált a szobámból.
Azt hiszem, nem lesz hajlandó többet velem reggelizni.

H_Fajth_Evelin>!

– Milyen varázslények élnek ott, ahova küldenek? – váltottam témát hirtelen.
Will elkezdett nevetni. Azt hittem, butaságot kérdeztem, vagy hogy csak ugratott, amikor ezt mondta. Végül abbahagyta.
– Most miért nevetsz ki?
– Nem tudom, hova küldenek. Ez attól függ, rengeteg létezik. Kentaurok, manók, törpék.
– Azok nem ugyanazok?
– Nem. Nem is javaslom, hogy összekeverd őket, mert nagyon mérgesek lesznek miatta.
– Folytasd!
– Tündérek, lidércek, elfek, leprikónok, trollok.
– Sárkányok?
– Miért akarsz te sárkánnyal találkozni?
– Nem akarok.
– Tudtommal kihaltak.
– Unikornisok?
– Sajnálom, azok is.
– Azt mondtad, ott nem lehet meghalni.
– Nem, azt mondtam, hogy ott nincs vége az letnek. Szóval úgy értettem, hogy nem fogsz megörgedeni. Meg lehet halni, ha megölnek.

CarmenV >!

Azonban én fekete bundát növesztettem, és fekete medve külsejét öltöttem magamra. A méretem megegyezett a hatalmas farkaséval, és velőtrázóan bömböltem.