A ​beavatás 11 csillagozás

Egy spirituális utazás regénye
LíláDéví: A beavatás

Mari az ünnepelt színésznő sikereinek csúcsán egyik pillanatról a másikra eltűnik a világ szeme elől. Még vőlegénye, az indiai származású színházrendező sem tudja, hol lehet. Tíz évvel később egy véletlen folytán, vagy talán a sors szeszélye révén a levegőben találkoznak. Együtt utaznak egy Indiába tartó repülőgépen. Sorsuk újra összefonódik, de már minden megváltozott…

A személyes tapasztalatok alapján íródott történet elkalauzolja az olvasót egy indiai ashram mindennapjaiba, bepillantást enged egy autentikus jógamester, egy guru életébe, tanításaiba, csodatételeibe és részesei lehetünk az ősi mester-tanítvány életekre összefonódó kapcsolatának.

A lebilincselően izgalmas regény egy földrészeken átívelő, hatalmas szerelmet tár az olvasó elé. Az írónő, Szepes Mária nyomdokait követve ugyanolyan otthonosan mozog a keleti misztikában, mint a színházi élet varázslatos világában.

Művelt Nép, Budapest, 2019
Művelt Nép, Budapest, 2019

marimari

LíláDéví: A beavatás Egy spirituális utazás regénye

SZUPER JÓ! Ajánlom mindenkinek. Igazán elgondolkodtató, az életről szól, szerelemről, hitről, döntéseinkről. Miközben az élet komoly dolgairól beszél, stílusa mindvégig könnyed, gördülékeny, humoros.

sztrop

LíláDéví: A beavatás Egy spirituális utazás regénye

Nagyon gyorsan elolvastam, iszonyúan magával rántott a könyv. Tetszett a bölcsessége, a könnyedsége, hogy sugárzik az egész írásból a tapasztalat a spiritualitásról, a színházról, az életről… és mégis könnyed. Különleges könyv. Volt egy-két dolog, ami számomra túl váratlan/valószínűtlen fordulatnak tűnt, de lehet, hogy csak én vagyok zöldfülű. :) Akinek az Ízek, imák, szerelmek tetszett, annak ez a regény is be fog jönni.

Erabera

LíláDéví: A beavatás Egy spirituális utazás regénye

Ritkán írok értékelést, de ez a könyv nagyon megfogott. A könyv az élet két fontos témájáról, a szerelemről és spiritualitásról szól. Egy nap alatt olvastam ki, nem tudtam letenni.

alexandrab

LíláDéví: A beavatás Egy spirituális utazás regénye

Kicsit sokáig húztam az olvasást, pedig nem lehet letenni a könyvet, annyira jó a történet. Örülök, hogy betekintést nyertem a színházi világba, valamint az indiai spiritualitásba is. Mindenkinek ajanlom ezt a konyvet, aki egy jó regényre vágyik.

Sárgavár

LíláDéví: A beavatás Egy spirituális utazás regénye

Izgalmas, lendületes, szövevényes szerelmi szál, lelki mélység, és értékes spirituális tanítások. Bár a könyv regény formájában íródott, a spirituális része abszolút hiteles. A színházi világban nem vagyok túl járatos, így pluszban érdekes volt számomra ebbe a világba is belepillantani ilyen mélységben. Mélysége ellenére felemelő és örömteli, mint az igaz mesék.

NikoLetti P

De hát szeretlek! – mondta , majd halkan hozzá tette: – Általában. Csak időnként nem. De olyankor sem veled van bajom, hanem magammal – igyekezett korrigálni. – Nem téged nem szeretlek, hanem saját magamat. De amikor nem szeretem magam, akkor senkit sem szeretek.

NikoLetti P

Rájöttem , hogy az építészek azért tervezik a színházakat és a templomokat ilyen magasra , mert tudják, hogy a léleknek térre van szüksége. A testnek elég két és fél, három méter is , de a léleknek nem.

NikoLetti P

Olvastam valahol, hogy a szülő mindig jót tesz a gyerekének, akkor is , amikor pont az ellenkezőjét csinálja annak, amit a gyerek elvár tőle.
Ahogy maguk mondják Indiában, teljesíti a dharmáját.

NikoLetti P

A múlt és a jövő csak az emberi elmében van jelen. A földi életet nem tudjuk másképp felfogni, de ez nem azt jelenti, hogy ez így is van. Sokszor előfordul, hogy vágyunk valamire , és azonnal meg akarjuk kapni, pedig az csak egy jövőbeni kép előrevetülése. De a földi énünk a jelenben él, és azonnal valóra akarja váltani vágyait. Ezért jut fontos szerep minden vallásban a türelemnek. Valójában minden a jelenben teljesül, de nem okvetlenül ebben a pillanatban , más szóval nem ebben a jelenben. A mából holnapra tegnap lesz, a tegnapból holnapra ma. Csak a ma létezik! Csak a mában létezünk. Csak a mában érzékelünk. A többi csak szó.

Molu

A rossz érzést az okozza bennünk, hogy nem vagyunk hajlandók elfogadni. Amint tudomásul vesszük és elfogadjuk az adott helyzetet, képesek vagyunk annak megfelelően cselekedni. Ekkor a probléma megszűnik problémának lenni. És ami nem probléma, nem is zavar.

Molu

Annyira elteltem az élménnyel, hogy nem hiányzott semmi, nem törődtem mással, csak azzal, amit épp csináltam. Ilyenkor nem fész, és nem vágysz semmire. Ebből rájöttem, hogy az embernek valójában mindig megvan mindene. Minden eleve bennünk van, csak nem hisszük el, ezért keressük a biztonságot kívül…

Molu

Mielőtt még teljesen átadnám magam az újabb kábulatnak, amit Mari érintése és csókjainak íze kivált belőlem, valami félelemféle suhan át rajtam.

Molu

Az élet minden oldalról más és más arcát mutatja, s hogy milyennek látod, az attól függ, honnan nézed.

Molu

A hagyományunk arra tanít minket: ahogy a szülő ott van, amikor a gyermek megszületik, úgy a gyermeknek kötelessége ott lenni, amikor a szülő eltávozik.

105. oldaldal

Molu

Aztán rájöttem, nem is olyan nagy a különbség a szerzetesek és a szemetesek között. Végül is mindketten tisztasági munkások. A szemetesek a földi hulladékot takarítják el, a szerzetesek a lelkit.