A ​Jézus Krisztus iránt való szeretet gyakorlása 0 csillagozás

Liguori Szent Alfonz: A Jézus Krisztus iránt való szeretet gyakorlása Liguori Szent Alfonz: A Jézus Krisztus iránt való szeretet gyakorlása

Liguori Szent Alfonz (1696–1787) püspök és egyháztanító iratai valóságos gyöngyei az aszketikus irodalomnak. Rendkívüli tudás, az emberi lélek alapos ismerete, egy meleg szívnek gyöngéd érzelmessége s az Úr Jézus iránt való mélységes, odaadó szeretet jellemzi minden sorát. A keresztény népek lelki életének irányításában az újabb időben csak kevés írónak volt oly nagy része, mint őneki. Magyar nyelven azonban, sajnos, nagyon kevés jelent meg műveiből. Éppen azért, azt gondolom, nem végeztem fölösleges munkát, mikor „A Jézus Krisztus iránt való szeretet gyakorlása” című remekművét nyelvünkre átültettem.

Ez a kis könyv nagyon hasznos szolgálatot tesz mindenkinek, aki komolyan veszi lelke üdvösségét, de különösen azoknak, akik – kolostorban vagy a világban – magasabb keresztény tökéletességre s az Úr Jézusnak áldozatos szeretetére törekszenek. – A fordító

Eredeti cím: Pratica di amar Gesù Cristo

Eredeti megjelenés éve: 1768