A ​második honalapító 1 csillagozás

Ligeti Róbert: A második honalapító Ligeti Róbert: A második honalapító Ligeti Róbert: A második honalapító

Julián, ​latinul Julianus, domonkos barát 1235-ben a Volga folyó vidékén magyarokat talált. Két év múlva a tatárok előrenyomulása miatt már hiába kereste őket.
Ebben az időben a nemesek szembefordultak IV. Béla királlyal. Egyrészt nem adott újabb földeket a királyi birtokból, sőt hozzáfogott a régebbi adományok visszavételéhez is. Másrészt befogadta az országba a tatárok elől menekülő és azok harcmodorát ismerő kunokat, akik nomád élet módjuk miatt összeütközésbe kerültek a magyarokkal.
A tatárok 1241-ben törtek az országra. A véres kard felmutatásával fegyverbe szólított nemesek vonakodva gyülekeztek. Az európai uralkodók nem nyújtottak segítséget. A kunok pedig -királyuk meggyilkolása miatt- pusztítva kivonultak az országból. A Mohi csatában elszenvedett vereség (április 12.) az ország népét kiszolgáltatta a tatároknak.
A tatárok kivonulása után IV. Béla király irányította az ország felépítését és katonai újjászervezését. Változtatott korábbi politikáján: nagy… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvass magadnak!

Olvass Magadnak, Budapest, 2011
40 oldal · ISBN: 9786155000195 · Illusztrálta: Mácsik Attila
Olvass Magadnak, Budapest, 1989
40 oldal · ISBN: 9635009895 · Illusztrálta: Mácsik Attila
Magánkiadás, Budapest, 1984
40 oldal · ISBN: 9635003366 · Illusztrálta: Mácsik Attila

Rhyen
Ligeti Róbert: A második honalapító

Unokaöcsém olvasta fel nekem. :)
Ötletesek ezek a kis képregények, arról nem is beszélve, hogy tanulni lehet belőlük. Az ismétlés sosem árt.