Úristen, ​megint tréning! 3 csillagozás

Ligeti György: Úristen, megint tréning!

-Miért rándul össze a gyomrod, ha azt a szót hallod, hogy „tréning”?
-Hol van a hiba?
-Mi a különbség a csapatépítés és a berúgás között, és ez utóbbi hogyan szolgálja a szervezet fejlesztését?
-Milyen nehézségeket okozhat egy tréning helyszíne?
-Mi a szervezet vezetőjének és mi a tréner felelőssége?
-Miért ülünk körben a megbeszélés során?
-Hogyan járul hozzá a tréning egy cég üzleti sikeréhez és hogyan nem?

Ezekre a kérdésekre ad választ a könyv. A szerző tizenöt éve dolgozik a felnőttképzésben, illetve oktat különböző európai egyetemeken. Saját üzleti szervezetét a könyvben olvasható elvekre építi – egyelőre sikerrel.

M-érték, Budapest, 2011

Ligeti György: Úristen, megint tréning!

Ligeti György közérthető formában, humorosan beszél a tréningekről, amit sokan a hátuk közepére kívánnak. Sok hasznos tanácsot nyújt, és láthatóan nagy tapasztalattal rendelkezik a szerző a tréningek tekintetében. Külön jók az esetrészletek! Nem mondom, hogy az elolvasása után rögtön tudom, hogyan építsem fel a saját tréningjeimet, de jó szemléletet ad, ami meg tudja alapozni a munkafolyamatot.

szalokysara>!
Ligeti György: Úristen, megint tréning!

Nagyon jól írja le azt, amit én is tapasztaltam a munkahelyemen. Szerintem minden főnöknek el kéne olvasnia, aki csak úgy belöki az embereket a tréningre, ő maga pedig szépen távol marad. Nekem nagyon vegyesek a tapasztalataim a vállalati tréningekkel, de ha ez a szerző is tart tréninget, akkor az biztosan nem lehet olyan rossz.

Retla>!
Ligeti György: Úristen, megint tréning!

Zseniális könyv! A tréningezésről szól, vicces,közérthető formában. Megtudhatjuk belőle mit csináljunk, és mit ne csináljunk, ha tréningcsoportot vezetünk. Szakkönyv, mert a szakmáról, a tréningekről, és nem szakkönyv, mert nem szájbarágós, és nincs tele érthetetlen szavakkal. Azaz olyan szakkönyv, amit jó olvasni. Pont az a típus, amit szeretek. Olyan témákat feszeget már az elején is, és a könyvben végig, amivel nagyon egyet tudok érteni. Azt járja körül, hogy mikor is lehet hasznos egy tréning, mikor van szükség rá úgy igazából, és mi van akkor, ha csak nyűg mindenkinek a hátán. Ahogy ő is írja, egy tréning nem akkor jó, ha lazulhatunk, és kiereszthetjük a gőzt alatta. A tréning alkotó munka kell, hogy legyen.
Ajánlom mindenkinek, akit érdekel a tréning világa, de nem tudja igazán, hogy honnan is kezdje.

timeja>!

Hogy létezhet olyan, hogy „very important person”? Van olyan „person”, aki nem „very important”?

95. oldal, Ki lakik az egyágyasban?

timeja>!

„A zene nemcsak azért jó ürügy az együttműködésre, mert elvarázsol, hanem mert külső visszajelzés nélkül is világos jelzést ad az eredményről” – mondja Hajós. „Mindenki hallja, ha rossz. A motivációt tehát nem a csoport vagy a tréner vagy a főnök adja, hanem folyamatosan ott van a levegőben. A szó szoros értelmében is: hanghullámként.”

132. oldal, Zenetréning

Kapcsolódó szócikkek: Hajós András · zene
timeja>!

„A fiatalokat magával ragadja az idő forgataga; a vagyon, a sebesség, az, amit az egész világ csodál, és amire mindenki vágyik. Az egész művelt világ célja, hogy könnyedebbé tegye a kommunikációt, hogy fölülmúlhassa önmagát.” Gondolnád, hogy e mondatok Goethe 1825. június 6-án kelt leveléből valók?

111. oldal, Az idő

Kapcsolódó szócikkek: 1825 · Johann Wolfgang Goethe