Kuma ​ikrei (Sárkánylány 4.) 44 csillagozás

Licia Troisi: Kuma ikrei

Lépésről lépésre közeledik a mindent eldöntő, utolsó ütközet. Már csak egyetlen Alvó hiányzik az Őrsárkányok csapatából, amelynek tagjai most öt gyerek testében élnek tovább, és egykor a Világ Fáját védték Nidhoggrtól, a gonosz sárkánykígyótól és csatlósaitól.

Sofia Schlafen professzor és barátai kíséretében Edinburgh-ba utazik. Ott remélik megtalálni a Világ Fájának ötödik gyümölcsét. De a Nidhoggrt mindeddig rabságban tartó átok kezd elmúlni, és a gonosz emberbőrbe bújik. Egy olyan ember bőrébe, akinek a kiléte az egész küldetést kockára teszi.

Élete legveszélyesebb és legizgalmasabb küldetése során Sofiának egy elátkozott temető kriptájában kell megküzdenie a legsötétebb rémálommal, miközben találkozik egy régi ellenségével is, és megtudja az igazságot, amely során szembesül saját lénye legragyogóbb és legsötétebb oldalával.

Eredeti megjelenés éve: 2011

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
270 oldal · ISBN: 9789633730454 · Fordította: Garamvölgyi Katalin · Illusztrálta: Paolo Barbieri
Könyvmolyképző, Szeged, 2013
270 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633730454 · Fordította: Garamvölgyi Katalin

Sofia

Zsuzsanna_Makai>!
Licia Troisi: Kuma ikrei

Eddig ez a rész tetszett a legjobban, mégsem ez eddig a legkedvesebb nekem a sorozatból, hanem az első, mert az volt, ami totál berántott ebbe a világba. Még Fabio-t is megszerettem.

Gyöngyi_Z>!
Licia Troisi: Kuma ikrei

Tejóég!! Ez a rész, valami fantasztikus volt. Egyszerűen ez a sorozat minden kötettel csak jobb és jobb lesz.
Rég találkoztam ilyen könyvvel, amiben ennyit fejlődnek a karakterek. Vannak titkaik, amit próbálnak rejtegetni, de egy idő után szinte minden fontosabb a felszínre kerül.
A cselekmény pedig még mindig teljesen elvarázsol. Nem hittem volna, de egyáltalán nem untat és sőt egyre izgalmasabb. :)
Már az előző kötetet is nagyon élveztem, de ez teljesen magával rántott. ^.^
Mostmár teljesen a hatalmába kerített! IMÁDOM! :D ❤

CyberMacs>!
Licia Troisi: Kuma ikrei

Jó benne, hogy még az elvetemült gonosz ellenség is, ha beül egyet inni, akkor kakaót iszik. :) Semmi pia, cigi, stb…

Érdekes ötlet benne az a pár angol mondat. Nem nehéz lefordítani olyannak, aki még kezdő az angolban, és az ifjúságnak talán még jót is tesz. Mondván: ennyit azért érdemes tudni.

kaata15>!
Licia Troisi: Kuma ikrei

Na ez már igazán jó volt. Izgalom, rejtély, szerelem, féltékenység, árulás. Minden volt, aminek lennie kellett. Eddig ez a kötet tetszett a legjobban, de hogy lehet így vége? Árulja már el valaki!
Illetve, néztem az írónő honlapját, és azon is csak ez a 4 kötet szerepelt, nem volt folytatást, és Kuma ikreit is 2011-ben jelentette meg, akkor nem is lesz befejezve a sorozat?

Kedy>!
Licia Troisi: Kuma ikrei

Talán ez volt eddig a legeseménydúsabb rész! Nagyon várom az ötödiket! :)

Lorella>!
Licia Troisi: Kuma ikrei

Nekem személy szerint nagyon tetszett. Érdemes volt várni rá. Csak az a baj, hogy nagyon sokára jön ki az ötödik kötet.

Lisa_Sommers>!
Licia Troisi: Kuma ikrei

Nagyon tetszett, csakúgy, mint az összes többi kötet, csak a végét tartom váratlannak, és túl szomorúnak :( Szerintem máshogy kellett volna befejezni. De már nagyon várom a következő részt. :))

dórii>!
Licia Troisi: Kuma ikrei

nagyon régóta vártam erre a könyvre és egy kicsit csalódtam.
a szerelmi szál jól indult de zuhamórepülésbe kezdett és a vége…
de a cselekmény jó volt Sophia kezdett kevesebbet siránkozni és kockázatot vállalni.
A csillaglevonás kizárólag Fabio miatt van akin teljesen kiakadtam!
Ki nem álhatom az olyan szereplőket akik félnek szeretni ez a legfárasztóbb dolog amiről olvasni lehet egy könyvben!!!

Vivogle>!
Licia Troisi: Kuma ikrei

Élveztem, jó volt, de egy kis színvonal-visszaesést éreztem.
Gyorsan befaltam és pörögtek az események, de valami mégse volt az igazi. A szerelmi szál például -ami a legjobban érdekelt a történetben- kicsit vontatott volt. Tetszettek viszont Sofia és Lidja jelenetei, és már-már anya-lánya beszélgetései Gilliannal. Fontos, hogy legyen valami tartalmas is egy regényben, és ebben a részben különösen erősnek éreznem a „Mindenkinek kell egy család” gondolatának hangoztatását, ami természetesen nagyon fontos és igaz is.Az akciójelenetek viszont valahogy most nem keltek életre a fejemben, bár ez lehet amiatt van, hogy nagyon sietve olvastam.
Jó lehet ez a sorozat még, csak alkosson nagyot az írónő a zárókötettel :)

KergeLina P>!

Aztán hirtelen mindent beborított a lilás, meghatározhatatlan eredetű, vakítóan erős fény. A fénycsóva örvénylésében a kövek szinte elvesztették formájukat. Csak néhány pillanatig tartott, aztán világossá vált, honnan ered ez a különös szín: az egyik gyümölcsből áradt, amely egy gyönyörű fán csüngött. Voltak mellette más színűek is: rózsaszínű, arany, égszínkék, zöld. Élénken tündököltek, telve energiával. A fa hasonló életerőről tanúskodott: szilárdan álló, vastag törzséből robusztus ágak nőttek, rajtuk nedvtől duzzadó levelek. A Világ Fája, minden jó forrása. Érezte, hogy a szívét melegség önti el.

Habók P>!

Remek. Olyan nyelvet beszélnek, amit alig értek, a forgalom fordítva működik, és életem szerelme épp most förmedt rám még a szokásosnál is durvábban.

Habók P>!

…ha mindent magadban tartasz, akkor a dolgok olyan ijesztően nagyok lesznek…. Csak emészted magad, újra és újra végiggondolod, és ennek sosincs vége. De ha beszélsz róla valakinek, akkor, nem is tudom… szóval valahogy érthetőbb lesz minden.

Sárkánylány sorozat · Összehasonlítás