A ​végső csata (Sárkánylány 5.) 18 csillagozás

Licia Troisi: A végső csata

Eljött a végső összecsapás ideje. Vajon Sofiának sikerül megmentenie a Világ Fáját?

Nidhoggr, a világ természetes rendjének elpusztítására törő, megátalkodott sárkánykígyó kiszabadult. A szörnyeteg börtönét őrző pecsétet feltörték, ő pedig sötét uralma alá hajtotta a Földet. Az embereket pedig Sofiát és a többi Sárkányost mindenáron elpusztítani akaró szörnyekké változtatta.

A fiatalok küldetése, hogy megtalálják Thuban gyümölcsét, ami az utolsó és legfontosabb az öt mágikus gyümölcs közül, amik életre kelthetik a Világ Fáját, hogy Sárkányvár visszatérjen a Földre. Azonban Ofnir, a sárkánykígyók új szövetségese darabokra törte a gyümölcsöt, és az utolsó, végső küzdelemben a Sofia és barátai szívében élő sárkányok mindörökre eltűnhetnek…

Éld át a kalandjaikat!

Eredeti megjelenés éve: 2012

Kiadói ajánlás: 12 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

392 oldal · ISBN: 9789635619887 · Fordította: Tálos-Nezdei Adrienn
392 oldal · ISBN: 9789635619894 · Fordította: Tálos-Nezdei Adrienn
Könyvmolyképző, Szeged, 2022
392 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635619870 · Fordította: Tálos-Nezdei Adrienn

CyberMacs>!
Licia Troisi: A végső csata

Hosszú hosszú történet után, aminek a nagy részére már nem is emlékszem (olyan utalások vannak a könyvben, amitől úgy éreztem, 2-3 kötetet kihagytam véletlenül), elérkeztünk a végéhez. A végső összecsapáshoz. Oda, amiért ezt a sok sok (talán összesen 1000) oldalt olvastuk.

Eddig is voltak utalások a könyvben, hogy pl. angol tanulni fontos dolog, stb.. De most már konkrétan azt mondja az írónő: gyerekek, menjetek el ebbe és ebbe az olasz városba, mert az nagyon szép, izgalmas.
Más részről semmi értelme nem lenne az utazásnak, mert miért kerültek a darabkák olyan messzire? És miért nem őrzi senki, és még számtalan kérdés. De ezek nem annyira fontosak, mégiscsak egy mesekönyv.

Sokkal jobban zavar, hogy a történetben rengeteg potenciál van, rengeteg úgymond fontos tanítást nyújt a gyerekeknek, és rettentő izgalmas lehetne. Igazán szívbemarkoló. De pont az az erő hiányzik belőle. Minden rész súlytalan, minden rész felszínes. Minden veszteség csak egy újabb sor a listán ahogy minden nyerés is.

Nagyon sok jó ötlet lett összeszedve, de nem lettek kidolgozva.
A történet is nagyrészt arról szól, hogy míg Karl és a Professzor a megoldáson dolgoznak (amiről mi nem tudunk semmi, mert kütyüket babrálnak), addig Sofia halálosan fáradt és aludni akar.

Szerintem Nida karaktere lehetett volna a legérdekesebb spoiler

És akkor a végső összecsapás:
Ismét csak súlytalan, kidolgozatlan volt. Pedig olyan jól haladt a könyv. Úgy éreztem, hogy oly sok oldal utál beindultak az események. Minden felpörgött, végre van kockázat, nemcsak egy napközis foglalkozás az egész. És persze vérre menő a harc, és mindenki fél, stb.. De közben úgy éreztem, hogy „jó, lapozzunk, már csak pár oldal maradt”
spoiler

Dettanetta>!
Licia Troisi: A végső csata

Fogalmam sincs, hogy külföldön mikor jelent meg, de itt nagyon sok évet kellett rá várni… Nagyon nagy elvárásaim voltak, lehet, ez a baj, így túl nagyot koppantam.
Már rögtön az elején hirtelen belecsaptunk a dolgok közepébe, csak kapkodtam a fejem, hogy mi történik… A világ a pusztulás szélén, mindenkiből Bekebelezett lett és a Sárkányosok kétségbeesetten próbálják megtalálni Thuban gyümölcsét, ezért külön válnak.
Az írónő ebbe az utolsó kötetbe sűrítette bele a szerelmet is, amit nagyon nem kellett volna. Nekem személy szerint nagyon tetszett, ahogy Sofia és Fabio románca alakul, de kezdem azt hinni, hogy azért kellett Kuma esetében bekavarni Ewant és Chloét is, hogy minden Sárkányosnak Sárkányos pár jusson… Öhm, azért ez nem így működik még egy baráti társaságban sem. Nem tetszett.
Sofia szülei! Az első kötet óta várom, hogy megtudjunk valamit Sofia édesapjáról…! Végre megtudtunk róla valamit. :) Ami Sofia édesanyját illeti… Próbál fejlődni, próbál a végső csatában jó döntéseket hozni, de csak ostobán viselkedett. Egy felnőtt nőről beszélünk… használhatta volna az eszét. Nem akart veszélybe sodorni senkit, de ebből látszik, mennyire nem ismeri Sofiát… Sofia még a legnagyobb ellenségét sem akarta megölni. Nyilván megmenti a saját anyját… aki egyébként 14 éven át nem foglalkozott vele.
Ofnir karakterét teljesen feleslegesnek éreztem. Ha ennyire fontos személy, miért csak az utolsó kötetben érkezett? Logikátlan.
Nida. Annyi mindent ki lehetett volna hozni még a karakteréből…! Sajnálom.
A Sárkányosok anyajegye, a sárkányok, ez az egész egyesülés… Ha folyamatában nézem, azt kell mondjam, voltak részek, amik tetszettek, de összességében ez az egész lezárás nem nyerte el a tetszésemet. Az Epilógus… Borzalmas. Egyáltalán nem egy ilyen véget képzeltem el ennek a sorozatnak, nagy csalódás.
Legalább a cím értelmet nyert… hiszen ez Sofia csatája volt (ahogy erre lehetett számítani, persze…). A borító figyelemfelkeltő, de Sofia arckifejezése szinte már torz, és azt sem értem, hogy miért lilában van öltözve… Hol vannak a smaragdkövek a páncéljáról? Ha ezt a valamit rajta egyáltalán annak lehet hívni…
Köszönöm, hogy olvashattam.

Könyvmolyképző KU>!

Mintha átszakadt volna a gát, úgy törtek elő a könnyei, Sofia pedig hagyta, hadd menjenek a maguk útján. Most először nem szégyellte a sírást. Felugrott, és magához ölelte Fabiót. Ebben a pillanatban rá volt leginkább szüksége, és még soha nem érezte közelebb magához. Fabio nem utasította vissza az ölelését. Először meglepődött ugyan, de aztán átölelte a lányt, magához szorította, ahogy Edinburghban tette azon a távolinak tűnő estén. Sokáig így maradtak, mozdulatlanul, szorosan ölelve egymást a végtelen éjszakában.

Könyvmolyképző KU>!

A kígyók megsokszorozódtak, és rátekeredtek a fiú testére. Elviselhetetlenül erős szorításuktól nem jutott lélegzethez. Az egyik csúszómászó felkúszott a fejéig, és nyálkás testével keresztülsiklott az az arcán és az orrán, fel egészen a homlokáig. Fabio hirtelen nyilalló fájdalmat érzett a homloka közepén, az Elme Szeménél. A kígyó apró, hegyes fogaival megragadta a fiú anyajegyét, hogy kitépje a húsából.

Könyvmolyképző KU>!

– Történt valami… valami szörnyűséges – gondolta.
Az ajtóhoz ugrott, de nem volt elég fürge, hogy elérje, mivel az hirtelen kinyílt, és a küszöbön Schlafen professzor alakja tűnt fel.
– Prof, mi történt? – kérdezte egy szuszra Sofia a kitárt ablakra mutatva. Csontig hatoló hideg töltötte be a szobát.
A professzor nem felelt. Néhány pillanatig lehajtott fejjel, mozdulatlanul állt az ajtóban, keze élettelenül lógott az oldalán.
– Prof…minden rendben?
A professzor lassan emelte fel a fejét. Falfehér volt, a szeme csukva. Amikor kinyitotta, Sofia úgy érezte, kővé dermed félelmében. A professzor szeme vörösen izzott és parázsként világított a szoba sötétjében.
Schlafen sziszegve vicsorgott, háta mögött pedig két hatalmas fémszárny tűnt fel: kátrányfekete, pengeéles szárnyak.

EllanieB>!

– Biztos, hogy tudsz vezetni? – tudakolta Lidja a hátsó ülésről.
– Az utolsó árvaházból, ahonnan kicsaptak, az igazgató kocsijával léptem meg – felelte Fabio.

EllanieB>!

– Nem azt kérem, hogy bocsáss meg neki, csak azt, hogy ne add át magad a gyűlöletnek. Az nem vezet sehová, és inkább neked árt, mint neki.

EllanieB>!

Megfogta Fabio kezét, az arcához húzta, és megszorította.
– Ne hagyj magamra – suttogta –, most ne!
– Soha többé nem hagylak magadra.

EllanieB>!

– Lehet, hogy te vagy a főnök, de belül ugyanolyan pupák maradtál – ugratta Lidja.

EllanieB>!

Sofia a kezét tördelte. A Lidja szavai utáni csöndben kellemetlenül érezte magát. Mindenki arra várt, hogy ő mondjon valamit. Egyértelműen ő a főnök, ennek minden súlyával és nyűgjével.

EllanieB>!

– […] a barátaid soha nem fognak cserben hagyni téged. Ne ess abba a hibába, hogy visszautasítod a segítségüket!