„Empty ​Horses” 2 csillagozás

Üres lovak
Lichter Péter – Kránicz Bence – Roboz Gábor: „Empty Horses”

Istent lecseréltük a költészetre.

aula.co / Mindwax, Budapest, 2019

agg_álborda>!
Lichter Péter – Kránicz Bence – Roboz Gábor: „Empty Horses”

Az Üres lovak című remek kollázsfilm hasonlóan csodás forgatókönyvzine-ja, amely a teljes szöveg mellett izgalmas és látványos grafikákat és montázsokat is tartalmaz, így kiegészítve magát a filmet is.

agg_álborda>!

Belegondolt már abba, hogy az ember szemhéja az első mozivászon, amivel a tekintete találkozik…?

agg_álborda>!

Félelmében mindenki ugyanazokat látja. A lelkiismeret elég unalmas mozigépész.

Kapcsolódó szócikkek: félelem · lelkiismeret
agg_álborda>!

„Ahogy a rókaláb nyomot hagy a hóban, minden egyes filmkocka egy megtörtént pillanat sziluettje, halotti maszkja.”

BÓDY
A hitelesség vagy valamiféle elképzelt realizmus hajszolása a filmkészítés zsákutcája. Soha nem tudtam biztosan, mit értsek valóság alatt. Hogyan is filmezheti le bárki a valóságot, ha azt sem tudjuk, hogy az micsoda?

KERTÉSZ
Azért ezek a gyerekek egészen valóságosak voltak, amikor rájuk szegeztem a kamerát.

BÓDY
A filmezés pillanatában még igen. De az azt követőben már csak képekként léteztek, amiket aztán maga alakíthatott a kedve szerint. Ez már nem a valóság, hanem valami más: jelentéssé alakított valóság. Ezt nem tudták elfogadni a dokumentumfilmesek soha. „Objektivitás”? Meg „igazság”? Ilyenek nincsenek, és soha nem is voltak.

Kapcsolódó szócikkek: igazság · valóság