Libraries ​in Korea 1 csillagozás

Past, Present and Future
Libraries in Korea

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Daniella78>!
Libraries in Korea

Libraries in Korea Past, Present and Future

Korea számomra a könyvkultúra fellegvára, hisz itt található a világ első mozgatható fémbetűkből öntött nyomdájának terméke, a Jikji, álmaim netovábbja pedig a tökéletes fadúcok tárhelye, a Heinsa templom, ahol a Tripitaka Koreana dúcai sorakoznak a maguk hibátlanságában. Mivel még reménykedem abban, hogy talán sikerül kijutnom Koreába és megnézhetem a pompás könyvgyűjteményeket, kapóra jött ez a kiadvány, amit még a szöuli IFLA konferencia alkalmára nyomtattak ki és így került a könyvtárunkba. Egy überizgalmas könyv a koreai könyvtárakról, könyvtártípusokról és különböző könyvtáros programokról, szóval mindarról, amit amúgy is imádok és ráadásul sok szép képpel.
Korea rövid bemutatása után a könyvtári törvényekről és határozatokról olvashatunk, mely az európaihoz hasonló könyvtártípusokat eredményezett, így a központi szerepet játszó Koreai Nemzeti Könyvtárat szabályozzák, emellett pedig köz-, iskolai, felsőoktatási/akadémiai- és szakkönyvtárak jöttek létre. A könyv ezek után sorra veszi ezeket, bemutatja fejlődésüket, funkcióikat. Talán legérdekesebb az, hogy több nemzeti könyvtáruk is van, így például külön van Gyermek- és Ifjúsági Nemzeti Könyvtár, Digitális Nemzeti Könyvtár vagy épp Nemzeti Könyvtár a Fogyatékkal Élőknek. Nagyon szeretnivaló a 2003-ban induló mozgalmuk, mely magántőke bevonásával ún. Csodakönyvtárak alapítását szorgalmazta, amely kifejezetten gyerekeknek kialakított könyves tér, ahol nemcsak olvasni lehet vagy programokon részt venni, de a gyerekek kibontakoztathatják tehetségüket és kipróbálhatják magukat a vágyott álomszakmákban is – miniben. Olvashatunk még a könyvtárosképzésről, könyvtári szervezetekről és persze az imádnivaló könyves mozgalmakról. Ezek közül a legszimpatikusabb a Könyvolvasó Szöul és az Egy könyv, egy város mozgalom volt, de nagyon aranyos a Mesélő Nagyi programsorozat is, amely a generációk közti kommunikációt igyekszik javítani. Összességében nagyon érdekes könyv volt, de sokkal-sokkal többet olvastam volna még erről a témáról, főleg a koreai könyvtártörténetről és némi statisztika se lett volna rossz.