Bori ​vásárolni megy (Barátnőm, Bori) 5 csillagozás

Liane Schneider: Bori vásárolni megy

Bori, Anya és Jakab vásárolni megy. Anya listája nagyon hosszú. A boltban Bori saját bevásárlókocsit kap, a zöldségesnél pedig csupa finomságot kóstolhat meg. A könyvesboltban választhat magának könyvet, és végül teljesen egyedül mehet a pékhez kenyeret vásárolni.

Manó Könyvek, Budapest, 2017
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634032472 · Fordította: Esterházy Dóra · Illusztrálta: Annette Steinhauer

gab001 P
Liane Schneider: Bori vásárolni megy

A cím pontosan arról szól, amiről maga a mese. Bori elmegy vásárolni az anyukájával és a öccsével. Ez volt az első Bori történetem, de nem éreztem, hogy bármiről is lemaradtam volna, önmagában is érthető és szerethető volt ez a könyvecske. A rajzok aranyosak és jól kiegészítik a történetet. Hétköznapi mese.

Manó Könyvek, Budapest, 2017
PTJulia P
Liane Schneider: Bori vásárolni megy

Szokásos Bori-történet egy átlagos bevásárlókörútról. a magyarítások helyenként túlságosan is jól sikerültek, nem hiszem, hogy sokan illatszertárnak neveznénk a drogériát, holott tényleg ez az eredeti neve. Kellett is pár másodperc, amíg leesett, hogy hol akarnak fotót előhívni. Annyira kreatív volt a magyar csapat, hogy a kiadó burkolt reklámját is elrejtették a könyvben-lehet keresni, vajon hol. Kíváncsi lennék, hogy vajon az eredeti kiadó is ennyire ráhasalt-e a marketingre (egyébként mondhatjuk, hogy feleslegesen, szerintem ez kb a 100. Bori-füzet, így a törzsgárda már kellőképpen be van etetve :-)))

timcsigirl
Liane Schneider: Bori vásárolni megy

A vásárlás teljes folyamatán végigmegy és mesél mindenről, közben pedig több üzletet is bemutat, ami jó. Hiányoltam a párbeszédeket, a szereplők több szituációban nem is szólnak egymáshoz, inkább csak leírja az író éppen mi történik az adott üzletben.

Millázs
Liane Schneider: Bori vásárolni megy

Szimpi Bori anyukája, mert az édességes polcok mellett elhúz a gyerekekkel, de a könyvesboltban megveszi az általuk kiválasztott könyveket. Én is ilyen javíthatatlan vagyok. :)

Sok boltot végig járnak, a üvegvisszaváltó automata nekünk ismeretlen, szelektív kuka lesz egyenlőre. A végén Bori egyedül vesz kenyeret. Üe – azaz ügyes mondják az enyémek.
Mozgalmasra sikeredett ez a füzetke, ezért is szeretik ennyire.