Bori ​óvodába megy (Barátnőm, Bori) 60 csillagozás

Liane Schneider: Bori óvodába megy Liane Schneider: Bori óvodába megy

Bori a legszebb ruháját veszi fel ma, ugyanis születésnapja van. Hároméves lett, s most már ő is óvodás lehet. De vajon hogyan telik a kislány első napja az oviban? Mi lesz a jele? Kikkel fog játszani? Erről szól az első Bori-könyv.

Eredeti cím: Conni kommt in den Kindergarten

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2023
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 5999033928274 · Fordította: Orosz Anett · Illusztrálta: Janina Görrissen
Manó Könyvek, Budapest, 2022
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639737990 · Fordította: Orosz Anett · Illusztrálta: Janina Görrissen
Manó Könyvek, Budapest, 2021
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639737990 · Fordította: Orosz Anett · Illusztrálta: Eva Wenzel-Bürger

Dina91 P>!
Liane Schneider: Bori óvodába megy

Ez az első Bori könyv amit megvettem, és olvastam kislányomnak, mivel lassan aktuális lesz. Nagyon tetszett neki, úgyhogy kért belőle még aznap repetàt is. Valószínű be kell majd még szereznem jó pár Boris könyvet ezek után.

Juca P>!
Liane Schneider: Bori óvodába megy

A délutáni alvást hiányoltam belőle. De az étkezéseket sem vitték túlzásba, csak tízórai volt. Helyette megünnepelték egy kisfiú születésnapját. Egy kicsit összecsapottnak éreztem ezt a részt, nem igazán derült ki belőle az ovisok napi rutinja. Bemutatta ugyan, miket szoktak csinálni, de nem fontossági és időbeni sorrendben.

lenne P>!
Liane Schneider: Bori óvodába megy

Aranyos kis füzet Boriról, aki most már óvodába megy. Nagyobbik fiam érdeklődve hallgatta és elmondta, hogy náluk mennyivel másképpen vannak az óvodai dolgok. Azt irigykedve állapította meg, hogy mezítláb homokozhatnak Boriék az ovijukban.

eeszter>!
Liane Schneider: Bori óvodába megy

Nagyon megszerettük ezt a részt kislányommal. Aktuális is, hisz most kezdte ő is az ovit. Örülök, hogy nincsenek benne konfliktusok, mert nem is azt kell hangsúlyozni az ilyen könyvekben szerintem, hanem inkább bemutatni, hogy minden tud gördülékenyen menni. Egy dolog nagyon hiányzott belőle, az pedig a délutáni alvás. Nem tudom, hogy ez tényleg nem szokás-e a német óvodákban, vagy csak a meséből maradt ki? Szerintem ez nálunk sarkalatos kérdés, jó lett volna szólni róla. Nekem mondjuk az első dolgom volt, amikor bementünk az óvodába, hogy megmutassam a lányomnak, hogy hová tud elmenni WC-re, a mesében viszont szegény Bori majdnem haza indult, amikor el kellett mennie. Ejj, Bori anyukája, vagy óvó nénik, hát nem ez az egyik első dolog, amit megmutatunk?

kritta>!
Liane Schneider: Bori óvodába megy

A bölcsis felkészüléshez vettük meg a könyvet. Ahogy kézbe vettük az tűnt fel, hogy amennyiben a 18 hónapos kislányom még nem hallgatja meg a mesét, a képek alapján már akkor is tudunk majd beszélgetni a történetről. Én lepődtem meg a legjobban, amikor el tudtam neki olvasni a teljes szöveget, két pici megszakítással. Amellett, hogy egyszerű, kedves kis mese, még a kis szereplővel, Borival is könnyű azonosulniuk a kicsiknek. Ráadásul viszonylag sok élethelyzetet, – amelyek fontosak a kicsik számára- lefednek a sorozat darabjai, így később is kedves ismerősként üdvözölhetjük majd Borit. Véleményem szerint kedves, informatív, szerethető könyvecskére találtunk, amit sokszor fogunk forgatni később is.

B_Bri>!
Liane Schneider: Bori óvodába megy

Imádjuk, ahogy az Összes Bori könyvet is.
Szuperek a történetek, kedvesek a rajzok, és árban is verhetetlenek ezek a kis könyvecskék.

meseanyu P>!
Liane Schneider: Bori óvodába megy

A német óvodában egy-két dolog máshogy van, mint nálunk, de azért aranyos kis könyv.

Esmeralda P>!
Liane Schneider: Bori óvodába megy

Alapos és kedves felkészítő mese. Pláne átszellemült Boriknak…

loz>!
Liane Schneider: Bori óvodába megy

Ez ilyen német, félnapos ovi, de azért életszerű egy magyar óvodásnak is.

Szívecske>!
Liane Schneider: Bori óvodába megy

Mi a bölcsődére való felkészítés részeként vettük meg. A mesét szoktuk nézni, tehát képben voltunk Boriékkal előtte is.
Nagyon szereti a kislányom, két éves kor után úgy tűnik, hogy már mehet ez is, a szöveget is kivárja, nem akar lapozni (most kb 2,5 évesen van, hogy kétszer is kéri egymás után).
Sajnos van, ami másként van, mint itthon, de ezt eddig nem jegyezte meg – de később szerintem mondani fogja.
Aki egyébként is szereti a mesét, annak is, aki eddig nem ismerte, annak is ajánlom Borit. Mert: Barátnőm Bori, édes, drága Bori, …, vele minden nap csak újabb jót hoz. :D

nodael >!

Bori a legszebb ruháját vette fel: az apró virágmintás kéket.

nodael >!

– Ki szeretne mesét hallgatni? – kérdezte Hanna néni.
Mindannyian jelentkeztek.

Kapcsolódó szócikkek: mese