Bori ​orvoshoz megy (Barátnőm, Bori) 16 csillagozás

Liane Schneider: Bori orvoshoz megy

Bori orvoshoz megy, pedig egyáltalán nem is beteg! Ahogy minden gyerek, úgy ő is az évente egyszer szokásos kivizsgálásra indul. Kezdetben minden olyan félelmetesnek tűnik, de aztán kiderül, ezúttal igazán izgalmas dolgok várnak rá. Hogy mi minden történik Borival a doktor bácsi rendelőjében, arról szól ez a történet.

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2019
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155028021 · Fordította: Orosz Anett
Manó Könyvek, Budapest, 2010
24 oldal · ISBN: 9786155028021 · Fordította: Orosz Anett · Illusztrálta: Eva Wenzel-Bürger

worsi P>!
Liane Schneider: Bori orvoshoz megy

Tök jól leírja az éves státuszvizsgálatot. De több dolgot nem értettem:
– a lányom ennyi idősen emlékezett már az előző évire, és nem félt tőle.
– minek kell egy szál bugyiban végigcsinálni a hallás- és a látásvizsgálatot, azt, hogy tud-e fél lábon ugrálni stb.? Azt értem, hogy ahhoz, hogy megmérjék a gyerkőcöt, ez szükséges lehet, de a további dolgokhoz miért nem öltözhet fel?
– két képen még a bugyit is elfelejtették rárajzolni Borira. Hogy nem tűnt fel senkinek?

A könyv borítója különben barátságosan rózsaszín. Csodálom, hogy mi még nem olvastuk.

Szívecske>!
Liane Schneider: Bori orvoshoz megy

Borit mi nagyon szeretjük, és ennek megfelelően folyamatosan gyarapszik a gyűjteményünk annak függvényében, hogy épp mi az aktuális. Most éppen a 3 éves státuszvizsgálat. Elment rá a mamával, de nem engedett pár dolgot, így majd velem is el kell mennie.
A kritikus pont a fülhallgató volt. Ezért beszerzett a férjem egy csodás, rózsaszín példányt, én pedig a könyvecskét.
A fejhallgatót mindaddig elutasította, amíg el nem olvastuk Bori élménybeszámolóját a státuszvizsgálatról. Utána ő maga kérte, mivel ki szeretné próbálni. Fél órán keresztül nem tudtam utána leimádkozni a fejéről. Tehát siker! Köszi Bori!
Az ovis kislány kalandjait mindenkinek ajánlom, nálunk már több ízben segített.
A füzetben egyébként az alábbi vizsgálatok kaptak helyet: súly- és magasságmérés, hallás- és látásvizsgálat, lámpával fülbe, orrba betekintés, szájba spatulával betekintés, poci vizsgálat, egy lábon ugrálás, különböző kérdések megválaszolása.

Millázs >!
Liane Schneider: Bori orvoshoz megy

Tényleg minden benne van, ami egy vizsgálaton elő szokott fordulni. Színes képek, aranyos rajzok is mellé. Nem drága. Mondjuk, jobb lenne kemény lapokkal.

szanes1>!
Liane Schneider: Bori orvoshoz megy

Mint minden orvosos mese, nálunk ez is favorit. Státuszvizsgálat előtti hangolódásra is kitűnő.

Update: jaj de unom már ezt a sorozatot. még meddig? legalább a fiúknak nem tetszik, úgyhogy remélem már nem sokáig…

nodael>!

Például szívesen bukfencezett volna, de a vizsgálat véget ért.

Kapcsolódó szócikkek: bukfenc
nodael>!

Anya egy kicsi, sárga füzetet tartott a kezében.

nodael>!

Az egyik néni adott Borinak egy poharat. Ebbe kellett belepisilnie. Ez egyáltalán nem is olyan egyszerű!

Kapcsolódó szócikkek: pisilés · pohár