Bori ​orvoshoz megy (Barátnőm, Bori) 9 csillagozás

Liane Schneider: Bori orvoshoz megy

Bori orvoshoz megy, pedig egyáltalán nem is beteg! Ahogy minden gyerek, úgy ő is az évente egyszer szokásos kivizsgálásra indul. Kezdetben minden olyan félelmetesnek tűnik, de aztán kiderül, ezúttal igazán izgalmas dolgok várnak rá. Hogy mi minden történik Borival a doktor bácsi rendelőjében, arról szól ez a történet.

Eredeti mű: Liane Schneider: Conni geht zum Arzt

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2010
24 oldal · ISBN: 9786155028021 · Fordította: Orosz Anett · Illusztrálta: Eva Wenzel-Bürger

worsi ASP
Liane Schneider: Bori orvoshoz megy

Tök jól leírja az éves státuszvizsgálatot. De több dolgot nem értettem:
– a lányom ennyi idősen emlékezett már az előző évire, és nem félt tőle.
– minek kell egy szál bugyiban végigcsinálni a hallás- és a látásvizsgálatot, azt, hogy tud-e fél lábon ugrálni stb.? Azt értem, hogy ahhoz, hogy megmérjék a gyerkőcöt, ez szükséges lehet, de a további dolgokhoz miért nem öltözhet fel?
– két képen még a bugyit is elfelejtették rárajzolni Borira. Hogy nem tűnt fel senkinek?

A könyv borítója különben barátságosan rózsaszín. Csodálom, hogy mi még nem olvastuk.

Millázs
Liane Schneider: Bori orvoshoz megy

Tényleg minden benne van, ami egy vizsgálaton elő szokott fordulni. Színes képek, aranyos rajzok is mellé. Nem drága. Mondjuk, jobb lenne kemény lapokkal.

szanes1
Liane Schneider: Bori orvoshoz megy

Mint minden orvosos mese, nálunk ez is favorit. Státuszvizsgálat előtti hangolódásra is kitűnő.