Bori ​és a piros bringa (Barátnőm, Bori) 43 csillagozás

Liane Schneider: Bori és a piros bringa

Borinak rengeteg járműve van: roller, tricikli, sőt még egy lábbal hajtható holdjárgány is. De sajnos mindegyiket kinőtte. A barátnője, Anna már mindenhová biciklivel jár, és büszkén viseli a bukósisakját is. Bori is erre vágyik: egy piros, pótkerekes bringára, melynek klassz csengője van. De vajon hogyan tanul meg Bori biciklizni egy igazi kétkerekűn? Erről szól ez a történet.

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2023
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155028137 · Fordította: Orosz Anett · Illusztrálta: Eva Wenzel-Bürger
Manó Könyvek, Budapest, 2021
Manó Könyvek, Budapest, 2019

Juca P>!
Liane Schneider: Bori és a piros bringa

Bori ebben a részben még meg is sérült. Lányom (4,5 éves) még a szemét is eltakarta, mert nem akarta látni. Ebben a részben Bori irigykedik a barátnőjére, mert van biciklije. Az még kevésbé tetszett, hogy más kárának örült.

Ginál_Oszvald_Beáta>!
Liane Schneider: Bori és a piros bringa

Bori törtrénetei mindig a valós életből merítenek. Ez a mese a bringázáshoz ad egy kis önbizalmat, hisz' Borinak sem sikerül elsőre. Ez a része tetszett is, ám az, mindig másra vágyik, mint ami éppen van és hogy barátnője kárának örül, még elbírt volna némi feloldást.

Anita_Juhász>!
Liane Schneider: Bori és a piros bringa

Kislányom kapta szülinapjára (egy picit kalandosan, mert nyomdahibás volt a példány, de megoldódott). Kissé úgy érzem a Bori sztorik jobbak rajzfilmen , mint könyvben, még egy csepp rosszindulatot is felfedeztem benne. Rékának azért tetszett.

Malontai_Csilla>!
Liane Schneider: Bori és a piros bringa

A nagyobb lányom egy piros futóbicót kért a szülinapjára, így persze, hogy ki kellett venni a könyvtárból. Összességében jó történet volt. Visszáa érzés, hogy a végén örül, hogy Anna is elesett, mert egyrészt nem jó tanítás más kárának örülni, másrészt viszont ettől mégis kicsit valóságos.

nodael>!

Bori titkon egy iciripicirit örült, hogy egyszer Anna is elesett a bringával.

Kapcsolódó szócikkek: kerékpár