Bori ​és a kistestvér (Barátnőm, Bori) 36 csillagozás

Liane Schneider: Bori és a kistestvér

Anya pocakja napról napra egyre nagyobb. Hamarosan kiderül, miért: Borinak kistestvére születik! A történet arról szól, hogyan lesz Boriból nagytestvér – olvassa szeretettel minden egyke és minden testvér.

Eredeti megjelenés éve: 1997

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2021
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155028014 · Fordította: Orosz Anett · Illusztrálta: Eva Wenzel-Bürger
Manó Könyvek, Budapest, 2020
Manó Könyvek, Budapest, 2019

eeszter>!
Liane Schneider: Bori és a kistestvér

Nagyon jó kis bevezetés ez a mese ahhoz, hogy a gyerekek lássák, hogy várja a család a kistestvér érkezését, és hogy készül fel rá.
(Ez volt a második Bori-könyv, amit olvastunk, és egyből meg is lepett, hogy nem ugyanaz illusztrálta az összes részt, feltűnt, hogy kicsit mások a figurák. Nekem az előzőleg megismert Janina Görrissen rajzai jobban tetszenek.)

Reelka>!
Liane Schneider: Bori és a kistestvér

Kicsi nosztalgia, milyen volt, amikor meg csak vartuk a kistesot. Most pedig szaladgal a meseskonyvvel a kezeben, hogy „Boji” kell :D

Millázs>!

Bori és Jakab
Alaptörténet, jön a kistesó! A főbb mozzanatokat jól mutatja be.
Szívesen nézegetjük, még ha a mi esetünkben más is a felállás.
Nálunk kilenc perc a különbség! :)

Anita_Juhász>!
Liane Schneider: Bori és a kistestvér

Bori meséit a tv-ben is nagyon szereti kislányom, így adta magát, hogy a várva várt kistestvér érkezésének témakörében könyvben is beszerezzük. Tetszett neki, bár nehezményezte, hogy ő nem jöhetett be a kórházba a Covid mizéria miatt. (bezzeg Bori mehetett látogatni)

kavemese>!
Liane Schneider: Bori és a kistestvér

Nem titkolt szándékkal olvasgattuk ezt a nagylányunknak 2,5 éves korában :) a testvérféltékenység ugyan nem maradt el, de Borit megszerettük, azóta több kis mesét is olvastunk tőle.

nodael>!

Bori észrevette, hogy Anya pocakja napról napra nagyobb lesz.

nodael>!

Az öcsikéje azonnal megragadta a felé nyújtott ujjat, és erősen megszorította. Bori azonnal megszerette.