Bori ​eltéved (Barátnőm, Bori) 16 csillagozás

Liane Schneider: Bori eltéved

Bori nagyon izgatott. Anyával a városba mennek vásárolni. A nagy áruház közepén azonban egy pillanat alatt megtörténik a baj: Bori nem találja Anyát! Vajon örökre az áruházban marad? Szerencsére a boltban működik a hangosbemondó…

Eredeti cím: Conni geht verloren

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

24 oldal · puhatáblás · Fordította: Orosz Anett · Illusztrálta: Anette Steinhauer
Manó Könyvek, Budapest, 2011
24 oldal · ISBN: 9786155028175 · Fordította: Orosz Anett · Illusztrálta: Annette Steinhauer

danlin
Liane Schneider: Bori eltéved

Kisgyerekeknek mindenképpen érdemes felolvasni, többször is. Egy hétköznapi történet, ami bárkivel megtörténhet, és akkor meg is lehet beszélni, hogy ilyen esetben mit várnak a gyerektől.

PTJulia P
Liane Schneider: Bori eltéved

Nagyon kedvelem ezt a Bori-részt. érthetően, életszerűen tanítja meg, hogy mit kell csináljon egy gyerek, ha elveszik egy boltban. Többször is. Az egész mesének kedves hangulata van.

leontin
Liane Schneider: Bori eltéved

Olyan jó, hogy van ez a könyv, mert így Bori történetén keresztül tudjuk megbeszélni, hogy mi a helyes és mi a helytelen. És elcsámborogni bizony nem épp okos ötlet.

Millázs
Liane Schneider: Bori eltéved

Borit imádják a törpéim. Erre is figyeltek, bár nem biztos, hogy vágták teljesen, de ez egy olyan téma, amit nem lehet elégszer megbeszélni a gyerekkel. Jó útmutatást ad ez a mese, hogyan kérjen segítséget a kicsi, ha elkerül a szülei mellől, mire figyeljen oda, hogy ez ne forduljon elő, mit tegyen a szülő. Még belegondolni is rossz ebbe a helyzetbe, de cselekedni kell ilyenkor, csak nyugi. Jól mutatja be ezt a füzet.

lakri70
Liane Schneider: Bori eltéved

Gyermekeim nagyon szeretnek az üzletekben a ruhák között bújócskázni, szaladgálni és olykor nem találnak vissza hozzám, keresniük kell. Ez a könyv pont kapóra jött, hogy átbeszéljük, hogy mit kell tenni, ha eltévednének. Tetszett, hogy rövid, lényegre törő sok színes képpel.

sepa IP
Liane Schneider: Bori eltéved

Aranyos kis történet, ami hasznos lehet a kisgyerekeseknek. :)

meseanyu MP
Liane Schneider: Bori eltéved

A maga nemében nagyon hasznos kis könyv, hétköznapi szituációt dolgoz fel, mindenre kiterjedő részletességgel. A képek aranyosan németesek. :-)

Bencuska
Liane Schneider: Bori eltéved

Szeretjük a Boris meséket rajzfilmen is, különösen azokat, amikből tanulni is lehet.