Bori, ​a balerina (Barátnőm, Bori) 29 csillagozás

Liane Schneider: Bori, a balerina

Bori balettórára jár. Nagyon szeret a gyerekekkel együtt lábujjhegyen, spiccen táncolni. Képes úgy ugrani, akár egy macska és megtanult a zene ütemére mozogni. Még egy igazi színpadon is felléphet, méghozzá rengeteg néző előtt.

Eredeti cím: Conni tanzt

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2022
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155028557 · Fordította: Orosz Anett · Illusztrálta: Eva Wenzel-Bürger
Manó Könyvek, Budapest, 2019
Manó Könyvek, Budapest, 2011

csakegyluca>!
Liane Schneider: Bori, a balerina

Én nem vagyok az a hajlékony tipus, ezért nem járhattam balettra. Egyszer 4 évesen kipróbáltam a dzsesszbalettot, de minden alkalommal vagy felfáztam, vagy megfáztam. Le kellett mondanom róla. Eddig 3 ilyenfajta könyvet olvastam. Mindig irigykedtem, milyen jó lehet nekik. A mesékben és a Diótörőben is milyen szépen táncoltak. A meglepő, hogy itt is megfogott az az irigy érzés, de már más szemmel nézek vissza. Belátom, ez nem nekem való. Másban vagyok jó. Ami ebben a könyvben tetszett, az a hópihe kifejezés volt. Hogy ők most az előadáson kis hópihék lesznek. Ez úgy megmelengedte a szívemet. Alapjáraton véve egy tök jó mesekönyv.

caledonia_konyvvara P>!
Liane Schneider: Bori, a balerina

Eleddig még nem volt szerencsém a Bori sorozathoz, és ez is csupán a balett téma miatt vonzott (na jó ez nem teljesen helytálló infó, de részletesen majd a blogon). :)
Soha nem vonzott ennek a sorozatnak a rajzolása, de ez egészen cuki volt, és a történet is rendkívül aranyos. :)

Millázs>!
Liane Schneider: Bori, a balerina

Bori és rózsaszín, ennyi elég volt a kiscsajnak, hogy megszeresse ezt a füzetet. A balett és a mozdulatok, nem beszélve francia nevükről olyan távol állnak tőlünk még, hogy nem is olvasom fel nekik. Nézegetjük a képeket, és arról mesélek nekik.
Bo tánci – Bori táncol – summázva. :)

Szívecske>!
Liane Schneider: Bori, a balerina

A gyereknek (3 és fél éves) és nekem is tetszik ez a történet.
Borinak megtetszik a balett, és abban a szerencsés helyzetben van, hogy az anyukája be is tudja íratni balettórákra. Onnantól pedig végig tudjuk kísérni az útját egészen a fellépésig. Sőt, még egy kicsit azon is túl. Ugyan egy kicsit lámpalázas lesz Bori a fellépés előtt, urrá lesz rajta, és remekül szerepelnek.

szanes1>!
Liane Schneider: Bori, a balerina

Jaj de unom már ezt a sorozatot. még meddig? legalább a fiúknak nem tetszik, úgyhogy remélem már nem sokáig…

lakatoszoltan>!
Liane Schneider: Bori, a balerina

Jól bemutatja a balettet a gyerekeknek. Nagyon szuper, hogy fiúk is vannak a csoportban.

meseanyu P>!
Liane Schneider: Bori, a balerina

Ez se volt valami nagy szám, mondjuk a balett elég távol áll tőlem. Olyan egyszer olvasósak ezek a Bori könyvek, megvenni azért nem venném őket, de így könyvtárból egynek jók.

Szívecske>!

Gyermekelőadás volt az Operaházban. Bori elvarázsolva nézte a táncoló Csipkerózsikát. Immár tudta, mi szeretne lenni felnőttként: balerina!