Ha ​összetörik a szív (Fekete szív 1.) 33 csillagozás

Lexie King: Ha összetörik a szív

Letícia Hartmann vagyok, ez az én keserédes történetem.
Nem, nem egy Hamupipőke-történet. A főhős nem a szőke herceg, és a főhősnő sem éppen hercegnő. Egy haldokló és egy éhező egymásra találásának különleges története.
Ugye tudod, mi történik akkor, amikor beleszeretsz egy rosszfiúba?
Összetöri a szíved.
Ezután sosem leszel már ép, csak egyik szörnyű napról élsz a másikra, a magány lesz a leghűségesebb társad, és a szíved darabjai olyan élesre formálódnak az idő múlásával, hogy minden egyes lélegzetvételnél beléd fúródnak, hogy érezd a fájdalmat.
Azt a fájdalmat, amely elválaszthatatlanul ragaszkodik hozzád.
Rád tekeredik, mint egy anakonda az áldozatára, és addig szorít, amíg össze nem roppansz a nyomása alatt.
Sokszor felteszem magamnak a kérdést: Vajon az én történetem is úgy fog véget érni, mint a legtöbb tündérmese?
Boldogan élek, amíg meg nem halok?

Eredeti megjelenés éve: 2022

Álmodozók, 2024
Álmodozók, Solt, 2022

Lexie King: Ha összetörik a szív

Ha nem olvastam volna már Lexietől, biztos, h sokkot kaptam volna a könyv olvasása közben! Elég durva dark romance-ot kaptunk tőle! A fülszöveg alapján egyáltalán nem gondoltam volna, h ez lesz a történetből! Nagy izgalommal olvastam, végig fent tartotta az érdeklődésem, sokszor csak pislogtam, h mi jöhet még! Viszont voltak olyan részek is amik már azért súrolták az én tűréshatáromat is! Ez egy olyan történet volt, ahol egyáltalán nem tudtam azonosulni a karakterekkel! Letty vagány volt, de sok mindenben kissé bizarr! Tökéletesen összeillettek Cole-al, csak úgy izzott körülöttük a levegő! Elég furán szerették egymást, de végülis ha nekik így volt a jó, senki se szóljon bele! :) Nagyon sok megdöbbentő dolgot tudtunk meg és sok minden lógva maradt a levegőben, úgyhogy várom a folytatást!

sarahangel>!
Lexie King: Ha összetörik a szív

Az Élet vár után egy sokkal sötétebb történet következett a sorozatban, amolyan igazi dark romance.

Mivel korábban már spoilerkedtem picit, így az a rész nem ért meglepetésként, hogy spoiler; de még így is volt váratlan fordulat, mert sok minden más is kiderült még Cole-ról, valamint Letty hátteréről is. Nekem már picit szappanoperás is lett a fordulat.

Ami Cole és Letty kapcsolatát illeti: az előző résznél azt írtam, hogy nekem gyors volt a két főszereplő (Lexie és Graham) egymásra találása; na ezt most ezután a rész után átgondolom, mert mostani párosunkhoz képest nem is volt olyan gyors. Nekem nem igazán jött be, hogy Lexie spoiler egy ismeretlennek, na meg Cole részéről sem, hogy élt is egyből az ajánlattal; az igaz, hogy miután jobban megismerhettük a srác történetét, az ő részéről már valamennyire helyre kerültek a dolgok. Ami viszont tetszett, hogy spoiler. De hogy honnan jöttek az első perctől kezdve a mély érzések, az nem igazán jött át nekem; illetve az erotikus részeket az előző részhez hasonlóan itt is túl soknak találtam.

Az írónő stílusa egyedi, a szereplők néha úgy beszélnek, mintha verset mondanának. A könyv olvastatta magát, gyorsan el lehet olvasni, az előző rész viszont jobban tetszett, ezért adok erre fél csillaggal kevesebbet. Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a következő részre (valójában annak a fülszövege miatt álltam neki az egész sorozatnak), így hamarosan sorra kerítem azt is. ;)

vincze_zsuzsanna P>!
Lexie King: Ha összetörik a szív

Már régóta szemeztem a könyvvel, de valami miatt sose került a kezeim közé a kedves Írónő könyvei.
Egy kedves moly társamnak köszönhetően jutott hozzám amit köszönök szépen és egy kihívásnak köszönhetően vettem a kezembe.

Nem tudtam mire számítsak mivel olvastam az Írónőtől könyvet, amit gyorsan orvosolni fogok.
Nem könnyű történet amit kaptunk, ami egy érzelmi hullamvasútra repítette. Kicsit vegyes érzéseim vannak még mindig.
Letícia karaktere sok fájdalmat élt át még is erősnek mutatja magát, ami ebben a kegyetlen világban nehéz és egyik percből a másikra dől össze az élete… sajnálom, hogy nem egy támogató családból származott így sokszor egyedül kellett a múlt eseményein és félelmeivel megbírkozni ami egy szerető családi háttérnek köszönhetően változtatott volna.

Cole karaktere nekem egy kicsit vegyes érzéseket keltett őt sem kímélte a múltban az Írónő ami jócskán kihatott a felnőtté válásában és néha a viselkedese is démonira sikerült…
Vajon újra egymásra találnak a szerelmesek ennyi év után, megbocsátható a múlt eseményei? Sok sok megválaszolatlan kérdés maradt bennem és hamarosan beszerzem a többi folytatást is bízok benne azokban válaszokat kapok.

Ani249>!
Lexie King: Ha összetörik a szív

Igazi dark romance! Tele izgalommal és érzelmekkel. Letty és Cole kapcsolata nem egy rózsaszín, romantikus történet, tele van bonyodalmakkal és akcióval. Izgalmas és gyorsan olvasható történet.

Tímea_Szabó_4>!
Lexie King: Ha összetörik a szív

Először is szeretném megköszönni a lehetőséget és a bizalmat @lexieking! ♥
Szeretném felhívni arra a figyelmet, hogy ezt a kötetet és a benne rejtő titkokat úgy lehet megérteni/élvezni a legjobban ha előtte el lett olvasva az Élet vár című Lexie King könyv.
Véleményem:
Röviden a kötetről: Aztaaa és hűha!
Hosszabban: Ez a kötet nem egy rózsaszín leányálom, hanem sötét, mint az éjszaka. A kötet főszereplőnője, Letty egyáltalán nem jó kislány, de nem is akar magának egy szőke herceget. Megvannak a maga gondjai, problémái, szívfájdalmai. Megismerjük a történetét, illetve a férfit, akibe szerelmes lesz. Mint említettem nem egy cuki rózsaszín szerelmi történet Letty-é és Cole-é, hanem egy vad dark romance. Darabok szed… és nem rak össze… Ennek ellenére imádtam! Nagyon bírtam Letty-t, pedig az ilyen csajokat egy hajszál választja el attól, hogy idegesítőek legyenek, de Letty egyáltalán nem volt az. Cole. Mit is írjak róla? Egy hatalmas rejtély a könyvben a személyisége. Titokzatos. Igazából nem is tudjuk egy ideig, hogy ki ő valójában. Sötét a múltja és a jelene is, de vajon milyen jövő vár rá? Szerintem nem árulok el titkot, hogy imádtam Cole-t.
Rengeteg titkot rejt a könyv, és sokszor csak kerestem az államat, mert úgy leesett.
Ez a második könyvem Lexietől, de bizton állíthatom, hogy az Írónő már most bekerült a kedvenceim közé. ♥

Sue_J_Hopeheart IP>!
Lexie King: Ha összetörik a szív

Ismét nem semmi történetet olvashattam Lexi King írónőtől.
Hátast dobtam tőle, az államat fel kellett nyalábolnom a földről, miközben izgatottan pattantam fel, hogy: na ne már!
Minden értelmet nyert, és a folytatásra már most nagyon kíváncsi vagyok. Olvastam, hogy van kapcsolat az Élet vár c. könyvvel, mégis váratlanul ért, amikor ahhoz a részhez értem. spoiler Szent szar! @o@
Azon is meglepődtem, hogy az írónő és én lélekben nem is különbözünk annyira… Legalábbis a papírra vetett világainkat tekintve. ;)
Örömmel döbbentem meg bizonyos jeleneteken, amik oldalról oldalra olvastatták velem ezt a szuper dark romance történetet.
Minden aggály nélkül ajánlom a zsáner rajongóinak! :)

Lexie King: Ha összetörik a szív

Abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy megjelenés előtt, bétaként olvashattam Letty szívfacsaróan szép és fájdalmas történetét. Nem egy vattacukros, klisékkel teli romantikus történet, és azt hiszem, ettől lett különleges. Olykor jókat mosolyogtam, olykor a szívem szakadt meg ezért a kis „Xénáért”. Letty egy nagyon szimpatikus főszereplője a könyvnek, aki igyekszik összetört szíve darabkáival és Dáriusszal, új életet kezdeni, vagy talán inkább továbblépni. A nővére támogatása szimpatikus színfoltja volt a cselekménynek. Cole… istenem… ez a sérült és magányos farkas, akinek az életébe spoiler. Izgatottan várom a folytatást!!! off

TIMÓKA>!
Lexie King: Ha összetörik a szív

AtyaÚrIsten!!! Hát erre nem voltam felkészülve, nem erre számítottam. Olyan érzelemcunami kavargás zajlik bennem , hogy azt sem tudom mi bajom. Nagyon a szívemhez nőtt Letty, vele együtt sírtam, vele együtt voltam dühös, vele együtt haragudtam az egész világra és helyette simán egy akkorát mosnék be Cole-nak, hogy bukfencet vetne 3×. Hogy lehetsz Cole ennyire, ennyire …szépet is tudnék írni, de csúnyát is! Nem is tudom, haragszom rá, vagy megértem őt?!
„Elcseszett egy helyzet” a sorsuk..szívemet kínzó vasmarokkal tépte ki ez a történet , jól összefacsarta, és mikor már azt gondoltam, hogy sajnálva a helyére illeszti, millió darabra törte.
Cole, ezt helyre kell hoznod!!!! És ezt helyre is fogod hozni!!!

Moncsi22>!
Lexie King: Ha összetörik a szív

Nehéz írni erről a regényről most nekem, mivel nemrég fejeztem be, és még mindig a hatása alatt vagyok. De azt bátran merem állítani, hogy ez egész más, mint amit megszoktunk az írónőtől. Sötétebb, szókimondóbb, érzelmesebb. Olvasás közben nem csak a szereplők, de az olvasók szíve is összetörik. Letty és Cole története nem tündérmese. Nem egy rózsaszín vattapamacsba csomagolt, cukormázzal meghintett romantikus történet. Hanem maga a fájdalom, a gyötrelem. De vajon révbe érnek és megkapják a megérdemelt boldogságot? Vagy ez a történet akkor ér véget, mielőtt elkezdődhetett volna?
A könyv Cole Benett és Letty Hartman kapcsolatát mutatja be, amely tele van titkokkal, vágyakkal, álmokkal, harccal, fordulatokkal.
Bővebben itt:

takácsera>!
Lexie King: Ha összetörik a szív

Letty és Cole története elolvasva. Tényleg nem egy rózsaszín leányálom, megrázó és fájdalmas. Micsoda páros, csak úgy izzik köztük a levegő.
Szeretem őket és imádom a nővérét. Végig Letty mellett áll, számíthat rá. Az apja, na nála kinyílik a bicska a zsebemben.
Szóhoz sem jutok. Imádtam minden sorát.
Szívettépő, izgalmas, erotikus, szenvedélyes. Egy igazi hullámvasút az egész történet. Bonyodalmak, titkok és a szív összetörik. Nem is egyszer.
A végén csak néztem ki a fejemből, már megint megtörtént. Miért is?
Vajon mit tartogat a folytatás?
El is kezdem, nagyon kíváncsi vagyok mit hoz nekik a jövő.
Köszönöm az élményt.

bemese05 P>!

Nem cipeltem magammal a fájdalmat, mert én magam voltam a fájdalom.

Bookaholic77 >!

Mindig azt mondják, hogy az alagút végén megtalálod a fényt, de nem mindenki ér el az út végéhez.

Bookaholic77 >!

Talán tényleg ilyen az igaz szerelem… amikor minden gátlásodat felszabadítod, és teljesen átadod magad a másik félnek, mert megbízol benne.

Bookaholic77 >!

Csak az emberek halnak meg, a szerelem örökké élni fog.

bemese05 P>!

Két farkas lappang bennem, akik nap mint nap megküzdenek egymással. Izmoktól duzzadó, féktelen, vérszomjas fenevadak marcangolnak, szednek cafatokra. Az egyik egy erőteljes alfa, míg a másik a meghunyászkodó, behódoló béta. Manapság a béta nyeri meg a csatákat, amiket az alfa nem néz jó szemmel és lesben várja az alkalmat, hogy mikor kell újból harcba szállnia az őt megillető helyért.

Bookaholic77 >!

Úgy rohamoznak meg az emlékek, és úgy hullanak rám az életem összetört darabkái, ahogyan az apró, finom cseppek egy nyári felhőszakadásban.

bemese05 P>!

Jobban beleszédülök ebbe a csókba, mint a Jack Daniel's-be valaha.

Sue_J_Hopeheart IP>!

Nem fagyi jut róla eszembe, hanem egy péklapát, amivel agyoncsapnám.

199

Fekete szív sorozat · Összehasonlítás