A ​Da Vinci-örökség 10 csillagozás

Lewis Perdue: A Da Vinci-örökség

A Da Vinci-kódex Leonardo eredeti munkáinak felbecsülhetetlen értékű gyűjteménye – vagy mégsem? Mikor Vance Erikson olajkutató mérnök – s a világ egyik legelismertebb Da Vinci-szakértője – felfedezi, hogy a kódex több lapja is hamisítvány, kezdetét veszi az eredeti dokumentumok lázas keresése, amely során döbbenetes titkok…

Gold Book, Debrecen, 2004
396 oldal · ISBN: 9634250793 · Fordította: Sámi László

Agatha_Emrys >!
Lewis Perdue: A Da Vinci-örökség

A könyv hátulján olvasható egy közlemény, melyben az író leírja, hogy a kiadója beperelte Dan Brownt plagizálás gyanújával a Da Vinci kód miatt 2005-ben.
Őszintén szólva a könyv elolvasása után sem értettem a dolgot, hiszen azzal, hogy szerepel benne Da Vinci és egy titkos társaság még nem nevezném a dolgot plagizálásnak, ezért utána olvastam az incidensnek:
A plágiumgyanút Lewis Perdue 2000-ben megjelent Isten lánya c. művére vonatkozott, amiből állítólag Brown pár ötletet kölcsönvett.

Akit érdekel bővebben (mivel nem akarok spoilerezni) itt egy rövid összefoglalás:

Na de most beszéljünk a Da Vinci-örökségről:

A könyvet olvasva végig az az érzésem volt, mintha egy akciófilm forgatókönyvét tartanám a kezemben. Ez egyszerre pozitívum és negatívum is.
Leszögezném, hogy az események egyfolytában pörögtek, a szereplők épphogy megálltak egy-két percre egy rövid párbeszéd erejéig aztán futottak/lövöldöztek tovább.
Olvasás közben szinte láttam lelki szemeim előtt a történéseket, mintha egy filmet néznék.
Ugyanakkor ebbe beletartozik az a klisé is, hogy a főszereplő mindig megúszta a nagy golyózáporokat és sikeresen elmenekült a gonoszok elől.
Emellett feltűnt a gyönyörű női főszereplő is, akivel túl elhamarkodottnak éreztem az összemelegedést.

Azért emeltem ki a könyv „akciófilmszerűségét”, mert a könyv iránt úgy érzek, mint a filmműfajjal kapcsolatban: leköt, de semmi mélyebbet ne várj tőle…

ja és Leonardo neve csak felbukkant párszor, nem volt fontosabb szerepe, amit eléggé fájlaltam..

Niki_>!

„Érdekes” a hasonlóság e között a könyv között és Dan Brown műve között. :S
Nagyobb sikere lehetett volna, csak hát nem a kellő időben adták ki úgy tűnik.