A ​kiválóság iskolája 2 csillagozás

Lewis Howes: A kiválóság iskolája

VALÓDI ​ÚTMUTATÓ, HOGY MIKÉNT ÉLJ JOBB ÉLETET, SZERESS MÉLYEBBEN ÉS HAGYJ ÖRÖKSÉGET MAGAD UTÁN

A kiválóság egy feltörésre váró kód, Lewis Howes célja pedig megtanítani az olvasókat a megoldóképletre.

Amikor egy karriergyilkos sérülés miatt Lewis Howes elit sportoló és profi futballjátékos munka nélkül maradt, és a húga kanapéjára kényszerült, tudta, hogy többé nem érheti el a kiválóságot a sportpályán. Megsemmisítő csapás volt ez számára, de hamar rájött, hogy változtatnia kell, ha talpra akar állni. A kérdés az volt: hogyan? És mihez kezdjen?

Először megkereste az általa igazán nagyra tartott embereket, mentorok után kutatott, majd az életben is alkalmazni kezdte régi edzői tanácsait, amelyeket a focipályán kapott. Az eredmények magukért beszéltek. Howes nemcsak talpra állt, hanem létrehozott egy multimillió dolláros online üzletet, jelenleg pedig keresett üzleti coach, előadó, és sikeres podcasteket készít.
A kiválóság iskolájában Howes megosztja az… (tovább)

Guruló Egyetem / MotiBooks, Budapest, 2020
ISBN: 9786155420719 · Felolvasta: Vári Attila
Guruló Egyetem, Budapest, 2018
288 oldal · ISBN: 9786155420450 · Fordította: Kováts Viktória
Guruló Egyetem, Budapest, 2017
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155420207 · Fordította: Kováts Viktória

Érable P>!

A flow – mondta nekem Steven – a tudatosság megfelelő állapota, ahol a legjobban teljesítünk, és a legjobban érezzük magunkat. A flow-ban csak a feladatra koncentrálunk, minden más köddé válik. Az idő vagy felgyorsul, amitől öt óra úgy rohan el, mintha öt perc lenne, vagy lelassul, mint egy autóbaleset során, amikor mintha megállna minden. Az öntudatod és az éntudatod teljesen megsemmisül, a mentális és a fizikai teljesítményed pedig az egekbe szökik.

Érable P>!

… könnyebben leküzdheted a belső és a külső akadályokat, ha az élted minden területén hálát gyakorolsz. Ha arra koncentrálsz, amid van, mindig többet fogsz kapni. Ezzel szemben, ha arra figyelsz, hogy mid nincs, sosem lesz semmiből elég.

Érable P>!

Már hallottam korábban, hogy annak az öt embernek az átlaga vagy, akikkel a legtöbb időt töltöd, legyen az jó vagy rossz. Ez azonban a boldogságra és a személyiségfejlődésre vonatkozik. Csapatokkal, sikerrel és kiválósággal kapcsolatban még sosem említették.

2019. oldal

Érable P>!

Dávid titka: keményebben és okosabban dolgozni

A legsikeresebb törtetők mindig esélytelenként indulnak, vagy ha nem is esélytelenek, ők annak látják magukat. Alacsonyabb rendűnek érzik magukat, vagy valami önmaguknál nagyobb dolgot kergetnek, hiszen nehezebb törtetni – mindent beleadni –, amikor az ember az élmezőnyben van. Nem kell senkihez hasonlítanod magad, nem kell senkit lehagynod, egyedül a célvonalat kell elérned. Mindig produktívabb leszel, ha esélytelennek érzed magad – amikor Dávid vagy, nem pedig Góliát.

131.

Érable P>!

A legtöbb esetben azért nem törekszünk, mert félünk a negatív végkimeneteltől. Ha azonban felhasználjuk ezt a félelmet, feldolgozzuk, és a pozitív eredmények felé fordítjuk a figyelmünket, a félelemből hitet tudunk varázsolni. Amikor az emberek törekszenek, az nem azt jelenti, hogy nincs bennük félelem – azt jelenti, felfegyverkeznek vele ahelyett, hogy hagynák magukat lefegyverezni általa.

142.

Érable P>!

Függetlenül mindentől, a tested feletti irányítás megszerzése alapvető, sarkalatos pontja a kiválóság felé vezető utazásnak. […] Ne használd ki a tested. Ne vedd készpénznek az agyadat. Ahogy Ameer is elmagyarázta nekem: "Olyanok vagyunk, mint a bankok és van egy mechanizmus az agyunkban, az alvásadósság, amely számolja a másodperceket, perceket és napokat, amelyeket végig kellett volna aludnunk. És ahogy a nem fizetett adósságok esetében, itt is kopogtat majd a bank az ajtódon: Hé Lewis, hát-három évvel is tartozol. Természetesen ez a kopogtatás a legrosszabb időben fog majd érkezni, ahogy az a valódi bankokkal is lenni szokott.

175. oldal, Urald a tested fejezet

Érable P>!

A viharok miatt a fák mélyre süllyesztik a gyökereiket. Dolly Parton

Érable P>!

Írd le a célod. Nyomtasd ki. Keretezd be. Akaszd olyan helyre, ahol látod. Mindennap.
A célod papírra vetése nagyon erőteljes dolog. Ha pedig megalkotod a víziód, és határidőt szabsz neki, mintha tudnád, hogy meg fog történni […], az még erőteljesebb.

Érable P>!

[…] Ennek az oka talán az, hogy a bajnok mentalitása alapvetően a hitről szól. Egy dolgot biztosan tudok a bajnokokról, ez pedig nem más, mint az erős hitük. Általában meggyőződésük, hogy ők a világon a legjobbak (mint Muhammad Ali), esetleg azt gondolják, valamiféle felsőbb erő vezeti őket. Csak hallgasd meg bármelyik sportoló interjúját egy nagy meccs után. „Gratulálok a győzelemhez, elképesztően játszottál! Hogy csináltad?” Erre a játékos általában kétféle választ szokott adni: „Hálát szeretnék adni Istennek a képességeimért, és azért, hogy mellettem állt. Minden dicsőség az övé.” Ha nem azt mondja, akkor belenéz a kamerába, és folyamatosan arról beszél, mennyire keményen edzett, és hogy senki sem tudja legyőzni, ő a legjobb, aki valaha élt ezen a földön.

101/102. oldal