Vörös ​szőnyeg 23 csillagozás

Lévai Katalin: Vörös szőnyeg

Szerelem és önzés, hivatás és karrier. A megalázó érzelmi háromszögben vergődő főhős ünnepelt színésznő, akinek ellentmondásos élete felkavaró érzéseket és emlékeket hív életre. Sikeréhes művészek és politikusok a szőnyegen, társadalmi kényszerek és elvárások a szőnyeg alatt. Tisztességesnek maradni a művészetben, a politikában, a szerelemben – lehetséges ez ma?

Eredeti megjelenés éve: 2007

Alexandra, Pécs, 2007

sassenach>!
Lévai Katalin: Vörös szőnyeg

A többi Lévai Katalin regényhez képest (már amiket eddig olvastam) ez egy kicsit gyengébb volt. Szerintem a politikusos-parlamentes részek vettek vissza az élményből, én legalábbis azokat untam. :/ Azért nem volt rossz, továbbra is kedvenc marad az írónő. :)

Miestas>!
Lévai Katalin: Vörös szőnyeg

Van úgy, hogy nagyon szeretnék elolvasni egy könyvet és jön a hidegzuhany, hogy miért is akartam én ezt annyira ? Nos a zuhany csak langyos volt , mert ha ezzel a könyvével kezdtem volna a Lévai Katalin életművet olvasni akkor oké a fülszövegben emlegetett „ sodró erejű” történet , de a Párnakönyv és más mesék illetve a Varázskert után nekem csak csordogálás volt ez a sodrás.

A főszereplő Lóránd Mariann ( Maja) bizonyára sikeres mint szinész , tehetséges is, de mint nő számomra egy buta liba… már bocsánat a jelzőért. Nem tudom elfogadni, hogy valaki évekig él egy megalázó szerepben a magánéletében, miközben szinésznőként sikeres, elismert ember . Ez az okos nő többszöri becsapás és átvágás után is elhiszi, hogy egyszer majd Ő fog a megcsalt feleség helyére lépni Varga Ádám politikus életében. A politikusról is megvan a magán véleményem …de ez már egy következő történet .

Lényegét tekinte az Ő kis kettősükről szól ez a könyv, az emberről aki kétségbesve próbál ragaszkodni a boldogsághoz, illetve annak illúziójához, és szintén az emberről aki harcol a kitűzött céljaiért és nem számít milyen áron éri el, hány emeberen tapos keresztül, hány hazug mondatot tanul be ami még jól jöhet egyszer a karrierje rögös útján.

„ CIRKUSZ KELL A NÉPNEK ” nekem ez az ókori bölcselet jutott eszembe mikor olvastam a politikusok életét leíró részeket a könyvben. Az ő viselkedésük és a színészek viselkedése között nincs is oly nagy különbség csak míg az egyik művészet a másik ripacskodás.

Érdekes volt e könyv , de várakozáshoz képest kissé alulmaradt, ez viszont már az én hibám.

gabrysia>!
Lévai Katalin: Vörös szőnyeg

Szerintem jó volt. Nekem tetszett. Jobban mint a Varázskert.

sassenach>!

A népszerűség és a művészet nem azonos. A kettő nem jár együtt. El kell dönteni, ki melyiket választja.