Hazugok ​és szeretők 13 csillagozás

Lévai Katalin: Hazugok és szeretők

Valóság ​és fikció keveredik elegánsan Lévai Katalin legújabb regényében, amely az írónő európai uniós éveit, képviselőként megélt történeteit ágyazza izgalmas keretbe.

Zádor Milán, a sikeres és öntörvényű egyetemi tanár élete derekán nagy tervekkel vág neki a nemzetközi politikának. Küzdeni akar a kitaszítottakért, ám törekvései a nagypolitika és a személyes intrika zátonyain megfeneklenek, s magánélete is válságba kerül. Nyomozók, politikusok és gyönyörű nők válnak szövetségessé vagy ellenséggé ebben a küzdelemben. Hogyan találja meg önmagát egy középkorú férfi ebben a fullasztó és idegen világban? Segíthet-e a friss szerelem? Lehetséges-e megújulás a hivatásban, a magánéletben – erről szól a Hazugok és szeretők, a könyv, amely az emberi kapcsolatok, a férfi-női lélek, a szenvedélyek és a szerelem hiteles bemutatása mellett krimiszerű izgalmakkal is szolgál.

„Lévai Katalin ezúttal valóságos kalandregénybe sodorta szenvedélyes hőseit, a csalafinta cselekmény pedig… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Alexandra, Pécs, 2016
Alexandra, Pécs, 2010

Brüsszel

Lévai Katalin: Hazugok és szeretők

Nem sok cselekménye van a történetnek, és a szereplői is teljesen érdektelenek, szürkék, sőt hiteltelenek voltak számomra. A magyar EP képviselő, aki összeszűri a levet a szlovák kolléganővel, aztán meg szerelmi viszonyba keveredik egy aluljáróban énekelgető, fiatal lengyel lánnyal… De még egy hajléktalannal is szinte baráti kapcsolatot ápol, akit nap mint nap lát, és búcsúajándékkal is meglepi végül, amitől az majdhogynem könnyekig elérzékenyül –, na, vajon mi lehetett az?
    a) egy üveg minőségi bor,
    b) vízlepergető, meleg kabát,
    c) egy pazarul megpakolt pizza,
    d) egy Saramago könyv,
    e) hálózsák?
Helyes válasz: spoiler

Gádorka>!
Lévai Katalin: Hazugok és szeretők

Jól megírt történet. Bepillantást enged a politikai elit nem éppen hétköznapi világába. Hogy kinek mennyire tetszik, maga dönti el. Engem taszít, de jó tudni róla.
Szép a könyv borítója. Jól esik kézbe venni.Könnyen elfér egy kisebb táskában is.
Úti olvasmánynak is ajánlom.

lizke>!
Lévai Katalin: Hazugok és szeretők

Az antikváriumban a borító hívott magához.
Alapot egy politikai irányvonal jelentett, számomra azonban nem. Sokkal inkább figyeltem az emberi kapcsolatok kuszaságára: barátság, szerelem, képmutatás, árulás, a szabadjára engedett érzelmekre. Különösen Wanda és Milán kapcsolatára.

Carmilla >!

Aki függetlenként politizál, párttámogatás nélkül, az elveszett a parlamentben. Jaj a magányos dzsungelharcosnak!

153. oldal (Alexandra, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: parlament
fszilvi>!

A szerelem, mondta Vali, mindig megújítandó, naponta meg kell dolgozni érte.

lizke>!

Semmi nem bizonyítja jobban azt, hogy élsz, mint a szex, gondolja. Szeretkezem, tehát fiatal vagyok. Egyszerű. Az ilyen egyéjszakás kaland hétköznapi dolog. Jólesik néha szabadjára engedni a lappangó vágyat, bűntudat és következmények nélkül. A férfiak már csak ilyenek, egész fiatalon megtanulják egymástól különválasztani a szexet és a szerelmet, és nem értik, a nőknek miért okoz ez akkora problémát. Miért kellene úgy elemezni a nemiséget, mint egy matematikai feladványt? A nemiségnek nincs egyéb értelme, mint önmaga. Milán mindig igyekszik egyértelmű helyzetet teremteni, most sem akarja megbántani vagy becsapni Ivetát. Felszikrázott köztük az elektromosság, mit lehet tenni? Ez vagy van, vagy nincs. Ha van, akkor a barátságnak lőttek, és marad a szex, ha nincs akkor viszont barátkozni sem érdemes. Milán nem hisz abban, hogy férfi és nő között is létezhet barátság. A barátság férfidolog.

40. oldal (Alexandra, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: szex
Carmilla >!

Tényleg hitt abban, hogy a politikusok, akik sosem próbálták ki, milyen megtakarított pénz nélkül, szociális segélyen vagy adakozásból élni, egyszerre észbe kapnak, vagy bűntudatrohamok után megvilágosodnak, és az igazság bajnokaivá válnak?

184. oldal (Alexandra, 2010)

Carmilla >!

Az örökös hajsza és rohanás egy emberi önzéssel teli aréna porondján eltompítja végül a nagyság és méltóság iránti, mindnyájunkban élő igényt – jól látszik ez az egyre újabb és újabb kapcsolatokat, érintkezéseket hajhászó, mohó felszínességből, amely napjainkra jellemző.

201. oldal (Alexandra, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: felszínesség
Carmilla >!

Az élet olyan rövid. Találkozások. Titkok. Zűrzavar. Félreértések. Fenyegetések. Használj ki minden percet, mert sosem tudhatod, mikor ér véget.

64. oldal (Alexandra, 2010)

Carmilla >!

Valamikor én is tanítottam, de hamar felkopott az állam.

35. oldal (Alexandra, 2010)

Carmilla >!

Minden asszisztens valakinek a valakije. A legtöbb képviselő a politikai hátországát építi általuk. „Alkalmazom az unokaöcsédet, de támogasd az újrajelölésemet a pártban.” A politikusok szívességbankja időtlen idők óta, pártállástól függetlenül, így működik.

130. oldal (Alexandra, 2010)

Carmilla >!

A kirekesztés, a nyomorúság és a gettósodás tünetei mindenütt a világon egyformák. Az emberi civilizáció mindenütt ugyanolyan gonosz, erőszakos és kegyetlen, a kérdés csupán az, milyen válaszokat adnak a kormányok. Engedik-e, hogy az emberben rejlő gonosz győzelmet arasson vagy közbeavatkoznak a védtelen emberek érdekében?

183. oldal (Alexandra, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: kirekesztés
Carmilla >!

Van, akit csak azért küldenek ki Brüsszelbe, hogy ne legyen itthon. Így akarnak megszabadulni tőle.

189. oldal (Alexandra, 2010)