Anyám ​évszázada 18 csillagozás

Lévai Katalin: Anyám évszázada

Az „Anyám évszázada” különös nézőpontból állít emléket a 20. századnak: a múlt század fordulóján Budapesten letelepedett szerb család kivételes tehetségű lányának, Zoricának szívet melengető, fordulatokban bővelkedő, olykor megrázó élettörténetét meséli el. Zorica kislány korától mámoros örömmel olvassa a szerb és a magyar meséket, egyszerre él gazdag fantáziavilágban és a valóságban. Forradalmak, háborúk, nemzetiségi összetűzések, politikai kataklizmák és személyes sorstragédiák közepette regényes módon válik íróvá. Őseitől örökölt nyakassággal keresi a saját útját és szerepét, s mindeközben megismeri a szerelmet, a szexualitást, az erőszakot és a szenvedélyt.

Képzeljük el, hogy egyszer csak valaki színesen és áradón mesélni kezd, és a való élet mellé egy párhuzamos életet teremt, ahol magunkra ismerhetünk, és ahol megnyugvást találhatunk.

Ez a huszadik század szerelemregénye.

Alexandra, Pécs, 2014
Alexandra, Pécs, 2012

csilla0923>!
Lévai Katalin: Anyám évszázada

Egy élmény elolvasni ezt a könyvet, nem hittem volna az elején, hogy ilyen mély, megindító, elgondolkodtató történet lesz. Olyan jó ilyen sok szemszögből olvasni a 20. századot. Mindenkinek ajánlom!

Könyvek_szava>!
Lévai Katalin: Anyám évszázada

Sok szívet melengető jelenet volt benne, de én a történetet, amikor már elhagyja a férj nem úgy képzeltem el ahogyan az író tálalja nekünk. Ennek ellenére a vége igazán meghitt volt. De az eleje élettel telibb. Rálátásunk volt egy háborúban élő asszony hol boldog, hol pedig keserves pillanatait bemutaó könyvre.

Boca_Isabela>!
Lévai Katalin: Anyám évszázada

Nem is tudom, mit is mondhatnék róla.Talán annyit hogy jó volt, de valahogy nem az én izlésvilágomhoz tartozó történet volt.Sajnos nem tudott eléggé lekötni, sokszor eléggé untam az egészet, de azért félbe nem akartam hagyni.
Egy kicsit csalódott vagyok, mivel sokkal töbre számitottam, és elég sokat vártam mig kezembe vehettem a könyvet, ezért is 3 csillagnál többet nem tudok rá adni.

Hayniii>!

Vannak emberek, akikben olyan erősen él az élet, hogy amikor meghalnak, még sokáig nem hisszük el, már nincsenek többé. Sokáig tisztán látjuk őket, ahogyan átjönnek az utcán, ránk nevetnek, megszólítanak. Halljuk a hangjukat, és az éjszaka közepén arra ébredünk, hogy szorosan mellettünk állnak és beszélnek hozzánk. Temetésükön a gyászmenetben keressük őket, és nem értjük, miért nincsenek jelen. A búcsú tőlük olyan, mintha egy évtizedeket át íródó regény főszereplőjét törölnénk ki a műből, ami csak úgy tehető meg, ha magát a regényt is pusztulásra ítéljük. Az ilyen emberekre szokták mondani, hogy kivételesek, mert nem éri őket utol az elmúlás, és diadalt aratnak a halál felett.