Budapest ​Anno és Most 5 csillagozás

Budapest Then & Now
Lévai Dénes Viktor (szerk.): Budapest Anno és Most Lévai Dénes Viktor (szerk.): Budapest Anno és Most

Különleges, időutazásra csábító fotóalbum, amelyben a XIX.-XX. század fordulójának budapesti életképeit és az adott helyszíneken, a korabelivel azonos nézőpontból napjainkban készített városképeket egyszerre láthatjuk. Így a saját szemünkkel győződhetünk meg róla, mi változott, mi nem, fényes fővárosunkban az elmúlt több mint egy évszázad leforgása alatt. A legismertebb belvárosi helyszínek mellett a Budai vár kacskaringós kis utcáiba és a főváros világhírű fürdőinek belső életébe is bepillanthatunk a kötet lapjain. A Kiscelli Múzeum gyűjteményéből válogatott bámulatosan jó minőségű régi fényképeket többek közt Erdélyi Mór és Klösz György készítette, az ezek nyomán 2009 és 2012 között „újrafotózott” városképek pedig Vancsó Zoltán és Almási Zétény alkotásai.

Alexandra, Pécs, 2012

Estocada>!
Lévai Dénes Viktor (szerk.): Budapest Anno és Most

Klasszikus „akkor és most” típusú fotóalbum, egy Budapest ikonikus helyszíneit megörökítő képeskönyv. Érdekes lesz majd látni (az unokáinknak), hogy a „most” rovat helyén milyen lesz a városkép, amikor azok is átkerülnek az „akkor” kategóriába.

krisztina0419>!
Lévai Dénes Viktor (szerk.): Budapest Anno és Most

Decemberben elmentünk @tothalexandra -val http://www.fuga.org.hu/21-szazadi-alteregok erre a kiállításra.
Itt szinte ugyanezeket a képeket tekinthettük meg csak nagyban. Már akkor is nagyon tetszettek. Aztán @tejcsi,mint gyakorlott könyvtáros megemlítette, hogy van könyvben is.
Nagyon érdekes és gyönyörű képek vannak benne. A Blaha tér szerintem meseszép volt (ma nagyon utálom,mert tiszta mocsok.)
Észre lehet venni, hogy milyen sok különbség van a vár, régi és mostani képe között. A régi homlokzat gyönyörű stukkókkal volt díszítve, és fényűző lépcsője volt. Azt is fel lehet fedezni, hogy a várnak csak 2 épülete állt, 2 hiányzik.
A Deákon is micsoda ízléses földalatti feljáró volt! Ó hol vannak már azok a csodaszép művek( "Kösz Hitler!")
Budapest egy szebb arcát ismerhetjük meg e könyvből. Nem sorolom tovább, meghagyom másnak is a felfedezés örömét!

tothalexandra>!
Lévai Dénes Viktor (szerk.): Budapest Anno és Most

Az egész úgy kezdődött, hogy Hugicámmal, @krisztina0419 közösen ellátogattunk a kiállításra, és utána hozta a könyvet is, ha már naptáram van. :D Érdekes volt összehasonlítani Budapest akkori és mostani látképét. Mennyivel csodásabb volt az Erzsébet-híd, a Budai vár, vagy csak a Blaha Lujza tér. Érdemes azt a pár percet rászánni és" csudálkozni" a képeken. Egy kicsit játszhatunk is vele, hogy ki talál több különbséget a képet között.