Családi ​boldogság / Szergij atya 10 csillagozás

Lev Tolsztoj: Családi boldogság / Szergij atya Lev Tolsztoj: Családi boldogság / Szergij atya

Tolsztojt ​a 19. század írójaként tartja számon a világ, de, amint Németh László a 20. századi tapasztalatok birtokában Tolsztoj életművének idő fölötti epikai jellegét felismerve megállapítja: vannak olyan tulajdonságai, amelyek éppen hogy újkori művésszé teszik. A könyvünkbe felvett kisregényekkel és elbeszélésekkel az élő Tolsztojt kívánjuk bemutatni, a művek kiválasztásánál természetesen a jelentősebb műelemzések egyetemes érvényű megállapításait is figyelembe vettük. Tolsztoj kisebb terjedelmű szépprózai alkotásai művészileg egyenértékűek a nagyregényekkel, noha művészetét mégiscsak módosította a lelkek rövidre fogott ábrázolása, a benső dráma koncentráltsága az emóciók általánossága írta Romain Rolland, Tolsztoj értő tanítványa. Olvasásra buzdítanak, reméljük, az itt következő sorok, amelyekben a 20. század írói részben még kortársaink vallanak Tolsztoj novelláinak lenyűgöző hatásáról, az egyes művek lényegi elemeiről, vagy éppen a tolsztoji írásművészet ellesett titkairól.… (tovább)

Európa, Budapest, 2007
926 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630782395 · Fordította: Makai Imre, Szőllősy Klára, Tábor Béla

korkata>!
Lev Tolsztoj: Családi boldogság / Szergij atya

Közel ezer oldal a két kötet. Kisregényeket és elbeszéléseket tartalmaznak. Korábban csak a nagyregényeit olvastam. Itt kisebb lélegzetvételű művekkel találkozhatunk, de ezek is éppoly lenyűgözőek. Olvasás közben végig láttam magam előtt a történéseket. Érdemes volt elolvasni.

Ceri>!

Pedig az olyan kérdést, amelyet a diplomaták nem tudnak megoldani, még kevésbé lehet megoldani lőporral és vérontással.

31. oldal - Szevasztopol Májusban (Európa, 2007)