Eredmény ​és ráadás (Moha bácsi meséi 11.) 4 csillagozás

Leszkai András: Eredmény és ráadás

Elérkeztünk a Moha bácsi meséit bemutató sorozat utolsó darabjához. Az idős, bölcs Moha bácsi – miként hajdan, az ő gyermekkorában Földigszakáll bácsi – már a falu nagyapjaként nevelgeti, terelgeti Törpeháza kisebb és nagyobb lakóit. Kiderül például, hogy bizonyos esetekben a cseresznye, a szalámi, a ködmön és a könyv egy és ugyanaz. Megtudhatjuk, hogyan változott Moha bácsi rövid időre Noha bácsivá, valamint azt is, hogy aki igazán meg akarja ismerni a világot, azt nemcsak a gyűjtemények érdeklik, hanem maga a gyűjtő is, s a tapintat legalább annyira fontos, mint a tapintás. S végül a kötet utolsó, szomorkás elbeszéléséből arra is választ kapunk, hogy mikor kell szólni, és mikor kell tudni hallgatni – még akkor is, ha az igazságot hallgatjuk el.

Új Ember, Budapest, 2006
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639527614 · Illusztrálta: Rudan Mária

AnitaZoé P>!
Leszkai András: Eredmény és ráadás

Bájos mesék. Gyerekeknek, nagyobbaknak is szól, esti mese gyanánt is tökéletes lehet. Tanító célzatú, de nem túlságosan szájbarágós. Van benne humor, csintalanság, tanulság. sok gyerek megtalálhatja benne saját magát. Moha bácsi bölcs, de nem okoskodó. Na, jó, csak néha. De akkor kell is.

keleagi>!
Leszkai András: Eredmény és ráadás

Nagyon tetszett, mint az eddigi Moha bácsi történetek. Kár, hogy nem lehet beszerezni… de a könyvtárból szerencsére ki tudjuk hozni, csak nem sorban. Valaki más is rátalált:) Így előrehoztuk ezt a 11. kötetet, amiben meglepődtünk, de Moha bácsi már felnőtt. Hamar felvettük a fonalat és szuper volt, köszönjük!

Moha bácsi meséi sorozat · Összehasonlítás