Kitörés ​a függőségekből 3 csillagozás

Út a tartós szabadsághoz
Lester Sumrall: Kitörés a függőségekből Lester Sumrall: Kitörés a függőségekből

Miért ne élnél győztesként?! Miért küszködnek rengetegen mértéktelen étvággyal, vásárlási lázzal, tévéfüggőséggel, játékszenvedéllyel, kéjvággyal, pornográfiával és seregnyi más kényszeres kívánsággal?
Van esély a győzelemre a kötelékben tartó, beteges kívánságok fölött?
A válasz: igen! Akárhányszor vallottál is kudarcot a múltban, nem vagy arra kárhoztatva, hogy a bűn rabságában éld le az életed!
Lester Sumrall a bibliai antropológia és pszichológia oldaláról világítja meg miért olyan erősek a kontrollálhatatlan vágyak, melyek annyi embert taszítanak reménytelen állapotba. Mély bepillantást nyújt ezek természetébe, ami alapvetően fontos erejük megtöréséhez – egyben megmutatja a tartós győzelemhez vezető lépéseket is.

Amana7, 2013
Amana7, 2004
160 oldal · ISBN: 9638641053 · Fordította: Szöllősi Tibor

Blurberg>!

Az ördög minden útelágazásnál belógatja a répát az orrunk elé.

Harmadik fejezet

MissWenut>!

A játékszenvedély markában vergődő emberek rendkívüli képességet mutatnak az öncsalásra. A mindinkább halmozódó veszteségek ellenére egyre azzal hitegetik magukat, hogy a következő fogadás majd óriási nyereséget hoz, és életük könnyű és fényűző lesz.

18. oldal (Amana7, 2004)

Kapcsolódó szócikkek: önbecsapás
MissWenut>!

Biztosak lehetünk benne, valahányszor kísértést érzünk arra, hogy egy jogos szükségletünket törvénytelen módon éljük ki, a Sátán egyik ügynöke biztat minket; döntsünk csak így nyugodtan.

40. oldal, 3. fejezet - Miért válunk rabokká? (Amana7, 2004)

Kapcsolódó szócikkek: kísértés
MissWenut>!

Hidd el nekem: olyan, hogy üres gondolat, nem létezik! Olyan emberek vagyunk, ahogyan gondolkodunk. Lényünk igazi természetéről semmi sem árulkodik jobban, mint az, hogy milyen dolgokon szokásunk legeltetni a gondolatainkat.

51. oldal, 4. fejezet - Hogyan tartanak rabságban a kívánságok? (Amana7, 2004)

Kapcsolódó szócikkek: gondolat
MissWenut>!

A bűnös gondolkodási sémákat leghatékonyabban úgy számolhatod fel, hogy kitűzöd a szabadulás pontos idejét, majd egyszer és mindenkorra elszakadsz tőlük. Ne halogasd, ne adj esélyt az ördögnek, hogy lebeszéljen a döntésről, vagy beadja a hazugságot, hogy ugyanúgy győzhetsz fokozatosan is!

114. oldal, 9. fejezet - Egészséges szokások kialakítása (Amana7, 2004)

MissWenut>!

Szomorú tény, hogy Amerikában évente nyolcmilliárd dollárt költenek pornográfiára, és minden héten száz új pornóvideo kerül forgalomba.

11. oldal (Amana7, 2004)

Kapcsolódó szócikkek: Amerika · pornográfia
MissWenut>!

A legtöbb esetben az emberek nem tudják, hogy rosszat tesznek, amikor teret adnak helytelen késztetéseiknek.

13. oldal (Amana7, 2004)

MissWenut>!

Egy népszerű lökháritó-matrica szerint „az nyer, aki a legtöbb játékkal hal meg”. Csakhogy semmi sem áll távolabb az igazságtól.

23. oldal (Amana7, 2004)

MissWenut>!

Manapság sokan mintha a jó fizikai kondícióval azonosítanák a biztonságot.

35. oldal (Amana7, 2004)

MissWenut>!

Sajnálatos módon, amikor törvénytelen utak kínálkoznak a szükségleteink kielégítésére, azonnal élünk is velük, emberi hajlamainknak megfelelően.

36. oldal (Amana7, 2004)

Kapcsolódó szócikkek: szükséglet