Tulpa (Leslie L. Lawrence 23.) 108 csillagozás

A Gonosz halotti leple
Leslie L. Lawrence: Tulpa Leslie L. Lawrence: Tulpa Leslie L. Lawrence: Tulpa

Alighogy Leslie L. Lawrence megkezdi nyelvóráit az oldsborough‑i főiskolán, éjszaka titokzatos apáca látogatja meg bezárt szobájában, riadtan segítségét kéri, majd nyomtalanul eltűnik. Ezzel fergeteges hajsza kezdődik a Himalájában rejtőző Gonosz leple után, amelybe bekapcsolódnak a gondolatalakok, a tulpák is. Már‑már tragikus véggel fenyeget a himalájai kaland, de ekkor Leslie L. Lawrence fogai közé szorítja pipáját, kezébe veszi .38‑as Smith and Wessonját, s az ég mintha derülni kezdene a hegyóriások felett…

Eredeti megjelenés éve: 1999

Gesta, Budapest, 2010
Gesta, Budapest, 1999
Gesta, Budapest, 1999

Leslie L. Lawrence · James Bond · Columbo · láma

Tibet · Himalája

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Hű…jó rég nem olvastam már Laci bácsitól regényt…Nekem valahogy jobban tetszenek a Lőrincz L. László néven kiadott könyvei.
Érdekes volt az elgondolás, a történet, a cselekmény. Sajnos sokszor nem értettem, mi is történik pontosan és csak kapkodtam a fejem…A szereplők sok helyen kidolgozatlanok is szerintem, egyedül Domingos volt szimpatikus.
Tetszettek a fantasztikus elemek, érdekes hogy ez még valóság is lehet ilyen tekintetben.
Az író nyitva hagyta nekünk a kérdéskört, mindenki döntse el maga, mit hisz el!

Dénes_Gabriella P>!

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Kivételesen irányadó lehetett volna, hogy csak öt figyeltem olvasta, és csak egyikük csillagozta… Na sebaj, ez az előrejelzés az üdítő kivételek közé számít.
Eléggé nyögvenyelősen haladtam ezzel a könyvvel. Kezdjük azzal, hogy legalább két hétig ki sem nyitottam, csak le volt véve a polcról. Aztán elsején elolvastam egy oldalt, aztán még egyet…
Engem ott veszített el, hogy az összes női karakter annyira sablonos spoiler, és annyira mélyen lekezelő, hogy arra szavak nincsenek. Persze, mondjuk spoiler
Maga a történet nekem nagyon vontatottnak tűnt. Minden történt, hogy történjen, de nem volt benne lendület, sodrás… semmi. Simán elolvastam közben jópár másik könyvet.
És engem még a tibetológia és egyéb buddhista ismeretek sem győztek meg, hogy túl sok Leslie L. Lawrence-t kellene nekem olvasnom.

darkfenriz>!

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Nekem ez a kedvenc Leslie L. Lawrence könyvem. Az első szerzőtől megjelent könyveim között volt és mivel mindig is szerettem nagyon a Távol-Keletet, így lenyűgözött. Érdekelnek a tibeti különös szokások és természetfeletti jelenségek. És mivel ezt egy remekbe szabott krimivel együtt kapja az olvasó, nem lehet rá panasz :)

Gombos_Niki>!

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Tekintve, hogy imádom Laci bácsi alkotásait, nem mondok újdonságot azzal, hogy ez a könyv is nagyon tetszett. Szeretem a misztikus fordulatokat, szeretem a kolostorban játszódó történeteket, az apró morzsákat, amik az ottani szokásokkal kapcsolatosak. Mindig van egy-két dilis szereplő, és persze vannak csinos lányok a történetekben, de ezek nélkül már el sem tudnám képzelni Laci bácsi könyveit. Azt pedig külön imádom, hogy visszatérő szereplők vannak, és már a leírásból rájövök, kiről lehet szó. Eredeti kiadás szerinti sorrendben olvasom a könyveket, és nagyon várom, hogy a következőbe belekezdjek! :)

fkitty>!

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Nekem ez volt az első megvásárolt L.L.L. könyvem. Aztán azóta minden új és jó néhány újonnan kiadott is megvan. Ja és ez a kötet van dedikálva is :)))

Catherine_Devereux>!

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Alapjába véve tetszett a története. Izgalmas volt, főleg a sok misztikus és történelmi utalás, ami engem is gondolkodásra ösztönzött. Sajnos nem tudtam megadni rá a maximális pontszámot, hiszen volt benne nem kevés kivetni valóm. Néhol vontatottnak tartottam a történetet és számomra picit sok volt benne a férfi-női kapcsolatra tett utalás. Nőként annyira nem tudtam értékelni, amikor már harmadjára írta le az adott hölgyemény domborulatait, de megbocsátok, hiszen férfi az író. :)

Péter_Szombati>!

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Kicsit azért jobb, mint az ebben a korszakban megjenet sablon-Lawrence-ek, de ez nem olyan nagy dicséret…

Leoni I>!

Érdekes és izgalmas!!!

nekromancia>!

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Bármi jöhet ami Leslie, és mivel eleve szeretem amikor vallásokban csinálja a csavarokat, akkor miért ne? Gonosz leple? ki tudja :D

Anheszenamon>!

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Elég sok képtelen történés tarkította a regényt, de alapjában véve mégis tetszett. Fordulatos volt, érdekes, egy percig sem lapos.

Lunemorte P>!

– Hogy én mekkora marha vagyok!
– Mekkora? – érdeklődtem udvariasan.

Lunemorte P>!

Élvégre lehet-e csodálatosabb dolog, mint olvasni és megérteni régi korok, régi emberek üzenetét.

Lunemorte P>!

Mindenki ért egy kicsit a varázslathoz.

Kapcsolódó szócikkek: varázslat
Lunemorte P>!

– Mióta érdekel téged a Himalája? Két hete még azt hitted, hogy egy koktél.

Kapcsolódó szócikkek: Himalája
Lunemorte P>!

– A mandala a világ alaprajza – próbáltam megmagyarázni a megmagyarázhatatlant. – Geometriai formák – körök, háromszögek, téglalapok és négyzetek – kombinációjával kísérli meg rendszerbe foglalni a kozmoszt.

Kapcsolódó szócikkek: mandala
Lunemorte P>!

A hosszú évtizedek magánya deformálja és megöli a lelket.

Lunemorte P>!

A bagoly ekkor nevetni kezdett a faágon. Nem túlzok, valóban nevetett. Mintha jót derült volna elkeseredett emberi igyekezetemen.
Ó, te balga emberfia! – szólt a hangja. – Azt hiszed, gyarló erőddel dacolhatsz a természet-felettivel?

Kapcsolódó szócikkek: bagoly
Lunemorte P>!

Valamennyien elmehettek a fenébe!

Lunemorte P>!

– Na már most, ha mindenki úgy tudja, hogy úgyis etyepetyélünk, akkor miért ne etyepetyélhetnénk, nem igaz?

Lunemorte P>!

– Maga mindig ilyen hülye, vagy csak éjszaka?

Leslie L. Lawrence sorozat · Összehasonlítás