Tulpa (Leslie L. Lawrence 23.) 91 csillagozás

A Gonosz halotti leple
Leslie L. Lawrence: Tulpa Leslie L. Lawrence: Tulpa Leslie L. Lawrence: Tulpa

Alighogy Leslie L. Lawrence megkezdi nyelvóráit az oldsborough‑i főiskolán, éjszaka titokzatos apáca látogatja meg bezárt szobájában, riadtan segítségét kéri, majd nyomtalanul eltűnik. Ezzel fergeteges hajsza kezdődik a Himalájában rejtőző Gonosz leple után, amelybe bekapcsolódnak a gondolatalakok, a tulpák is. Már‑már tragikus véggel fenyeget a himalájai kaland, de ekkor Leslie L. Lawrence fogai közé szorítja pipáját, kezébe veszi .38‑as Smith and Wessonját, s az ég mintha derülni kezdene a hegyóriások felett…

Eredeti megjelenés éve: 1999

Gesta, Budapest, 2010
Gesta, Budapest, 1999
Gesta, Budapest, 1999

Leslie L. Lawrence · Columbo · James Bond · Sátán · láma

Tibet · Himalája

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Hű…jó rég nem olvastam már Laci bácsitól regényt…Nekem valahogy jobban tetszenek a Lőrincz L. László néven kiadott könyvei.
Érdekes volt az elgondolás,a történet,a cselekmény. Sajnos sokszor nem értettem,mi is történik pontosan és csak kapkodtam a fejem…A szereplők sok helyen kidolgozatlanok is szerintem,egyedül Domingos volt szimpatikus.
Tetszettek a fantasztikus elemek,érdekes hogy ez még valóság is lehet ilyen tekintetben.
Az író nyitva hagyta nekünk a kérdéskört,mindenki döntse el maga,mit hisz el!

Gombos_Niki P

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Tekintve, hogy imádom Laci bácsi alkotásait, nem mondok újdonságot azzal, hogy ez a könyv is nagyon tetszett. Szeretem a misztikus fordulatokat, szeretem a kolostorban játszódó történeteket, az apró morzsákat, amik az ottani szokásokkal kapcsolatosak. Mindig van egy-két dilis szereplő, és persze vannak csinos lányok a történetekben, de ezek nélkül már el sem tudnám képzelni Laci bácsi könyveit. Azt pedig külön imádom, hogy visszatérő szereplők vannak, és már a leírásból rájövök, kiről lehet szó. Eredeti kiadás szerinti sorrendben olvasom a könyveket, és nagyon várom, hogy a következőbe belekezdjek! :)

darkfenriz

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Nekem ez a kedvenc Leslie L. Lawrence könyvem. Az első szerzőtől megjelent könyveim között volt és mivel mindig is szerettem nagyon a Távol-Keletet, így lenyűgözött. Érdekelnek a tibeti különös szokások és természetfeletti jelenségek. És mivel ezt egy remekbe szabott krimivel együtt kapja az olvasó, nem lehet rá panasz :)

fkitty

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Nekem ez volt az első megvásárolt L.L.L. könyvem. Aztán azóta minden új és jó néhány újonnan kiadott is megvan. Ja és ez a kötet van dedikálva is :)))

Catherine_Devereux

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Alapjába véve tetszett a története. Izgalmas volt, főleg a sok misztikus és történelmi utalás, ami engem is gondolkodásra ösztönzött. Sajnos nem tudtam megadni rá a maximális pontszámot, hiszen volt benne nem kevés kivetni valóm. Néhol vontatottnak tartottam a történetet és számomra picit sok volt benne a férfi-női kapcsolatra tett utalás. Nőként annyira nem tudtam értékelni, amikor már harmadjára írta le az adott hölgyemény domborulatait, de megbocsátok, hiszen férfi az író. :)

Péter_Szombati

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Kicsit azért jobb, mint az ebben a korszakban megjenet sablon-Lawrence-ek, de ez nem olyan nagy dicséret…

Leoni I

Érdekes és izgalmas!!!

nekromancia

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Bármi jöhet ami Leslie, és mivel eleve szeretem amikor vallásokban csinálja a csavarokat, akkor miért ne? Gonosz leple? ki tudja :D

looney

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Ismételten nagyot alkotott L.L.L. Jó volt, hogy újra „beleszőtte” Domingos de Carvalho-t. Ez is mehet a kedvencek közé! : )

Anheszenamon

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple

Elég sok képtelen történés tarkította a regényt, de alapjában véve mégis tetszett. Fordulatos volt, érdekes, egy percig sem lapos.

Lunemorte MP

– Hogy én mekkora marha vagyok!
– Mekkora? – érdeklődtem udvariasan.

Lunemorte MP

Élvégre lehet-e csodálatosabb dolog, mint olvasni és megérteni régi korok, régi emberek üzenetét.

Lunemorte MP

Mindenki ért egy kicsit a varázslathoz.

Kapcsolódó szócikkek: varázslat
Lunemorte MP

– Mióta érdekel téged a Himalája? Két hete még azt hitted, hogy egy koktél.

Kapcsolódó szócikkek: Himalája
Lunemorte MP

– A mandala a világ alaprajza – próbáltam megmagyarázni a megmagyarázhatatlant. – Geometriai formák – körök, háromszögek, téglalapok és négyzetek – kombinációjával kísérli meg rendszerbe foglalni a kozmoszt.

Kapcsolódó szócikkek: mandala
Lunemorte MP

A hosszú évtizedek magánya deformálja és megöli a lelket.

Lunemorte MP

Ha nem ismerjük a lét törvényeit, s nem ismerjük a lét kioltásának a törvényeit sem, úgy járunk, mint az égből lezuhanó ember: összezúzzuk magunkat a vágyak szikláin.

Lunemorte MP

Amikor megszólalt, rekedt volt a hangja, mint Darth Vaderé a Csillagok háborújában.

Kapcsolódó szócikkek: Darth Vader
Lunemorte MP

Ha elszarjuk az időt, nem megyünk semmire.

Lunemorte MP

A halottak nem tudnak énekelni.

Leslie L. Lawrence sorozat · Összehasonlítás