Siva ​utolsó tánca (Leslie L. Lawrence 6.) 161 csillagozás

Leslie L. Lawrence: Siva utolsó tánca Leslie L. Lawrence: Siva utolsó tánca Leslie L. Lawrence: Siva utolsó tánca Leslie L. Lawrence: Siva utolsó tánca Leslie L. Lawrence: Siva utolsó tánca

Rémfilmet forgatnak a Himalájában, amúgy hollywoodi módra. A forgatás azonban igazi horrorrá változik: titokzatos gyilkos öldösi a színészeket. Talán hírmondó sem maradna belőlük, ha nem tűnne fel a környéken a közeli kolostorban kutatómunkáját végző Leslie L. Lawrence és barátja, Jondon láma. Ismét előkerül a pipa, a 38-as Smith and Wesson, s gyilkos hajsza kezdődik a tettes után a világ tetejének égbe nyúló csúcsai között.

Eredeti megjelenés éve: 1988

Studium Plusz, Budapest, 2012
Gesta, Budapest, 2003
Gesta, Budapest, 1996

KillerCat P
Leslie L. Lawrence: Siva utolsó tánca

Lawrence könyvei mindig jók,valahogy sosem tudom megunni őket. Tetszik a stílus,a karakterek és a történet is.

Gyöngyi0309 P
Leslie L. Lawrence: Siva utolsó tánca

Első könyvem volt az írótól. Könnyed krimi, ideális olvamány akkor, ha nem tudunk annyira odafigyelni. Gyorsan végeztem, mert itthon olvastam, de az író könyvei kiválóan alkalmasak lesznek a BKV-s utazás közbeni olvasásra.
Tetszik az író stílusa, a humora. Jó kis történet, szeretem az olyan könyveket, amikor a végén magyarázzák meg az egész bűntényt. Fordulatok is voltak benne bőven, szinte senki sem az volt, akinek hittük.

Habók P
Leslie L. Lawrence: Siva utolsó tánca

Lawrence megint a nők kedvence, okos, ügyes, legyőzhetetlen – bár néhányszor kap a fejére – és persze a rosszaknak annyi. Első olvasáskor nem sikerült egyedül kibogoznom a rejtélyt, a mostani olvasásnál pedig nem az volt a fontos, hanem… Ez egyike a korai LLL könyveknek, vagyis kevesebb benne a sablon, és több a tényleg jó humor. Maga forgatás is egy nagy paródia. Jondon azonnal kedvenc lett spoiler, de Padma Gyamcot és a három Morrist is megkedveltem.

Eltiron
Leslie L. Lawrence: Siva utolsó tánca

Talán ez a kedvenc Lawrenc-regényem, egy pillanatig sem próbálja meg komolyan venni magát, sőt helyenként már önparódiába hajlik.

Biusss
Leslie L. Lawrence: Siva utolsó tánca

Mit mondjak, annyira nem voltam elbűvölve tőle. Olvastam már 100x jobb LLL könyveket, ez olyan volt, mint a tészta, csak nyúlt, de nem nagyon történt semmi hosszú oldalakon keresztül…

Ajnácska
Leslie L. Lawrence: Siva utolsó tánca

Levontam egy csillagot, mert, amikor olvasni kezdtem csalódtam a történetbe. Azt hittem Síva színes világába kalauzol el, kutatások, és eltűnt kincsek…mindennek ellenére hozta a LLL stílust, és nem tudtam letenni. Izgalmas krimi.

Péter_Szombati
Leslie L. Lawrence: Siva utolsó tánca

Nagyon jó könyv, egyike a kevés jól sikerült Leslie néven írt könyvnek! Ez a filmforgatásos alapállás nagyon jót tett a könyvnek, ez egy friss témát kölcsönzött a történetnek. Kreatív és érdekes megoldások vannak benne, ajánlott második-harmadik Leslie-könyvnek, aki még nem olvasta őket (a Gonosz…-t ajánlanám elsőnek, természetesen)

ChEebor
Leslie L. Lawrence: Siva utolsó tánca

Talán a leggyakrabban emlegetett cím az írótól, és tulajdonképp megérdemelten, mert ugyan semmivel nem több egy átlagos LLL regénynél, de mégis minden benne van, ami ezt a szerzőt szerethetővé teszi. A főhős ezúttal mondhatni hazai pályára kerül: egy bhutáni szerzetes kolostorban kell ellopott dolgok után nyomoznia, ám rögtön az elején egy filmforgatás kellős közepébe kerül, ahol aztán sorra halnak az emberek.
A könyv szereplői jól kitaláltak, a rejtély érdekes, és LLL ezúttal is a végére tartogatja a megoldást.

Justabookworm7

– A fenébe is, történt köztünk valami?
– Történt – mondtam teli bűntudattal.
Hátrahanyatlott, és becsukta a szemét.
– Akkor jó -mondta. – Már megijedtem, hogy csak whiskyt ittunk…

Justabookworm7

– Kedves, Mr. Lawrence, hol az a konkurencia, amelyik megrémülne tőlünk? Ha valaki veszi a fáradságot, hogy elolvassa a forgatókönyvünket, halálra röhögi magát, és esze ágában sem lesz bérgyilkost küldeni utánunk. Legfeljebb néhány ápolót, egy tucat kényszerzubbonnyal.

Justabookworm7

Kezdtem érezni, hogy jó nyomon járok, csak még azt nem tudtam mi felé közeledem.

Justabookworm7

Egyre inkább éreztem, hogy a halál fekete madara kiterjeszti szárnyait a falu fölé.

Leslie L. Lawrence sorozat · Összehasonlítás