Portugál ​április I-II. 111 csillagozás

Domingos de Carvalho története
Leslie L. Lawrence: Portugál április I-II. Leslie L. Lawrence: Portugál április I-II. Leslie L. Lawrence: Portugál április I-II.

A könyv Leslie L. Lawrence barátjának, Domingos de Carvalhónak egy történetét meséli el. A kezdő építész megbízást kap három, több száz éves lisszaboni bérház tatarozására. A munka megkezdését titokzatos események kísérik: gonosz szellem jár az alagsorban, majd kegyetlen gyilkosság történik.

De Carvalho, Lisete, a csinos nyomozónő segítségével kideríti, hogy a házak alatt húzódik a hírhedt lisszaboni labirintus, ezenkívül ott rejtőzik a kivégzett Távora márki elrejtett kincseskamrája. Felbukkannak még Simoes mester, a XVIII. századi rejtélyes ötvös; a hírhedt japán fegyver, Szatosi kardja; öt ellopott tőr, amelyek térképként is használhatók, és a PÓK, aki hálót sző a labirintus mélyén. Vajon van-e menekülés belőle?

Eredeti megjelenés éve: 2007

Gesta, Budapest, 2007

Paulina_Sándorné P>!

Leslie L. Lawrence: Portugál április I-II. Domingos de Carvalho története

Kicsit csavarosra sikerült a megoldás, legalábbis számomra. Domingos jó fej, ő is úgy vonzza a bajt, a furcsaságokat, mint a barátja. Csak ő a latinos habitusával még rá is tesz egy lapáttal :-). Tetszett a helyszín, Portugália. Érdekesen alakultak a dolgok, bár a végén azért jó volt, hogy egy-két dolgot megvilágosítottak a számomra. Egy-két helyen elvesztem. A kincskeresés mindig érdekes emberek vonz, hoz össze egy helyre. Mi minden lehet egyes városok, épületek alatt a valóságban?

davidkun99>!

Leslie L. Lawrence: Portugál április I-II. Domingos de Carvalho története

Ha az előző könyvére 4,5 *-ot adtam, akkor ez most 5-öt érdemel. A karakterek nagyon tetszettek, a történetet is élveztem és az ügy megoldása is jó volt!

darkfenriz>!

Leslie L. Lawrence: Portugál április I-II. Domingos de Carvalho története

Jobban szeretem a nem európai történeteit Leslie L. Lawrence-nek, azonban Domingos de Carvalho karaktere és Lisszabon leírása fantasztikus. Nagyon gyorsan végeztem annak idején a könyvvel, ez egy tipikusan le nem tehető olvasmány. Itt is van elkalandozások más helyekre, de a történet gerince hamisítatlan portugál hangulatot áraszt.

Ditke22>!

Leslie L. Lawrence: Portugál április I-II. Domingos de Carvalho története

Mozgalmas cselekmény, sok hulla, kis misztikum, ami végül nagyon is hétköznapivá válik. Ugyan a nyomozó nem a megszokott, és sok támpontot sem kapunk (ez utóbbit megszoktuk már az írótól), hogy rájöjjünk az ok-okozatokra, és miért pont azt ölik meg, akit, de ennek ellenére jó kikapcsolódást nyújt.

zolta95>!

Leslie L. Lawrence: Portugál április I-II. Domingos de Carvalho története

Túl sok fanatsy volt benne szerintem… De mégis jó :))

Galambdúc>!

Leslie L. Lawrence: Portugál április I-II. Domingos de Carvalho története

Ez volt az első és egyetlen tőle, ami meg tudott találni csavarintos történetvezetésének köszönhetően, meg hogy nyaralás közben lapozgattam. Azt el kell ismernem, tényleg nem lehetett letenni.

Chill_out>!

Leslie L. Lawrence: Portugál április I-II. Domingos de Carvalho története

Úgy éreztem, hogy a könyv fele könnyen, gyorsan olvasható, aztán néhol túl kuszának és nagyon vontatottnak éreztem, főleg a végét. Nagyon vártam, hogy befejezzem végre. A többi műves sokkal jobban megfogott.

Newcastle_G>!

Leslie L. Lawrence: Portugál április I-II. Domingos de Carvalho története

Nagyon tetszett benne a humor, izgalmas volt a történet, sokszor nem tudtam letenni. A végébe szerintem túl sok csavar került, vagy inkább túl sok „lehetetlen” dolog, de azért tetszett.

Anidra>!

Leslie L. Lawrence: Portugál április I-II. Domingos de Carvalho története

Nagyon izgalmas, humoros, letehetetlen könyv, csak ajánlani tudom:) élmény volt olvasni!

fkitty>!

Leslie L. Lawrence: Portugál április I-II. Domingos de Carvalho története

Más véleményekkel ellentétben nekem az egyik kedvenc L.L.L. könyvem….

bbedyy>!

– Nincs véletlenül egy papír zsebkendőd… Lucilla?
– Nincs – mondta az asszony cigarettát dugva a szájába. – Nem tanított meg rá az anyád,hogy papír zsebkendő és óvszer nélkül tapodtat se mozdulj?

bbedyy>!

– Gondolja, hogy ennyi elég lesz? – elégedetlenkedett Ortega, akinek ismét csak kezdettelmúlni a bátorsága.
– Nem a mennyiség számít, hanem a minőség – szegezte le Debbie.
– Ezt maga találta ki?
– Egy indiai barátnőm mondta, nagyokos. Szerinte ugyanaz az eredmény, ha egy lavór Gangesz-vízben mosakszom otthon, mintha a folyóban fürdenék.
– Kicsoda a maga barátnője, hindu pap?
– Bakteriológus.