Ördög, ​ördög, ki a házból! 81 csillagozás

Leslie L. Lawrence: Ördög, ördög, ki a házból!

Santarcangeli atyát (Leslie L. Lawrence későbbi barátját) ördögöt űzni küldik egy írországi missziós házba. Az atyát zűrzavaros kép fogadja: egy missziós nővért valóban megszállt az ördög; titokzatos „gyümölcsöket” terem a kert legmagasabb fája: ráadásul gazdátlan mocsári múmiák garázdálkodnak a misszió pincéjében. Az atya biztos benne, hogy hosszú évekkel ezelőtt kezdődött a történet, amikor KHIEU apónak ezer dollárt ajándékozott valaki a PHNOM PENH-i piacon. Az ördögök ravaszak, Santarcangeli eszén azonban ők sem járhatnak túl: megérkezik Pirosszemű, és máris kezdetét veszi az ördögűzés.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Studium Plusz, Budapest, 2010

Papillon_εïз IP
Leslie L. Lawrence: Ördög, ördög, ki a házból!

Másodjára olvastam, és még mindig tetszett. Egyébként is bejönnek az ilyen ördögűzős sztorik. Kicsit talán sok volt a „szükséges rossz”, ezt leszámítva a stílus mindent vitt. Ja és szerelmes vagyok az atyába. :D

Maate
Leslie L. Lawrence: Ördög, ördög, ki a házból!

hát Santarcangeli atya viselkedése, beszéde és élete egy az egyben Lawrence, szerintem titkos testvérek lehetnek, ez majd kiderül a folytatásokból:)

Demóna
Leslie L. Lawrence: Ördög, ördög, ki a házból!

Az elején nagyon jól indult , talán még ez a múmia vonal jó is lett volna, de aztán bejött a törpe apó… utána kifejezetten untam. Pedig ebből a keresztény ördögűzős témából is simán ki lehetett volna hozni egy kerek történetet a kínai apók nélkül. Nekem Ők már túlzások voltak. Az biztos, hogy nem kerül be a kedvenc Leslie L. Lawrenceim közé.

gyoengyi
Leslie L. Lawrence: Ördög, ördög, ki a házból!

Nem igazán tetszett. Lassan indult be a történet, és nem volt túl izgalmas.

KBeatrix
Leslie L. Lawrence: Ördög, ördög, ki a házból!

Jó könyv. Nekem tetszett. A szerző hozta a tőle elvárt stílust és történetet. A főhős nem a szokásos volt, de szintén egy szimpatikus és okos karaktert sikerült megformálnia, aki egyből hozzá nő az ember szívéhez.
Az árnyaltabb szereplőknek is megvannak maga jó és rossz tulajdonságaik, amiért nem tudjuk őket sem nagyon szereti, sem igazán utálni.
A történet pedig fordulatos és gördülékeny.

Kitiara42
Leslie L. Lawrence: Ördög, ördög, ki a házból!

Laci bácsi hozza amit hoznia kell… viszont vagy én fáradtam bele olvasni őt, vagy ő abba hogy írjon:/

Szimirza P
Leslie L. Lawrence: Ördög, ördög, ki a házból!

Annak ellenére , hogy kétkedve vettem a kezembe tetszett :) Tetszett az atya karaktere, maga sztori is jó volt.

looney
Leslie L. Lawrence: Ördög, ördög, ki a házból!

„A legtöbb jelenkorban játszódó esemény gyökerei, a múlt talajába kapaszkodnak”

Szerintem jó könyv. Egy kicsit eltérő a megszokottól, de alapvetően jól megírt mű.

Pirvan55
Leslie L. Lawrence: Ördög, ördög, ki a házból!

Én angyon szeretem 3L-t, és a könyveiis nagyon bejönnnek!
Az a jó, hogy soha nem unalmas, mert általában mindig ugyanaz a történet, hogy valahova elutazik, és ot nagy kalamajkába keveredik, de mindig kimászik belőle, és általában mindig össze jön egy két szép, de néha forró vérű, nőcskével…..
De soha nem totálisan ez a felépítés, mindig változatos, és még ha egy kicsit sablonos is, de csak egy hangyányit, akkor is nagyon jól megírja m,it akar, és nekem nagyon átjön a monbdani valója!
Aki nem szereti az pedig ne olvassa!
Aki pedig csak azért olvassa, hogy késöbb lefinnyázza, az meg HUE!
Aki viszont szereti a könyveit, úgyis elolvassa az újakat, és magamról tudom, hogy 14 éves korom ellenére több mint 10 ezer ft-mben vannak a könyvei, de amennyi örömet „szerez„ egy egy könyve elolvasása nekem megéri!
Imádom a könyveit, és amelyiket csak tom meg szerzem, ha másképp nem jön össze E-book formában!
De visszatérve a könyvre, nagyon izgalmas, és sztem nagyon jó volt ahogyan a cselekmény„szálak„ futotak, hiszen az elején a múmiákal vt a probléma, de a végén ez a nagy csavar, miszerint a Craig „TESTVÉRpár„ pénzéhességből tette amit tet, hát nekem nagyon bejöt!!!!
Hajrá LAWRENCe, írj még sok könyvet, és élj még sokáig!

[névtelen]

Aki egyszer magába fogadta az ördögöt, az nem egykönnyen szabadul meg tőle.

[névtelen]

Nem tudjuk, hogy eleve gonosz-e valaki, vagy csak később lesz azzá. Ha ez utóbbit fogadjuk el, akkor talán nincs is eredendően gonosz lélek. A körülmények befolyásolják a lelket, és alakítják ki a milyenségét.

jadett

– Éppen ön mondja ezt nekem, egy pap?
– Éppen azért vagyok pap, mert ezt felismertem.
– Ezzel, emberi nyelvre lefordítva, azt akarja közölni velem, hogy ne legyek öngyilkos?
– Azt – bólintott az atya.
– És ha… mégis megpróbálnám… mit tenne ellene?
– Szétrúgnám a seggét – mondta nagyon határozottan Santarcangeli atya.

_ada

…a könyvből kiolvasható bölcsességek nem azonosak a tapasztalattal.

_ada

Elismerem, hogy az élet megtépte őket, mint ötös hurrikán a szárítókötélre akasztott pelenkát.

[névtelen]

– Az igazságot kerestem – mondta a fiatalember. – Igazságot a hit által.
– És megtalálta?
– Volt, amikor igen, volt, amikor nem.

[névtelen]

Nagy, szürke, lógó hasú felhők táboroztak az épület felett, és nem voltak hajlandók odébb úszni. Mintha megfeneklett hajók lettek volna az égi vizeken. Mögöttük ott bujkált a nap – szomorúan, reményvesztetten.

Lornka

….a környezetünket jelentő mozaikfalból kihullott egy darab. Valahogy megbillent tőle a dolgok szimmetriája. Ettől elkeseredettnek érezzük magunkat mert az ember mindenben a tökéletességet keresi Mr. Chesterton. Aztán, ha nem találja kiborul tőle. Úgy érzi vége a világnak. Pedig nincs vége, és akkor sem lenne, ha további mozaikkockák potyognának is ki a falból. A világ ugyanis már eleve tökéletlen.