Naraszinha ​oszlopa (Leslie L. Lawrence 14.) 129 csillagozás

Leslie L. Lawrence: Naraszinha oszlopa Leslie L. Lawrence: Naraszinha oszlopa Leslie L. Lawrence: Naraszinha oszlopa

Leslie L. Lawrence ezúttal Indiába készül, hogy elkísérje Lord Lovert, Bentonshire urát Káli anya elrejtett templomába, s hogy mellesleg megkeresse a mindeddig ismeretlen óriási sünbogarakat. Az expedíció útját azonban nem kíséri szerencse: felbukkannak a rettegett fojtogató szekta hívei, a thugok: a békés őserdő a rémület dzsungelévé változik át. Leslie L. Lawrence fogai közé szorítja elmaradhatatlan pipáját, kezébe veszi 38-as Smith and Wessonját, és elindul a titokzatos Sivalingamot rejtő Káli-szentély felé…

Eredeti megjelenés éve: 1992

Studium Plusz, Budapest, 2009
Gesta, Budapest, 2005
Pannon, Budapest, 1992

amanda888 P>!
Leslie L. Lawrence: Naraszinha oszlopa

Hamisítatlan Lawrence sztori, megvan benne minden elem, amit megszokhattunk, vagy akár mondhatom azt is, amit elvárunk. Hullahegyek, meg hulla eltűnések, majd újra feltűnések, dekoratív nők, akik elalélnak, Radzs Kumar Szingh jótanácsai, zsebben lapuló Smith and Wesson, beépített emberek, és India. A whisky-t ki ne hagyjam! :-) Annyira már vagyok rutinos, hogy tudjam, mindenki gyanús, még a halottak is, de azért a megoldás megsejtésétől messze voltam.
Régen olvastam már LLL-től, úgyhogy ez most jól esett, a kedvenceimet azért nem übereli, de ott van jók között. Egészen meghozta a kedvem újabb Lawrence könyvek olvasásához.

Andrée>!
Leslie L. Lawrence: Naraszinha oszlopa

Azon kevés LLL könyv amit olvastam eddig mindig kellően lekötött és magába szipantott olvasás közben. Nem volt ez másképpen most sem. Megvolt most is a kellő kaland és nyomozás, a misztikum és egzotikum. Mindezek egészséges és szórakoztató módon keverve.
Sajnos valahogy mégis olvasás után pár nappal már némileg homályba vesznek a részletek és nem tudok kedvencként vagy túlzottan érdekfeszítő olvasmányként visszagondolni rájuk.
Viszont szimplán kikapcsolódásnak tökéletes volt ez a könyv is.

Én_az_olvasó>!
Leslie L. Lawrence: Naraszinha oszlopa

Mindig szívesen olvasom L.L.L egzotikus helyszíneken játszódó történeteit. Általában kapok némi művészettörténeti, esetleg történelmi információt is az adott területtel kapcsolatban, amit kifejezetten szeretek. Ebben a könyvben ez a thugok szektájához és a Káli-hívőkhöz kapcsolódó ismereteket jelentette. A történet vonalvezetése a szokásos, de olvasmányos, helyenként humoros, élvezhető.

szdius84>!
Leslie L. Lawrence: Naraszinha oszlopa

Nagyon nehezen lendültem bele a történetbe. Konkrétan az első kétszáz oldalon alig tudtam magam átrágni. Sajnos ez miatt le is kellett vonnom egy csillagot. Pedig egyébként nagyon érdekes témát jár körül, aminek a középpontjában Káli istennő és az őt övező kultusz foglal helyet. India amúgy is egy nagyon titokzatos ország, főleg ha a vallását tekintjük. Természetesen itt is a vallási fanatizmusra akarják ráhúzni a gyilkosságokat, hiszen azzal és a múltban játszódó eseményekkel a legkönnyebb takarózni.
Elég érdekes szereplőket vonultat fel a könyv, a nem éppen okos brit rendőrtől kezdve az indiai utcagyerekekig. A megoldás a végén elég meglepő, és nem is nagyon jellemző Leslie L. Lawrence könyveire, de hát az a jó, ha nem mindig ugyanaz történik.
Érdemes egyébként a könyv olvasása után kicsit böngészni az internetet akár Káli istennőre, akár az indiai templomokra rákeresve.

KillerCat>!
Leslie L. Lawrence: Naraszinha oszlopa

Ezúttal India világába nyerünk betekintést,megismerhetjük a thugok szektáját és közben persze nyomozunk is.

Llorente>!
Leslie L. Lawrence: Naraszinha oszlopa

Nem ez lesz a Leslie L. Lwarence sorozatból a kedvenc részem. Nagyon sablonos volt a történet. Már az elejétől éreztem, hogy valahogy teljesen logikátlan amit a szereplők művelnek. Volt olyan érzésem is, hogy ez a legidiótább társaság, Leslien kívül, akik az expedícióra mennek, pedig elvileg voltak köztük elismert tudósok is. Persze ismét kiderült, hogy valójában szinte senki sem az aminek látszik, ami megmagyarázza miért volt mindenki ennyire együgyű. Meg az elején úgy éreztem, mintha valamilyen események kimaradtak volna két másik esemény között.

Szédültnapraforgó>!
Leslie L. Lawrence: Naraszinha oszlopa

LLL hozta a formáját:) Fordulatos, izgalmas regény, egy rakás hullával és nem túl okos nőkkel:D

zsofi017>!
Leslie L. Lawrence: Naraszinha oszlopa

Igen tetszett, de ezt el is várom az írótól. Az egyik kedvenceim ezek a könyvek. :) A stílusa utánozhatatlan.

Gomoku>!
Leslie L. Lawrence: Naraszinha oszlopa

Sajnos az utóbbi években már nem kötnek úgy le az öreg könyvei mint azelőtt.
Úgy látszik én is öregszem.

Baraby P>!

– Aztán mi történt?
– Reggel felé beültem a szobámba és kibámultam az ablakon.
– Hm. Volt valami oka, hogy pont az ablakon bámult ki?
– Hát… bizonyos értelemben igen. A falon ugyanis nem látok át.

hahota>!

Haseltine olyan tévúton jár, amilyenen soha senki azóta, hogy az első majom lejött a fáról és elhatározta, ember lesz belőle

Cicu>!

Meg sem kellett volna kérdeznem az eredményt;úgy ült az arcán,mint frissen ébredt medve március elején a barlangja előtt.

Marischka11>!

Alacsony, hisztériás Hamletként bolyongott a derékig érő esőködben, hosszú monológokat mormolva istenverte fojtogatókról, akik ebben a rohadt időben szórakoznak becsületben megkopaszodott rendőrtisztviselőkkel.

48. oldal 28. fejezet Haseltine felügyelő

Cicu>!

…úgy nézett a dzsipből kikászálódó fickóra,mintha szokatlan formájú állatfajta bukkant volna elé a dzsungel fái közül.

Cicu>!

Letörölte a könnyeit,aztán kicsit szégyenlősen elmosolyodott.

Cicu>!

Gyors,kutató pillantást vetett rám,mintha ellenőrizné,valóban elhiszem-e ezeket a hihetetlennek tűnő dolgokat.

Cicu>!

Lord Lover utánozhatatlan undorral ejtette ki a szót.

Cicu>!

Zsebembe nyúltam,kivettem tíz rúpiát,és a markába nyomtam.Hallgatott,mosolygott,és tovább tartotta a tenyerét.Én is mosolyogtam,és mellé tettem még tízet.
A himlőhelyes elhúzta a száját.A tenyerét azonban nem.

Leslie L. Lawrence sorozat · Összehasonlítás