Huan-ti ​átka (Leslie L. Lawrence 4.) 189 csillagozás

Leslie L. Lawrence: Huan-ti átka Leslie L. Lawrence: Huan-ti átka Leslie L. Lawrence: Huan-ti átka

A ​regény főhőse – a szerző több művéből már ismert – magyar származású angol biológus és orientalista Leslie L. Lawrence, aki most éppen Kínába utazik. A meglehetősen vegyes társaságot szállító repülőgépet eltérítik, s Laosz egyik kietlen vidékén, a dzsungel közepén, egy tenyérnyi repülőtéren landolnak. Senki nem ért semmit… rejtélyes események, gyilkosságok követik egymást. Miért? Lawrence így mérlegeli az eseményeket:
„Állítólag szájról szájra jár egy ősi legenda Huan-ti császár agyaghadseregéről, amelyet a császár a föld alá rejtett… Előtűnik a semmiből egy titokzatos kínai aki végigjárta a világ legnevezetesebb régiségboltjait és megpróbálja bemesélni a tulajdonosnak, hogy az agyaghadsereg valóban létezik és meg is lehet találni. Ezek után Bangkokban sinológiai konferenciát rendeznek, amelyre odacsalják azokat a tudósokat, akik az agyaghadsereg legendájával foglalkoznak. A tudósokat elrabolják, s oda viszik, ahol állítólag az agyaghadsereg rejtőzik.
Végül felbukkan… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1987

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Leslie L. Lawrence életműsorozat Gesta, Studium Plusz

Gesta, Budapest, 2001
Gesta, Budapest, 1993
Népszava, Budapest, 1987

KillerCat>!
Leslie L. Lawrence: Huan-ti átka

Nagyon tetszett. Végig agyaltam,de nem jöttem rá a megoldásra.

Csoszi>!
Leslie L. Lawrence: Huan-ti átka

Kicsit hosszú volt, kicsit zagyva, emiatt el is untam. Sajnos az utolsó 100 oldal nagyon lehúzta, pedig jól indult a történet. Ezúttal a kínai agyaghadsereg rejtélye áll a középpontban, amelynek megtalálása többek érdeklődését is felkeltette: egy korábbi expedíció spoiler tagjai, egy kínai üzletember spoiler, egy maffiózó spoiler, és a Fekete Herceg. Több szereplő között is van múltbéli kapcsolat. Ki tudja csapdába csalni a másikat? Ki fog megmenekülni? Naná, hogy már az eltérített repülőút során hullanak a szereplők, mint a legyek spoiler. A hullák mellett talált kis agyagfigurák csak fokozzák a rejtélyt. Ez a könyv nem volt túl jó.

XX73>!
Leslie L. Lawrence: Huan-ti átka

Régebben rojtosra olvastam a szerző könyveit. Mára kissé megkopott a varázs. De azért pár karanténolvasós órát szerzett nekem a könyv. Ez a bogaras bogarász mindenhol ott van, ahol elkezdenek nőni a hullahegyek. Ezúttal Laosz erdeiben. De mindegy is hol: gyilok, rovarok, keleti népek és pár nő, ebből egy az ágyba is…

spoiler

suzyfox>!
Leslie L. Lawrence: Huan-ti átka

Hát ez most nem jött be. Túl csavaros lett a történet és túl hosszú a magyarázata. Egyébként nemrég láttam egy műsort az agyaghadseregről, de ennek ellenére egy darabig nem esett le, hogy ez a Huan-ti az a Huan-ti :) Persze Leslie megint bajba kerül ezúttal a kies Laoszban – és itt veszített el a könyv, hogy szinte semmit sem tudtam meg Laoszról. Meg visszaemlékezés se nagyon volt a korábban Ázsiában itt-ott eltöltött időről. És persze megint lett egy ágymelegítője. Az egy Dögevőn kívül nem volt igazán emlékzetes szereplő és valahogy a főgonosz(ok) se voltak olyan karakteresek. Bár még korántsem ismerem a sorozatot egészen, de eddig ez a legkevésbé sikerült része.

Justabookworm7>!
Leslie L. Lawrence: Huan-ti átka

Habár sokáig ült a polcomon, olvasatlanul, de megérte elolvasni. Tipikusan az a történet, amit L.L.L.-től várhattunk. Imádom amikor megkapjuk tőle a puzzle-darabokat és néhányat még össze is tudunk illeszteni, kaphatunk egy rész képet, azonban az egészet jó sok oldalon keresztül kifejti a végén. Ezúttal egy eltérített repülőn, ahol nem is kellett volna lenniük, találják meg az első holttestet. És igen, vegyük elő a jegyzetfüzetet, a holttestek számát jegyezni. Mert hullákban ezúttal sem lesz hiány. Habár ezúttal nem tűnnek el, de még így sem szűkölködhetünk az izgalmakban. Érdekes, figyelemlekötő mű, jó olvasni.

Én_az_olvasó>!
Leslie L. Lawrence: Huan-ti átka

Miután az első néhány oldal után helyre raktam magamban, hogy a történet még az agyaghadsereg megtalálásának valódi ideje előtt játszódhat, már tudtam értékelni a történéseket. Újra egy egzotikus helyen, Laoszban járunk. Megint több olyan idegen gyűlik össze, akikről első körben nem feltételezzük, hogy van közös kapcsolódási pont. Aztán persze kiderül, hogy van. Megjelenik az első, majd a többedik hulla, és Lawrence mindenhol ott van.
Szeretem, hogy az író a könyvei végén mindig aprólékosan levezeti, hogy jutott el az ügy megoldásáig.
És nálam elérte, hogy menet közben utána olvassak az igazi agyaghadseregnek is.

Habók P>!
Leslie L. Lawrence: Huan-ti átka

Egyike volt az első a tőle olvasott könyveknek, nem utolsósorban ezért lett a kedvenc íróm.

narita>!
Leslie L. Lawrence: Huan-ti átka

Sorban ez a negyedik Leslie L. Lawrence könyvem és mostanra már rájöttem hogy szinte mindig ugyanazon séma szerint vannak megírva a történetei. Adott egy néhány fős csapat, mindig szinte közülük kerül ki a gyilkos és minden könyvben van egy leányzó, aki pár óra alatt oda-vissza van a főhősért. Ettől eltekintve nem rosszak ezek a könyvek, csak egymás után olvasva kissé talán unalmassá válik hogy mindig ugyanaz a forgatókönyv, csak a helyszín és a szereplők mások. Ez a történet most jobban tetszett mint a Holdanyó fényes arca, szerintem izgalmasabb volt, ráadásul a gyilkos kilétét sem tudtam kitalálni, mert szinte mindenki gyanús volt. Oké, nem egy Agatha Christie, de egy könnyed kikapcsolódásra tökéletes választás lehet L.L.L könyvei.

Leoni I>!
Leslie L. Lawrence: Huan-ti átka

Érdekes megközelítése az agyaghadsereg-sztorinak, nagyon tetszett!

Brigi0913>!

-Tud tájékozódni? -kérdezte suttogva Hardy.
-Olyan vagyok, mint egy iránytű -morogta elégedetten Dögevő. -Alig voltam nagyobb egy csecsemőnél, mégis hazataláltam, akárhová is csavarogtam el. Egyszer, amikor a nagybátyám…
-Később -intette le Hardy. -Merre?
Dögevő körbeforgott, dúdolt valamit, aztán pontosan az ellenkező irányba mutatott,mint amerre a repülőgépet sejtettem.
Egyáltalán nem az ő hibája volt, hogy mégsem találtuk meg.

Cheril>!

Valamennyien meghajoltunk.Villalobos méltósággal,Dögevő viszont annyi bájjal,mint egy viziló a balettintézetben.

Zyta19>!

Rezignált volt, mint egy buddhista szerzetes, akivel huszonöt év meditáció után közli a mestere, hogy újabb huszonöt év vár rá.

Cicu>!

Volt valami apró disszonancia a hangjában,amire világos nappal talán fel sem figyeltem volna.Az éjszakai sötétség azonban,úgy látszik,jelentőségteljessé teszi a hangok minden rezdülését.

Cicu>!

Wimmer úgy elfehéredett,mintha egy vödör meszet öntöttek volna a képébe.

Cicu>!

Kétlépésnyire volt már csak tőlem,és még mindig beszélt.Fogadni mertem volna,hogy azt sem tudja mit.Csak mondta a magáét…Éppen akkor vetette rám magát,amikor vártam.Történetesen egy hosszabb mondat közepén.Nyílván így tanították a kiképzőközpontban.

Cicu>!

Vang Pin felhördült az elégedettségtől,és nem vette észre,hogy gondosan elkészített csapdát kerülget.Azt hitte,ő az okosabb,közben a falu bolondját játszatták vele.

Cicu>!

Lassú és mégis takarékos mozdulatai olyan ember benyomását keltették,aki pontosan tudja,mit csinál.

Cheril>!

Azért a szavai mélyén ott éreztem egy kis bizonytalanságot is…Egész neveltetése és kiképzése arra irányult,hogy tudatosítsa benne az amerikai ember,és azon belül is az amerikai katona fizikai és erkölcsi fölényét a többi selejttel szemben.Most viszont,hogy teljesen egyedül,hasonszőrű barátaitól elszakítva csupa-csupa selejt közé került,megváltozott a dolgok optikája.Tanácstalan lett.

Cheril>!

Néha attól tartottam,hogy Mal túljátssza a szerepét,és Wimmer rájön,hogy csak bohóckodunk.A tengerészgyalogos azonban olyan lelkiállapotban volt,hogy talán még azt sem vette volna észre,ha elnevetjük magunkat.

Leslie L. Lawrence sorozat · Összehasonlítás