Holdanyó ​fényes arca (Leslie L. Lawrence 3.) 194 csillagozás

A Hari Krisna gyilkosságok
Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca

Leslie L. Lawrence a rovartudós és keletkutató ismét úton van: célja ezúttal a hajdani fejvadászok birodalma, Nágaföld. Hősünket most is titokzatos események veszik körül: kegyetlen gyilkosok irtják az őserdőbe menekült harikrisna szekta tagjait; megmagyarázhatatlan jelenségek rémítgetik a dzsungelba települt szeretetotthon lakóit; egy nága kobrát dob az öregasszonyokat ápoló orvosokra; felbukkan a bolond lány, és furcsa énekével megváltoztatja tudósunk terveit. És ismét feltűnik a Gonosz, Leslie L. Lawrence örök ellenfele…

Eredeti megjelenés éve: 1987

Gesta, Budapest, 2001
Pannon, Budapest, 1991
Szépirodalmi, Budapest, 1987
468 oldal · puhatáblás · ISBN: 963153491X

KingucK P

Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca A Hari Krisna gyilkosságok

Mint az eddigiek, nagyon összetett és eseménydús a történet. Különleges helyszín és különleges a héköznapi életben nem biztos, hogy találkozó emberek kalandja és a végén Poirot idéző összefoglaló :D
Jó szórakozást nyújt.

Judyt IP

Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca A Hari Krisna gyilkosságok

Régen is szeretettem Laci bácsi könyveit, és bár évek teltek el a legutóbbi Leslie L. Lawrence/Lőrincz L. László könyvem óta, most ugyanolyan szórakoztató történetet kaptam. Laci bácsi úgy ír krimit, hogy belekeveri a misztériumot és soha nem tudom, hogy ki a gyilkos, mi van a háttérben. Aztán egyszer csak lelepleződik a galád én meg pislogok, hogy de hát most ezt hogy találta ki. :D Szerencsére ott van az ügy levezetése is … szerencsére! Így én, egyszerű halandó is tudom a tutit. ;-)
És amit még a javára kell írnom, hogy minden könyvében újat tanulok más kultúrákról és kicsit megismerek egy számomra ismeretlen világot. :)

Bővebben itt írok róla: http://watchaholics.hu/2018/02/24/leslie-l-lawrence-hol…

Barbiianyuja P

Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca A Hari Krisna gyilkosságok

Megfognak Lőrincz L. László könyvei. Átszövi őket az számunkra ismeretlen, vagy csak könyvekből ismert kultúrák hiedelemvilága, mítoszai, s ezek által még érdekesebbek a történetek. A Holdanyó fényes arca is egy indiai, burmai mítosz köré szőtt történet. Tele izgalommal. Hiába tudja az olvasó, hogy a főszereplő – az író – megmenekül a végén, mindig vannak csavarok. Éreztem, hogy valami nincs rendben a szeretetházzal, sőt Simonian dokival pláne. (valahonnan ismerős volt a szemüveg feltolása az orron, illetve orrnyereg dörzsölése – s innét csak lebegtette a szálat az író). A végkifejletre azonban egyáltalán nem számítottam. nagyon tetszett. A csillag elvonás a labcsi kifejezésért járt az értékelésnél. Nagyon zavart, s erőltetettnek éreztem a marcona néger rendőr,Winter, nyelvi megnyilvánulásait.

kolika

Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca A Hari Krisna gyilkosságok

Időnként kézbe veszem Lőrincz L. László könyveit, s nem is unatkozom mellettük, persze magvas gondolataim nem támadnak a könyv olvasása során, után. Nem is ezért veszem kézbe őket, hanem azért, hogy szórakoztassanak. S ennek a kívánalomnak eleget is tesznek. Sőt megkockáztatom, hogy némelyik kimondottan tetszik is.
A főszereplő és tettei szoktak zavarni. Ő az, aki mindent és mindenhez ért, na meg, aki után bomlanak a nők. Mint ahogy ebben a kötetben is teszik. Ha látnám azt, hogy ő is csetlik-botlik időnként, akkor ez kicsit hozzátenne a könyvhöz.E helyett olvashatom a tökéletes főszereplő bámulatos észjárásáról, ügyességéről, okosságáról (és még sorolhatnám) szóló kalandokat, ami egy idő után pont az ellenkező hatást éri el.
A történet tetszett, jól meg csűrte, csavarta az író, sejtettem, hogy valami kutya van elásva a dzsungelbe, de ez a megoldás nem jutott volna eszembe.

Indignation I

Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca A Hari Krisna gyilkosságok

Olvastam már korábban is, de azóta jó 15 év eltelt szerintem, így nem emlékeztem jóformán semmire. spoiler
Izgalmas, könnyen belemélyed az ember egy ilyen kalandtörténetbe. Alig vártam, hogy a végére érjek, és elmagyarázzák, hogy mi is történt pontosan, aztán jól megkaptam, mert az utolsó 70 oldalon úgy megmagyarázott mindent, hogy leírta még egyszer az egész könyvet XD
Nekem klasszikusak a Lawrence könyvek, mert fiatalon olvastam őket. Látom azért a hibákat benne, de készséggel elnézem őket (kicsit ásítoztam az említett utolsó 70 oldalon, meg tényleg furcsa, hogy Lawrence aztán az ég világon mindenhez ért, nem is beszélve arról, hogy nincs nála nagyobb nőmágnes a világon :D ).

lady_An

Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca A Hari Krisna gyilkosságok

Ezt is de szerettem, Itt szerepelt először ha jól emlékszem Santarcangeli atya. Még a tigrises borítójú van meg nekem. Laci bácsi szerettette meg velem az olvasást

Ancsa422

Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca A Hari Krisna gyilkosságok

Hát, nem lett kedvenc Lawrence könyvem.
A nagy „feltárás” előtt nekem leült a sztori, a nagyon részletes spoiler leírás kicsit sok volt. Látszott, hogy nagyon utánajárt a dolgoknak az író, és minket is okítani akar, de ez nekem most, akkor már a végén soknak bizonyult. A sztori amúgy jó, megint ledöbbentem egy kicsit, bár kezd zavarni, hogy spoiler. Amúgy szerettem, izgalmas volt, a szereplők szerethetők, akit utálni kell, az meg utálható :D Kell egy évben egy pár Lawrence, és ha csak mértékkel olvassa az ember, nem is tűnik fel az egysíkúság és élvezhetőek maradnak a sztorik :)
A best marad a Sziget a ködben, ez van :D

Felixa P

Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca A Hari Krisna gyilkosságok

Korábban nagyon kedveltem az író könyvei, egy halom sorakozik a könyvespolcomon… Most újraolvasva őket nem fogtak meg annyira. Sablonos, mind egy kaptafára készült… Ez is érdekes, izgalmas történet; különleges helyszín, humor, hullák és csinos nők… Santarcangeli pedig hatalmas arc… :)

Morn

Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca A Hari Krisna gyilkosságok

Másodszori olvasásra igen csak feltornázta magát csillagügyileg. Tetszett, na. :) Elsőre nem is igen emlékszem, csak hogy nem maradt meg annyira, mint az első L.L.L. bácsitól (A kicsik). Aztán most ez is a Hullaszámlálás miatt került le a polcról. Rájöttem, hogy L.L.L.-hez szinte sosincs hangulatom. Nincs bennem az, hogy na, most tőle olvasok valamit. De amint belekezdtem… onnantól kezdve meg nagyon bejövős. :) Nem is nagyon emlékeztem rá, nem gondolkodtam, úgyhogy pláne jó volt végigizgulni. Jó pár hulla volt benne, azt meg kell hagyni. Meg zavart a labcsi rövidítés a laboratóriumra, pláne egy nagy darab nyomozó szájából… Meg hát persze Lawrence itt is elhódítja a szép nőket, felderíti az ügyet, és mindig megússza, ha megpróbálják el tenni láb alól. Ügyes. És plusz pont a tigrisek eledeléért.

Habók P

Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca A Hari Krisna gyilkosságok

Szerettem ezt a hármas nyomozóbrigádot. Nem tudtam volna kedvencet választani közülük.

Morn

Ha rövid a karod, toldd meg egy 38-as Smith and Wessonnal.

12. oldal, 4 (Pannon, 1991)

Barbiianyuja P

Nem egy primitív nép tűnt el a süllyesztőben csak azért, mert túl korán ismertették meg a technikai civilizáció „áldásaival”.

182. oldal (Pannon, 1991)

DoraAnn

Hogy Winter milyen profin mozgott, azon nem csodálkoztam, de hogy az atya milyen könnyedén vedlett át misszionáriusból betörővé, az azért elgondolkoztatott volna.

eeszter P

Nos… annyit mindenesetre gyanítottam, hogy a kísértet nem igazi kísértet. Akinek ugyanis el lehet vágni a torkát, annak semmi köze a túlvilághoz. Legalábbis addig a pillanatig nem, ameddig el nem vágták.

DoraAnn

-Vigyázzanak… itt kell lenni valami lépcsőlejáratnak.
-Honnan tudja?- szuszogott Santarcangeli.
-A folyosók kilencvenöt százaléka lépcsőlejáratba torkollik.
-Kivéve azt a bizonyos öt százalékot.
-Itt a lépcső!
-Nyert, Winter.

eeszter P

– […] Egyszer ugyanis, amikor itt töltötte az éjszakát, véletlenül elébe került néhány kivilágított ablak, amiken mintegy véletlenül benézett.
– És mintegy véletlenül mit látott? – kérdezte mogorván Rizzi.

eeszter P

Ha úgy érzed, hogy kiugrik a szíved a mellkasodból, végy erőt magadon, és támaszkodj egy fának. Hajtsd a homlokod a fa törzsének, és várj egy kicsit. Ne siess, hiszen úgysincs hová sietned! Hajolj a fához, és szívd be a kéreg illatát! Jó erősen, ameddig csak azt nem érzed, hogy megtelt vele a tüdőd. Akkor fújd ki, ismételd még kétszer, és mondj el egy rövid imát. Lehet a te istenedhez is, de jobb, ha Sivához fohászkodsz! Siva kedveli az erdőben bolyongókat…

– Jól lát?
Nem válaszoltam, mert legszívesebben nem láttam volna semmit. Legszívesebben londoni lakásomon ébredtem volna, és ittam volna egy jókora adag whiskyt.

DoraAnn

Ekkor már az sem lepett volna meg, ha a fák tetejéről majmok másznak le hozzánk, és kifogástalan angolsággal elnézést kérnek a zavarásért, és a legfrissebb baseballeredmények után érdeklődnek…

DoraAnn

-In Domine- morogta Santarcangeli, és újólag keresztet vetett. Winter elvigyorodott: Isten hivatalos áldásával aligha tört még be normális betörő.

Leslie L. Lawrence sorozat · Összehasonlítás