Bolondok ​kolostora (Leslie L. Lawrence 51.) 30 csillagozás

Leslie L. Lawrence: Bolondok kolostora

LESLIE L. LAWRENCE-t ismét csak Dzsumla kolostorában találjuk, Frankjoy felügyelő, Sullivan doktor és ezúttal Fisher rektor társaságában. Egy titokzatos tárgyat kell megkeresniük, hogy a segítségével végre rátaláljanak senor Salazar-Hightower elrejtett kincsére. Csakhogy rajtuk kívül másoknak is ez a szándéka, s a békés kolostorra mozgalmas napok köszöntenek: gyilkosság gyilkosságot követ, és hőseink is életveszélybe kerülnek. Vajon sikerül-e élve megúszniuk a kalandot?
LESLIE L. LAWRENCE legújabb regénye is letehetetlen olvasmány, kellemes órákat ígér a kolostorok titokzatos világát és az izgalmat kedvelő olvasónak.

Eredeti megjelenés éve: 2022

I.P.C., Budapest, 2022

Cukormalac P>!
Leslie L. Lawrence: Bolondok kolostora

Két évvel A jakfarkas zászló eseményei után folytatódik az őrült, sokszor vértől és áldozatoktól sem mentes hajsza señor Salazar-Hightower kincséért Dzsumla kolostorában, én pedig újfent megerősítést nyertem azt illetően, hogy Laci bácsi túl a nyolcvanon – no meg több, mint száz fantasztikus és kalandregényen –, még mindig mennyire olvasmányosan ír, a kellemes kikapcsolódást nyújtó elbeszélésekbe ügyesen belefűzve, elbújtatva a világ tetejének ködös-misztikus, lebilincselően érdekes világát.

Mondjuk ebben már kevesebb volt a humor és a puskapor, mint előzményében (vagy bármelyik kincskeresős regényben az elmúlt pár évből), de a túlírtságán meg az elvarratlan szálakon (pl. a sárgarépa-mánia nem lett megmagyarázva) kívül nem igazán akadt olyan tényező, ami zavart volna a kivételesen nem túlbonyolított cselekmény követésében. Ahogy mondani szoktam: profinak előleg, amatőrnek gyakorlás – Lawrence professzor továbbra is az előbbi kategória. Nálam legalábbis mindenképpen.

I.P.C., Budapest, 2022
lyneth>!
Leslie L. Lawrence: Bolondok kolostora

Nem ez lesz a kedvenc kötetem, de azért kellemes volt.

szangi>!
Leslie L. Lawrence: Bolondok kolostora

Már jobban felbukkantak benne a kelet fun factek amiket úgy kedvelek, de még mindig nem az igazi.

Leslie L. Lawrence: Bolondok kolostora

Avagy ismét eljött a Dzsumla-i derbi ideje! Két évvel a mesés örökség kincskereséses izgalmai után,az élve-és hoppon maradt főhőseinkért visszanyúl a múlt,ami várható volt a „Jakfarkas zászló” nyitva maradt befejezésekor.
Felkérik egy újabb táncra a halállal őket egy még drágább az életed tipusú rejtvénnyel. Kiszállni nem lehet,győzni szintèn bajos… A tét nagy, a terhelt Hightower örökség fődíja,de mint kiderül,elég lesz életbe maradni is a verseny végére a sok „lipóti” között…
Megvan minden jól megszokott Lawrence-klisé Laci bá' újabb krimijében jó sok visszautalással az előző sztorira-néha tanit egy kis láma vagy budhista hitet két öldöklés között.Hasonló kincskeresős ötlet ebben a könyvben is,csak itt nem úri-muri van kibontakozóban,hanem egy burkolt bosszúhadjárat. Ismerősek a szereplők nagyrésze is,megy a cselszövés rendesen, egy béközép olvasó simán levágja a jól kiosztott szerepeket. Laposra sikerült a folytatás! Nem árulok el nagy titkot,hogy a vége happy end, pénz az ablakban,ahogy a zsugások mondják,de nem mindenki tér vissza…
Aránylag izgalmas,könnyű,olvasmányos stílusban megírt tipikus(átlagos) kolostoros krimi Lőrincz úr tollából macsó hódítással,hullákkal,whiskey-vel locsolva. Az epilógus után lehet újra felszentelni a kolostort…

Honie_Oleander>!
Leslie L. Lawrence: Bolondok kolostora

Jó írástechnika, érdekfeszítő történetvezetés, csavarok hada a végén, de valahogy mégis hiányérzetem van miatta. Nem ez volt a legjobb könyv, amit olvastam az írótól. Sokkal kevesebb húha élményt adott, amit bánok. Lassabban is haladtam vele emiatt. Összességében jó volt, de nem kiemelkedő.

kiralyl0528>!

Frankjoy felügyelőnek néha olyan volt a humora, hogy nagy adag gyógyszer kellett az elviseléséhez. Erős nyugtatóra gondolok.

33. oldal (I.P.C. 2022)

Juhász_Peti>!

Sosem szabad fenékig üríteni az élvezeteket. Az a helyes,ha a nagy öröm után mindig marad még egy kicsi a raktáron. S remény és a bizakodás cseppjei.

judyt05>!

Megkérdeztem, hogy mi van akkor, hogyha megölnek… azaz ön megöl valamennyiünket, erre azt felelték, hogy az utazásunk biztosítva van, és ha történik velünk valami – vajon mire gondolhattak? –, a biztosítási díjból telik sírkőre is.

Juhász_Peti>!

Mivel virradni kezdett odakint,és eléggé mozgalmas volt az éjszakám,úgy gondoltam megérdemlek egy kellemes,főtt faggyútól remegő juhhúsos reggelit…

kiralyl0528>!

– Ez az első eset, hogy magára lőttek?
– Persze, hogy az első! – felelte enyhe felháborodással Patrick.
– Mit gondol, mi vagyok én, lőlap?

26. oldal (I.P.C. 2022)

Leslie L. Lawrence sorozat · Összehasonlítás