Az ​ördög fekete kalapja (Leslie L. Lawrence 12.) (A fekete kalap 1.) 242 csillagozás

Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja

– ​Mi újság? Mit talált, Lawrence?
Kiemeltem a vízből a kalapot, és letettem a fedélzetre.
– Ajándékot.
– Mi ez? Egy kalap? És hogy érti azt, hogy ajándék? Ember, magának van kedve ebben a rohadt éjszakában is tréfálkozni?
Ezúttal komorabban csengett a hangom, mint szerettem volna.
– Mi sem áll távolabb tőlem, mint a tréfa! Odakint valakik tudják, hogy itt vagyunk a hajón, és… figyelmeztetni akarnak valamire.
– Te jó ég! Mire?
– Például arra, hogy ne hagyjuk el a bárkát.
– Egy kalappal?
– Nézze csak meg, mi van benne!
Gyanakodva a fejfedőhöz oldalazott, és óvatosan belepislantott.
– Mi… ez?
Leültem a deszkákra, és a dzsungelra meresztettem a szemem.
– Vér, Mr. De Leon – mondtam komoran – Méghozzá emberi vér. Hallotta az üvöltést? Nos hát, valakit megöltek a fák között. És az ő vére van a kalapban.
De Leon remegő kézzel az árbocba kapaszkodott.
– Ébresszen fel, Mr. Lawrence! Én fel… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1990

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Leslie L. Lawrence életműsorozat Gesta, Studium Plusz

Studium Plusz, Budapest, 2014
Gesta, Budapest, 2006
Gesta, Budapest, 2004

Odüsszeusz / Ulysses · Leslie L. Lawrence

Nágaföld · Waldorf Astoria

Suba_Csaba P>!
Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja

Volt itt minden, mint a búcsúban! Ördöghívők, fekete kalap, geológus-kútfúrók, nágák, olajmezők, hullák, whiskey, csontvázak, keleti misztikumok, egy malabári csigaházpipa, zsugorított emberfej, ördögtemplom és számtalan megfejtetlen titkok… Első LLL olvasásomnak szerintem egész jó volt. Fordulatos, izgalmas, kalandos, cselekménycentrikus könyvet kaptam tőle, nem kevés tudományos, humoros és természetfeletti adalékkal. A regény egyes szám első személyben íródott, ami miatt nagyon könnyen be tudtam vonódni a történetbe. Egy idő után ugyan volt, hogy elvesztettem a fonalat és néha az érdeklődésemet is… De összességében nem bántam meg, hogy elolvastam, mert kikapcsolt és szórakoztatott.
Ha igaz, hogy Laci bácsi minden regénye egy kaptafa, akkor most kicsit pihentetem őt. Elsőre egy 500 oldalnyi dózis most elég volt belőle. ;) Kicsit hosszúnak is éreztem ezt a könyvet.

Cukormalac P>!
Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja

Határozottan a jobban sikerült Lawrence-történetek közül való (kellett is a legutóbbi, semmilyen-ízű Izland után), bár a nagy leszámolás előtt ezúttal is bejátszott a rétestészta-effektus, ami kicsit megakasztott abban, hogy eljussak a végéig. off Addig viszont – noha az analógia ismeretében, amire a könyvei épülnek*, egyáltalán nem ért meglepetés – remekül szórakoztam és az 1990-es eredeti megjelenéskor újszerűnek, izgalmasnak számító ötletét, valamint a cselekmény mögé felhúzott hátteret mindenképpen kiemelném.

Hossza ellenére is (majdnem) végig mozgalmas, fordulatos, kifejezetten kedvemre való humorú könyvet kaptam ötvenhetedjére is, off Mondjuk rá kellett egy kicsit hangolódni, de amikor felpörgött a cselekmény és rohamtempóban követték egymást az események, Leslie-hez hasonlóan én sem unatkoztam: Nágaföld, geológusok, ördöghívő szekta, évszázadok óta halott francia nemesek, vízihullák, égből pottyant pilóta… A bogárvadászat ezúttal is elmarad, de a kellemes kikapcsolódás hősünknek és nekünk is garantált.

*spoiler

Studium Plusz, Budapest, 2014
Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja

Világjáró Leslie-száhib Nágaföldön kalandozik nágák, „élő csontvázak”, ördöghívők, geológusok és égből pottyant (de szó szerint!) idegenek társaságában. Egzotikum, rejtély, ami megoldásra vár, no meg a megszokott humoros ironizálásokból sincs hiány – mint azt a citálások is bizonyítják.
Blobzang-rinpócse, ha kikapcsolódásról van szó, nem nagyon szokott csalódást okozni.

Gesta, Budapest, 2004
Paulina_Sándorné P>!
Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja

Elég kusza volt néha a történet. Volt egy-két alkalom, hogy nem tudtam követni, hogy hol vagyok, valamint, hogy ki kivel van, melyik oldalon áll. Nem mondhatjuk, hogy Leslie unatkozik. Elmegy bogarat gyűjteni, és elkezdenek a hullák potyogni körülötte. Előkerült a fegyvere, megjelentek a nők. Komolyan a dzsungel legmélyén is talál hölgyet, aki melegítheti az ágyát. A végén megkaptuk a jó kis magyarázatot. Edna története, személye érdekes.

Ms_Bg P>!
Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja

Úgy látszik teljesen kinőttem már L. L. Lászlóból. Tényleg ő miatta szerettem meg az olvasást, de ennél a könyvnél úgy éreztem hogy soha nem erek a végére…
Valahogy ebben a könyvben már minden volt, mintha a búcsúba lettem volna, a jelenetek csak úgy ugráltak, nem hozta azt a szintet amit mondjuk megszoktunk tőle.
Számomra ez volt a 2021 év egyik nagy csalódása! Sajnálom!

KBCsilla P>!
Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja

Most aztán össze kellett kaparnom magamat, hogy tudjam követni az eseményeket.
Hol itt voltunk, hol ott, hol mocsárban, hol barlangban, hol a fa tetején.
Volt itt vihar, hajó a levegőben, ejtőernyős a szélben, meg az a sok fekete kalap, őrület.
De az a sanda gyanúm támadt olvasás közben, hogy itt aztán mindenki megőrült, és már kezdem magamon is érezni a jeleket.
Mindezek mellett lényegesen laposabb lett, mint az eddig olvasottak, mintha megfáradt volna kicsit Laci bácsi, de elnézem neki, mert néha pihenni is kell.
Csak ne fekete kalapban tegye!

kitty27 P>!
Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja

Tipikus LLL. regény. Sok hullával, csinos nőkkel és egzotikus helyszínnel. Nem csalódtam benne. Számomra szórakoztató volt. Nem derült ki számomra a rejtély, csak amikor a főhős minden leleplezett.

Llorente>!
Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja

A könyv első negyedében próbáltam ráhangolódni a történetre, de valahogy nagyon nem sikerült. Aztán mikor végre véget ért a bohóckodás a fekete kalapokkal kezdett érdekelni a rejtély. De az érdeklődésem nem volt tartós, nem igazán hatott meg ez az ördögimádós történet, Lucifer tanácsa, és a barakkok közötti eszmecserék a nágák földjén. A főgonosznak a hengerekhez és dugattyúkhoz való perverz vonzalma se volt épp kedvemre való. És ez a befejezés. Olvastam már jó pár könyvet Lacibától, de most tettem fel magamban először azt a kérdést, hogy mi a fészkes fene történt itt.

lampard12>!
Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja

Az értékeléshez muszáj odaírjam,hogy nyaraláson, naiv fejjel azt hittem,hogy én jópár gin-tonic és whiskey-kóla után is simán eltudom olvasni maradandóan.Hát ez nagy hiba volt,az olvasás még ment,de másnap nem emlékeztem szinte semmire , szóval kezdhettem újra az egészet :(:D
Egyébként ez is egy szokásos Lawrence sztori,gonoszok, álca, jók, segítők,csinos nők akikkel szexel,whiskey és persze nem maradhatott el a 38-as :D a helyszín annyiban változik, hogy nem egy nepáli kolostor,hanem az indiai őserdő mélye, ráadásul bennszülöttekkel :) De Leon számomra szimpatikus volt, elég sokat nevettem a megszólalásain :D
A csillag levonás azért volt,mert itt picit soknak éreztem a természetfölöttit és kb 50 oldallal hosszabb volt a kelleténél, főleg az eleje

BBianca>!
Leslie L. Lawrence: Az ördög fekete kalapja

Nem ez lett a kedvenc LLL könyvem… Lehet, hogy rossz időben olvastam és azért nem tetszett annyira, de szerintem ez egy gyengébben sikerült könyve az írónak, akit én egyébként imádok. A történet a szokásos módon indul, Leslie L. Lawrence megint ott van, ahol nem kéne és csak úgy hullanak körülötte az emberek. Csakhogy most szerintem túl gyorsan váltják egymást az események. Megszoktam, hogy általában megismerem a szereplőket, majd ugye jön a kötelező gyilkolászás, ezt követi a nagy végjátszma, és végül a rendőrök beavatása és itt szokott jönni nekem is a nagy „a-ha” élmény. De itt előbb volt a gyilkolászás, ráadásul nem is kevés , és csak utána ismerkedtünk össze a szereplőkkel és ez valahogy engem túlságosan is megzavart és el is maradt az a-ha élmény, valószínűleg valahol elvesztettem a fonalat. Nem ezt ajánlanám kezdő könyvnek, de az ebben a regényben is kiderül, hogy az író mennyire okos és szellemes! Szóval az írót mindenképp nagyon ajánlom, de (szerintem) ne ez legyen a kezdőkönyv! :)

Molnár_Nikolett>!

Olyan lapokra tettem fel az életem, amelyekről azt sem tudom, hogy egyáltalán benne vannak-e a pakliban.

SDániel P>!

Egyszerre kapták fel a fejüket, egyszerre tátották el a szájukat, és egyszerre horkantak fel, mint két agresszív mosómedve, akik döbbenten veszik észre, hogy csak az imént véget ért áramszünet alatt ellopták a mosóteknőjüket.

A pokol fenekén, 365-366. oldal

Kapcsolódó szócikkek: mosómedve
SDániel P>!

Tapostam a vizet, mint Odüsszeusz a szőlőt az egyszemű barlangjában.

Aszalt fej ajándékba, 117. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Odüsszeusz / Ulysses
SDániel P>!

A csőből kiáramló szagok az első osztályú illatanyaggal keveredve még egy egynyári bölényt is megrendítettek volna.

A pokol fenekén, 392. oldal

SDániel P>!

– Az a helyzet – mondta megfontoltan –, hogy az elmélet nem mindig igazolja a gyakorlatot. A nem megfelelően kidolgozott elméleti tételek hajótörést szenvedhetnek a gyakorlat zátonyain.

A csontvázakat nem lehet lerázni, 219. oldal

SDániel P>!

– Magának segítségre van szüksége.
– De nem mindenáron!
– Egy kis whisky olyan nagy ár?

A csontvázakat nem lehet lerázni, 235. oldal

Kapcsolódó szócikkek: whiskey · whisky
SDániel P>!

Úgy beszélt, mint a harmincas évekbeli Tarzan-filmekben Weismüller. Nem az a fickó volt, aki sokat törődik olyan apróságokkal, mint a nyelvtan.

A csontvázakat nem lehet lerázni, 262. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Johnny Weissmüller · Tarzan
SDániel P>!

Fixa ideája ugyanis, hogy a bajok mindig ott kezdődnek, amikor érdeklődni kezdek valami iránt.

Aszalt fej ajándékba, 114. oldal

SDániel P>!

Olyan sértődött kifejezés költözött az arcomra, mint a hét törpéére, amikor felfedezték, hogy Hófehérke beköltözött hozzájuk.

A csontvázakat nem lehet lerázni, 267. oldal

SDániel P>!

Olyan sóbálvány lett belőle, hogy még a bibliai Lót is hozzá jöhetett volna tapasztalatcserére.

A csontvázakat nem lehet lerázni, 166. oldal

Leslie L. Lawrence: Omosi mama sípja A Matteo Ricci gyilkosságok