Álmaim ​asszonya (Báthory Orsi történetei 1.) 125 csillagozás

Leslie L. Lawrence: Álmaim asszonya

Debby O'Hara átlagos amerikai tinédzserlány, egy kisváros középiskolájának tanulója. Semmiben sem különbözik a többi, hasonló korú lánytól, talán csak abban, hogy éjszakánként egy álombéli asszony látogatja, aki furcsa, régimódi ruhát visel, és érthetetlen, idegen nyelven beszél hozzá. Amikor szüleihez fordul, azok zavartan viselkednek, mintha titkot rejtegetnének. Közben sorozatgyilkos szedi áldozatait a környéken, aki Debbyre is kiveti a hálóját. Az álombéli asszony ekkor közbeavatkozik…

Eredeti megjelenés éve: 2012

I.P.C., Budapest, 2019
Studium Plusz, Budapest, 2012

Dawnofmyth>!
Leslie L. Lawrence: Álmaim asszonya

Könnyed,szórakoztató, haladós olvasmány. A fülszövege nagyon megtetszett, és elég jó a történet, de volt egy kis hiányérzetem. A vége szerintem egy kissé össze lett csapva. Bevallom nem találtam ki, hogy ki a gyilkos, pedig nem egy 600 szálon futó AC történet. Deby szimpatikus volt, kis agyafúrt lány, aki mindig belekeveredik valamibe. A szellem jelenlétével kicsit misztikus hangulata van, ez kimondottan tetszett. Kíváncsi vagyok a többi könyvre is, mert a szellem eléggé érdekel.

KBCsilla P>!
Leslie L. Lawrence: Álmaim asszonya

Egyik kedvenc írómat ismertem meg most egy újabb oldaláról.
Már majdnem mondhatnám mesének, de nem hagytam, hogy megtévesszen a fiatal főszereplő, hiszen vérbeli krimi a javából. Természetesen nem maradhat ki a lélek mély bugyraiban való turkálás sem, és persze az, hogy mindenki gyanús, aki él.
Érdekes ez a háttérben álló, időnként meg is mozduló, serényen beszélgetős angyal-féle valaki.
Jó lenne nekem is néha egy ilyen, csak ne jelenjen meg álmaimban valóságosan, kézzelfoghatóan, mert „bizonyisten” belehalok.
Szeretem LLL csűrt-csavart, néha agyament cselezgetéseit, külön érdem a szememben a fiatal nyomozó-kislány ügynökösdije, ami végül csak elérte célját, igaz, a legvégére azért még belecsavarodott egy-néhány kis mellékutca.
Jöhet a következő!

Paulina_Sándorné P>!
Leslie L. Lawrence: Álmaim asszonya

Más, mint az eddig megszokott az írótól. Egy 14 éves kislány, Debby a főszereplő, aki aranyos, kedves, kotnyeles és okos. Megvan a magához való esze, mindig ott van, ahol nem kellene lennie. Tipikus fiatal. :-) Tetszik, ahogy az álombéli asszony spoiler A bűnös személyére nem jöttem rá, nem rá tippeltem. Bár lehet, hogy az zavart meg, hogy Debby mindig elvitt a málnásba a teóriáival.

Habók P>!
Leslie L. Lawrence: Álmaim asszonya

Most nem Lawrence mesternek van védőszelleme, hanem Debby O'Hara-nak. És kevesebb a hulla és több egy kicsit a melléfogás. Hiába, Debby még kislány (de az írót ismerve, lesz még belőle nagy is…) Mindenesetre egy új „nyomozóval” kicsit ritkíthatóak lettek a sablonok – ez bizony jót tett a történetnek. A humor ugyan vérszegényebb (vagy én vagyok immunis a kamasz nyelvezetre), de egyéb szempontból nem rosszabb az átlagos LLL krimiknél.

Párduc50 P>!
Leslie L. Lawrence: Álmaim asszonya

Lőrincz L. László egy újabb oldala. Ezúttal egy 14 éves lány a nyomozó, nem is akármilyen ügyben. Szívem szerint ifjúsági címkével látnám el, ha nem riasztana vissza, hogy sorozatgyilkos az antihős. Stílusában mindenesetre ifjúsági, és, ha valaki ráteszi a címkét, én nem fogok ellenkezni. :-). A történet nem túl akciódús, sajnálom, hogy az alapproblémára (ki az "álmaim asszonya") nem derül fény a könyv végére sem. De hát ez egy hosszú sorozat első regénye, és úgy tűnik Lőrincz. nem kívánt sorozatgyilkos lenni ;-)

Kasztana>!
Leslie L. Lawrence: Álmaim asszonya

Az biztos, hogy ez nem a megszokott LLL könyv volt. Valahogy nem sikerült az írónak az, hogy el is higgyem, hogy a krimiben leírtakat egy tizenéves mondja vagy cselekszi. Egy kamaszlány szájába elég férfias és nagyon felnőttes dolgokat adott. Leslie L. Lawrence és John C. Lendvay főszereplős regényeiben nincs ilyen probléma, hiszen férfiak mondják az író gondolatait. Ennél a könyvnél nem sikerült, hogy egy kislány szemszögéből írjon.
A történet sem tetszett annyira, régebben ahogy megjelentek a könyvei olvastam egyiket a másik után, de annyira sablonos lett, hogy nem is olvastam többet tőle.
Gondoltam teszek egy próbát, egy másik sorozatával, de csalódnom kellett.

Llorente>!
Leslie L. Lawrence: Álmaim asszonya

Erre a könyvre úgy tekintettem, mint egy hétvégi kikapcsolódás, és nagyjából azt is kaptam tőle. Egy 13-14 éves lány találja magát szembe egy sorozat gyilkossal. Először nem tudtam elképzelni, hogy a 70 év fölötti Lacibá miként képzeli magát egy tini lány szerepében, de ügyesen megoldotta. Sokszor csapongó is volt a történet, mintha tényleg egy gyerek mesélné. Ami nekem talán hiányzott, az az, hogy maga az álombeli szellem keveset szerepelt, én mikor elkezdtem a történetet azt hittem jóval nagyobb szerepe lesz, de tévedtem. Szórakoztató volt és haladós, jó dolog volt egy új karaktert alkotni.

Maate>!
Leslie L. Lawrence: Álmaim asszonya

Nem volt ez rossz, a jótól viszont messze van.
Van egy lány, aki Laci bácsi:) Itt most nyilván cserélődtek a nemi szerepek, így nem főhősünk hajt rá az összes csajra, hanem a fellelhető összes férfi szereplő a kis Laci lányra. De tényleg mindenki, 15-65 között. De azért nyugi van, az első kötetbe még kiskorú, a másodikban is csak épphogy 18, ami Amerikában nem elég, így várhatunk a tavaszra, hogy az új kötetekbe már legyen izébizé is:)
A stílus Lawrence-s, rengeteg párbeszéd és szereplő és kihallgatott beszélgetések, annyi, hogy talán egyet csavar a végén és nincs hosszú szövegelés sem a finishbe.
Para elemek még kifejlődőben, persze aki nem veszi le még olvasás előtt, hogy a kislány magyar és örökbefogadták és a szellem is magyar csaj a középkorból, az még nem olvasott könyvet, de hát na, majd ezek is kiderülnek hamarost.
A címe meg a legbénább idén, mégha kifejező is.
Felesleges új vonalnak gondolom.

kolika>!
Leslie L. Lawrence: Álmaim asszonya

Teljesen meglepődtem, hogy női főszereplőt választott a szerző, de azért meghagyta azokat a jellegzetes tulajdonságokat, amelyek rendszerint jellemzik a hőseit. Mindent tudnak, minden megoldanak, s közben a bajt elkerülik, vagy ha mégsem, akkor egy-kettőre sértetlenül kilábalnak belőle.
Tudom, hogy vannak még részei, de azért kissé hiányosnak érzem így a történetet. Eléggé gyanúsan viselkednek Debby szülei. Titkolnak valamit? Ki is az álmok asszonya? Mi a története? Mi a kapcsolata Debby-vel?
A gyilkos kilétére nem sikerült elég idejében rájönnöm, számomra az ok nem volt nyomós, ezért nem is gondoltam rá.
Nem nyújtott eget rengető élményt, de azért kíváncsi lettem. Főleg a fenti kérdésekre szeretnék választ kapni.

ladybird12>!
Leslie L. Lawrence: Álmaim asszonya

Szinte faltam ezt a könyvsorozatot. Nagy rajongója vagyok a krimiknek és a nyomozásoknak, főleg ha „kívülálló” szempontjából látjuk az eseményeket és nem a rendőrségéből. Tetszik Debby karaktere, tipikus tini lány, akinek megvan a maga baja plusz szellem társa. A végén sem csalódtam, mert egyáltalán fogalmam sem volt, hogy ki lehet a gyilkos.

HTimi2>!

– Mit kerestél te azon az elátkozott helyen, Debby ?
– Csak…. odasétáltam – mondtam.
– Mi az, hogy odasétáltál?
Mit mondhattam volna erre? Kezdtem volna részletes magyarázatba, hogy az ember néha úgy érzi, hogy egy kicsit egyedül kell maradnia, és lehetőleg olyan helyen, ahol a mókusokon kívül senki sem jár. Kicsit kinézni a fejéből és elgondolkodni a világ nagy dolgairól. Ha elmondtam volna, megértették volna?
– Pihenni akartam – mondtam.
Anyám értetlenül meredt rám.
– Pihenni? Mi az, hogy pihenni? Itt van a szobád, itt vannak a könyveid… eh!
Talán el kellett volna mondanom nekik, hogy éppen ezektől akartam eltávolodni egy kicsit. A szobámtól, a könyveimtől, és talán még tőlük is.

88. oldal (Stadium Plusz Kiadó 2012)

Habók P>!

Hiába ágáltam, hogy lassan felnőtt leszek, jogom van a kakaós müzlihez, eleresztették a fülük mellett.

MT>!

Na, éppen ez hiányzott még nekem! Hogy irányítsanak. Az apám is irányítani próbált, az anyám is, sőt még a kutyám is, ha hagytam volna. Úgy hiányzott nekem egy újabb irányító, mint zebrának a csíkos pizsama.

Azért, mert valaki egy osztályba jár valakivel, egyáltalán nem jelenti azt, hogy bizalmas viszonyban áll vele, vagy hogy egyáltalán bármilyen viszonyban is állnak egymással.

_ada>!

Az élet olyan, mint egy bélyegalbum. Minden szereplőnek…megvan benne a helye.

hahota>!

De hát ahogy a mondás tartja: aki tudja, csinálja, aki nem tudja, az tanítja, aki meg még tanítani sem tudja, az az egyetemi tanár.

hahota>!

– Szóval… szerettük egymást, de Lolitának nagy szíve volt.
– Úgy érti… beteg volt?
– Fenét. Úgy értem, hogy más is belefért, nemcsak én.

Annie04>!

Nagyon kérlek, Istenem, segíts rajtam, hogy múljék el rólam ez a sok szarság, amibe belekeveredtem!

Molnár_Nikolett>!

Természetesen nem mondtam semmi ilyet, csak mosolyogtam tovább, mint hülye indián az eltört tomahawkjára.

Kapcsolódó szócikkek: tomahawk

Báthory Orsi történetei sorozat · Összehasonlítás