Ahol ​a Pajpaj jár (Leslie L. Lawrence 22.) 124 csillagozás

Leslie L. Lawrence: Ahol a Pajpaj jár Leslie L. Lawrence: Ahol a Pajpaj jár

Rejtélyes események történnek a Matupit vulkán közelében, Pápua Új‑Guineában. Ismeretlen varázsló kígyót dob a hegy kráterébe; Mr. Kaukau lábáról lerágják a szandált; Natnat felügyelőnek nyoma vész a hegyi törzsek között; a rettegett erdei szellem, a pajpaj gyilkolni kezd; Kokopo doktor pedig hullát talál a rendelőjében.
Úgy látszik, a vérszomjas pajpajt senki nem állíthatja meg, de felbukkan a banáncserjék között a lepkevadász, hogy kezdetét vegye a kegyetlen fogócska Matupit emberevőinek unokái között.

Eredeti megjelenés éve: 1998

Gesta, Budapest, 2010
Gesta, Budapest, 1998

kitti_th P>!
Leslie L. Lawrence: Ahol a Pajpaj jár

A dzsungelban minden ehető. Te is.
(Pápua mondás)

L. L. Lawrence könyvei azért érdekesek, legalábbis számomra, mert a krimit ötvözi egy nagyon halvány fantasy elemmel (amiről aztán persze kiderül, hogy semmi köze a fantasyhoz), meg egy kicsi horrorral. Ez a könyv is ilyen, csak kicsit sok a szócséplés benne, meg a sehova sem jutunk párbeszédek, ezért is kap 4 csillagot.
Az elképzelés érdekes, a legvégéig teljesen megtévesztett azzal, ki lesz a bűnös. Natnat felügyelő kiléte úgy a könyv közepétől egyértelmű, ahogy az is, ki fog még felbukkanni. Nem ez a legjobb könyve a szerzőnek, de nem is a legrosszabb.

A_Christi>!
Leslie L. Lawrence: Ahol a Pajpaj jár

Nagyon jól sikerült könyv:)) Nagyon izgalmasnak találtam, és meglepődtem a gyilkosok kilétén. Szerintem ez a könyve még nagyon jól sikerült. Nem volt sablonos, az alapötlet eredeti volt. Nagyon tetszett:))

aalexaa85>!
Leslie L. Lawrence: Ahol a Pajpaj jár

Ez is egy nagyon jó könyve a szerzőnek, bár a bogarakat nem kedveltem… :S

Péter_Szombati>!
Leslie L. Lawrence: Ahol a Pajpaj jár

Egész érdekes az alapötlet, és a megoldás is egészen újszerű a Leslie könyvekhez képest! Az utolsó igazán jól sikerült Leslie néven írt könyve, a többi sajnos fájóan sablonos lett.

Krisztina_Martina_Varsányi>!
Leslie L. Lawrence: Ahol a Pajpaj jár

Gimiben egyik meghatározó élményem volt, hogy találkozhattam Lőrincz (L.) Lászlóval, akinek első krimit rajongva olvastam. A pajpaj sokadik könyvre viszont laposnak tűnt, nem igazán tudom miért, talán rossz hangulatban fogott el, vagy csak túl sok másik Lawrence könyvet faltam fel rövid idő alatt.

Viktorius>!
Leslie L. Lawrence: Ahol a Pajpaj jár

Arányaiban egy élvezetes L.L.L. könyv. Értékelendő, hogy tudott valami újat is mutatni. Emellett természetesen le se tagadhatná, hogy L.L.L. könyv, mert a kötelező elemek is megmaradtak.

Gesta, Budapest, 2010

Sli P>!

A dzsungelban minden ehető. Te is.
(Pápua mondás)

(mottó)

Kapcsolódó szócikkek: dzsungel
kitti_th P>!

– Az a legjobb gyógyszer a félelem ellen, ha megkeressük az okát és felnyársaljuk a lándzsánkkal.

Kapcsolódó szócikkek: félelem

Leslie L. Lawrence: Tulpa A Gonosz halotti leple