A ​vérfarkasok kastélyában (Leslie L. Lawrence 27.) 165 csillagozás

Leslie L. Lawrence: A vérfarkasok kastélyában Leslie L. Lawrence: A vérfarkasok kastélyában Leslie L. Lawrence: A vérfarkasok kastélyában

Leslie L. Lawrence Írországba utazik, hogy egy haldokló utolsó kívánságát teljesítse. Ott azonban vérfarkasok és a rettenetes Zöld Asszony várja. Leslie L. Lawrence azonban nem retten meg tőlük: fogai közé szorítja elmaradhatatlan pipáját, kezébe veszi 38-as Smith and Wassonját, és megküzd a szörnyekkel. Vagy nem is velük? Netán mások gyilkolnak a nevükben? Talán elmúlt idők árnyalakjai kísértenek az ír kastélyban gyilkosaik után kutatva?

Eredeti megjelenés éve: 2003

Studium Plusz, Budapest, 2010
Gesta, Budapest, 2003
484 oldal · puhatáblás · ISBN: 963822987X

Leslie L. Lawrence · Lord O'Riordan · Susanne Younghusband

Hillsbrook kastély, Kilkenny

BeliczaiMKata P
Leslie L. Lawrence: A vérfarkasok kastélyában

Azért a 4 csillag, mert kissé túl hosszúnak éreztem, és néha nehezemre esett a folytatás. Talán azért is, mert itt is sejthető volt, hogy nem természetfelettivel van dolgunk, hanem álcázással, és szinte mindenki gyanuba keveredett már, csak az igazi tettes nem.
Lassan kezdem megszokni az író stílusát és sajátságos humorát, furcsa hasonlatait, de rajongó nem leszek.

Paulina_Sándorné P
Leslie L. Lawrence: A vérfarkasok kastélyában

Nagyon szeretem az írót. Mind stílusát, mind történeteit. Élvezettel olvasom mindig azt, ahogy eljut a végső következtetéseihez. Tetszik, ahogy látatja a helyszínt. Írország, kastély. Sokat mosolygok azon, hogy milyen helyzetekbe kerül Leslie. Van köztük jócskán mulatságos (ruhavásárlás).

Baraby P
Leslie L. Lawrence: A vérfarkasok kastélyában

Évekkel ezelőtt LLL túladagolást kaptam, azóta csak kis dózisban, több hónap szünettel az egyes könyvek között vagyok képes Mr Lawrence kalandjait befogadni.

Írország, farkasemberek, gyilkosságok…mi bajom lehet gondoltam, amikor belevágtam… hát valószínűleg most nem voltunk egy hullámhosszon, mert inkább szenvedés volt mint szórakozás az olvasás. Kínomban daráltam az oldalakat, …. haladjunk-haladjunk nincs itt semmi látnivaló…

Tipikus LLL sztori, ahol semmi és senki nem az, aminek látszik de legalább minden nő főhősünk ágyába ácsingózik.
Attól tartok kinőttem én már ezekből a történetekből :(
A Lőrincz L. Lászlós írásoknak adok még egy-két esélyt, azok azért kicsit nagyon mások, átnyergelek inkább rájuk :)

rlb_32557241
Leslie L. Lawrence: A vérfarkasok kastélyában

Sajnos elég kiszámítható volt, ennek ellenére jár a 4 csillag, mert egy pár óráig szórakoztatott.

enechh
Leslie L. Lawrence: A vérfarkasok kastélyában

Életem első L.L.L könyve volt, imádtam és ez azóta sem változott.

Leoni I
Leslie L. Lawrence: A vérfarkasok kastélyában

A vérfarkasokat hagyjuk meg inkább Laurell K. Hamiltonnak, ahhoz ő jobban ért…szerintem…de amúgy jó könyv.

Marsie
Leslie L. Lawrence: A vérfarkasok kastélyában

Haláli! Annyira fordulatos regény, senki sem az, aminek látszik!

Piqlet1977 P
Leslie L. Lawrence: A vérfarkasok kastélyában

Valamiért ez a könyve Laci bácsinak nekem most kissé „nyögve nyelősen” ment. Pedig azért kezdtem bele, mert rég olvastam már egy jó kis L. L. L-t és az ő stílusára vágytam. Összességében hozza a szokott formáját és a végén tetszett a megoldás is, de valahogy most sokáig húzódott az olvasása. Nem tudom, hogy én nem tudtam kellően koncentrálni vagy most ő sorakoztatott fel (számomra) túl sok szereplőt és néha elvesztettem a fonalat… sebaj, van még pár L. L. L. a várólistámon, a következő biztos jobban bejön majd! :)

Molnár_Nikolett

Az élet is hasonlatos a molekulák mozgásához: száguldunk a mindennapok ürességében, aztán egyszerre csak nekiütközünk valakinek, úgy is mondhatnám, hogy találkozunk valakivel, ez aztán módosíthatja a pályánkat. Jó vagy rossz irányban egyaránt.

szangi P

– Került már életében hasonló helyzetbe?
– Még nem – mondtam. – Csak egy ismerősöm.
– És… hogy jött ki a mocsárból?
– Kivitték.
– Tehát megtalálták.
– Három év múlva. Tőzegkitermelők. Azt hitték, őskori leletekre bukkantak.

szangi P

Szürke volt a reggel, mint ködös hajnalon a kerítésen száradó zokni.

– Baleset volt.
– Az hát – biccentett Mahoney. – Ezt mondta McCloskey is, amikor megkérdezték tőle, hogy miért vágta kilenc darabra a feleségét. Azt mondta, tízre akarta, de valahogy megcsúszott a kése. Véletlen baleset.

Molnár_Nikolett

Az ember lényegéhez tartozik, hogy időről időre marhaságokat csinál. Hol kisebbeket, hol nagyobbakat.

szangi P

Én úgy szoktam mondani, hogy a sors lyukas papírzacskóban méri az igazságot.

– Mi történt önnel?
– Semmi különös – mondtam. – Sétálgattam egy kicsit a folyosón, eközben felpofoztak, a lábamba haraptak, és rám lőttek. Azt hiszem, az lesz a legjobb, ha aludni megyek.

csillagka P

– Tényleg a papa urnája, és tényleg virágot szoktam bele tenni. Ennek a rózsának a párjával próbálkoztam, amikor… ugyanaz történt velem, mint magával. Ki is borítottam az urnából a papát. Ne keresse, már felporszívóztam. De azért még maradt benne valami.

A születésnapi ünnepség

KingucK P

– Bocsásson meg – mondta mély sóhaj kíséretében. – Természetesen be kellett volna mutatkoznom. Csakhogy… tudja, az öröm… Lord O’Riordan vagyok, Írországból.
Úgy mondta, mintha tudnom kellett volna, kicsoda. Én viszont nem tudtam. Sőt, fogalmam sem volt róla.
– Örvendek, Sir – morogtam tartózkodó udvariassággal.
– Mr. Lawrence… bizonyára nem sokat mond önnek a nevem. A feleségemét azonban talán jobban ismeri. Nos, őt Susanne Younghusbandnek hívták.

Padmaszambhava tőre, Mahoney kocsmája, a Zöld Asszony, és ráadásnak Power felügyelő

Kapcsolódó szócikkek: Lord O'Riordan · Susanne Younghusband

Leslie L. Lawrence sorozat · Összehasonlítás