A ​szitáló fehér por kolostora (Leslie L. Lawrence 39.) 89 csillagozás

Leslie L. Lawrence: A szitáló fehér por kolostora Leslie L. Lawrence: A szitáló fehér por kolostora Leslie L. Lawrence: A szitáló fehér por kolostora

Már megint az az átkozott macskadémon! Hát nem bevetette magát Dera kolostorába? Az éppen ott tartózkodó Leslie L. Lawrence halottat talál a föld felszínén (a kolostorban), a föld alatt (egy barlangszentélyben) és a víz alatt (patakba dobva). Szerencsére hősünk nincs egyedül: vele van DOMINGOS DE CARVALHO, a rettenthetetlen portugál építész és két csinos tanítványa. Ott van még a közelében a titokzatos zarándok, a féltékeny biztonsági ember, a néha meztelenül fürdő Dévi, egy hamisított, vagyont érő tibeti kézirat (két példányban), és csak szitál, szitál valami ronda fehér por az égből…

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kiss_Julianna>!
Leslie L. Lawrence: A szitáló fehér por kolostora

Most sem csalódtam Laci bácsi könyvében. Szeretem a Himalájában, főleg a kolostorokban játszódó történeteket. Színre lép Domingos is, és kezdetét veszi az izgalmas, fordulatos nyomozás. Most valahogy elég sokára jöttem rá mi is a fő mozgatórugó. Ettől függetlenül élveztem, és jól szórakoztam olvasáskor.

Cukormalac P>!
Leslie L. Lawrence: A szitáló fehér por kolostora

Laci bácsi védőszelleme minden bizonnyal ragyogó kedvében volt, amikor ezen regény írása közben odaült a szerző vállára, hiszen a kétezres évek silány minőségű eltévelyedései után egy kifejezetten erős, érdekfeszítő és nagyon nem tipikus kolostoros történetet sikerült alkotnia. Mondjuk a terjedelem most is kissé indokolatlan – úgy középtájon minimális húzás ráfért volna, mint általában –, a felépítésre, feszültségadagolásra, csavarokra, illetve váratlan időpontokban és helyekről érkező kultúrtörténeti utalásokra viszont egyetlen rossz szavam sem lehet. Minden alkotóelemet sikerült úgy eloszlatni a műben, hogy ne váljon idegesítővé, hamar megunhatóvá a használatuk: a vándorló holttestek szolgáltatják az izgalmat, Domingos de Carvalho és soha nem lankadó férfiassága a humort, ráadásként pedig gipszbányászok, makettváros-építők, valamint a titokzatos por magát a rejtélyt. A bűnügy megoldása azonban ismét eléggé kétarcú: a tettes spoiler viszonylag hamar és könnyen kikövetkeztethető, bár a végére pakolt spoiler még engem is meg tudott lepni, azonban a magyarázat minden ésszerűséget nélkülöz spoiler. Ezzel együtt viszont remekül meg lett írva, amikor pedig esetleg éppen unalmassá vált volna, a kolostorlakók hiedelemvilágának ismertetése teljesen új ízeket, színeket hozott bele, így azt is hajlandó vagyok elnézni, hogy spoiler

Paulina_Sándorné P>!
Leslie L. Lawrence: A szitáló fehér por kolostora

Egy kicsit hosszúra nyúlt, de élveztem a kalandot a Himaláján. Egyszer megnézném, csodálatos hely. Kedvelem az itt játszódó történeteket. Bár egy kolostornak szerintem egy komoly helynek kellene lennie, de viccesek voltak a szerzetesek. Jó kis alkudozásokat vitt végbe Leslie. Hozta a formáját Leslie, megjelentek a hullák és a szép nők. Domingos sem semmi pasas, bírom nagyon, ahogy ellenkezik Leslie-vel. Izgalmas, kalandos nyomozás volt.

Lisie87>!
Leslie L. Lawrence: A szitáló fehér por kolostora

Jó volt, a szokásos séma és szereplők. A végére egészen belelendültem, az elején azért kellett egy kis kitartás! :D

Manocska0123>!
Leslie L. Lawrence: A szitáló fehér por kolostora

Egy fél év alatt sikerült elolvasni. Mindig két könyv között pár fejezetet.

Sylveris>!

Hozta a formáját! Imádtam! A cselekmény jó, számomra kidolgozott, pörgős
Minden a megszokott kerékvágásban történik: bizonyos láma-egy nő, és a vele való erotikus kapcsolatok-konfliktusok-eltűnések és csavarok-
Én szeretem Lacibácsi könyveit, remélem még sokat fog írni

Szimirza>!
Leslie L. Lawrence: A szitáló fehér por kolostora

Jó volt, csak hiányzott belőle valami. Lehet, hogy mostanában túl sokat olvastam az írótól vagy az ez előtti könyve nagyon tetszett, de ez most nem fogott meg annyira, pedig a kolostoros történetek a kedvenceim.

Maate>!
Leslie L. Lawrence: A szitáló fehér por kolostora

Az elmúlt évek igen gyenge LLL könyvei után ez legalább fixen nyújtja a régi sablont és minőséget, szóval mindenképp a legjobb az elmúlt 2-3-x évből és már ez az átlagos minőség is dícséretreméltó:)

p40000>!
Leslie L. Lawrence: A szitáló fehér por kolostora

Szeretem Leslie L. Lawrence könyveit, bár már régen olvastam tőle. Ez viszont kifejezetten tetszett. Aki azt mondja, hogy Laci bácsi már nem tud jó sztorikat írni, az téved :)

Habók P>!

A könyvtáros lámák többsége ugyanis azt a filozófiát képviseli, hogy a könyvtárat rendben kell tartani, nem szabad kibontani a könyvlapokat selyemborítójukból; meg kell védeni őket ellenségeiktől. És ki a legelkeseredettebb ellensége a könyveknek? Bizony, az olvasó! Az olvasó az, aki összekeveri őket a polcokon, kibontja selyem borítókendőjükből, majd gondatlanul csomagolja vissza őket – ha egyáltalán erre is hajlandó.

Kapcsolódó szócikkek: könyv · könyvtár · könyvtáros
P_János>!

Azt mondják, hogy ma is látható a Himalájában egy kolostor romja, amely valaha szép, gazdag kolostor volt, de a macskadémon szétszellentette.

P_János>!

Már-már feladtam volna a harcot; legyintettem és nem megbocsátható módon egy-két csúnya szó hagyta el közben a számat. Méghozzá angolul. Nem voltak nagyon csúnyák, de túl irodalmiak sem, bár mostanában az irodalom másból sem áll, csak hasonló szavakból.

Habók P>!

– …Dondub Gyamco rinpócse megdühödött. Kijelentette, hogy mostantól kezdve nem ad engedélyt senkinek, a kolostor nem a delhi pályaudvar, ahol ide-oda kószálnak az emberek. Mostantól kezdve álló évig senki nem kaphat engedélyt az eltávozásra. Csak haláleset bekövetkeztekor.
– Ha meghal egy rokona?
– Nem. Ha ő maga hal meg.

Az hogy hülyének néznének. Iderepül egy helikopterrel egy csapat szakember, és mi nem tudunk nekik felmutatni semmit, csupán egy leszaladt mennyezetet, amit egy ismeretlen zarándok szerint a macskadémon fingott le.

Hence>!

Hova is jutott a világ, ha már a gonosz istenek, harcra kész démonok, és a mindig minden rosszra kapható ördögök is az UNESCO ajánlólevelével furakodnak be a kolostorokba.

AgiJovi P>!

Dondub Gyamco rinpócse, Dera kolostorának a főlámája nem volt valami barátságos fickó, bár azt sem mondhatnám, hogy kifejezetten barátságtalan lett volna.

Habók P>!

Rátapasztottam a fülem a deszkára. Nem hallottam semmit, még csak a halott ember sem hortyogott.

Leslie L. Lawrence sorozat · Összehasonlítás