A ​múlt árnyai (Báthory Orsi történetei 4.) 43 csillagozás

Leslie L. Lawrence: A múlt árnyai

Debby O'Hara hazatér a családi fészekbe, és ijesztő felfedezést tesz a pincében: ismeretlenek széfet építettek a falba, benne emberi koponyával és egy levéllel. A nyomok az O'Hara család korábbi házvezetőnőjéhez és annak fiához vezetnek – sejthetően közel sem azok voltak, akiknek Debby hitte őket. Eközben Robert McKinley egy Debby származását érintő naplót talál, amelyben egy Magyarországról menekült lány, Nádasdy Orsolya beszéli el hányattatásai történetét. Végül a széf rejtélyére is fény derül, Debby pedig közelebb kerül a titok megfejtéséhez: ki is az a túlvilági nő, aki álmaiban – és gyakran a valóságban is – meglátogatja, hogy ha nehéz helyzetbe kerül, segítsen rajta.

Eredeti megjelenés éve: 2017

I.P.C., Budapest, 2019
Studium Plusz, Budapest, 2017

NewL P>!
Leslie L. Lawrence: A múlt árnyai

Így a negyedik rész végére fogalmazódott meg bennem, hogy mit nem szeretek a „Báthory Orsi történetei” sorozatában az írónak. Mert ugyan szeretem a könyveit, amik kikapcsolnak és szórakoztatnak (bár sokszor hasonlóak az események), de ebben a főszereplő csak a nevében nő. Mert ugyan az ember lánya hajlamos kicsit megbolondulni, ha egy jóvágásúbb (azaz jóképű) férfiembert lát, főleg ha az még csapja is neki a szelet, de nem ez az élete fő értelme. Másrészről meg elég nehezen hiszem el, hogy egy okosnak mondott nő ennyire hülye lenne (hacsak az író nem viccnek szánja az ábrázolt karaktert, mert akkor sikerrel járt). A sorozat köteteteivel más problémám is volt, gyengébbek a többinél, egyetlen egy dolog miatt fogom csak folytatni a sorozatot, mert kíváncsi vagyok Orsi felmenőinek történetére.

Bobe0402>!
Leslie L. Lawrence: A múlt árnyai

Báthory Orsi történetei közül ez a kötet tetszett eddig a legjobban. Csak azt sajnálom, hogy az előző könyveket már évekkel ezelőtt olvastam, így több mellékszereplő, akik felbukkantak, már nincsenek meg az emlékezetemben. A könyv azonban ettől függetlenül élvezhető!

Nympha17 IP>!
Leslie L. Lawrence: A múlt árnyai

Nagyon tetszett ez a rész.
Végre meg tudtunk információkat arról ki volt Orsi nagyi, a naplóját hatalmas öröm volt olvasni számomra.
A nyomozásban is nagyobb volt a feszültség, a vége pedig nagyon jól sikerült ezzel a „minden szereplő egy helyen” jelenettel. :D
És végre Morganből is megint kaptam egy kicsit ^^

Paulina_Sándorné P>!
Leslie L. Lawrence: A múlt árnyai

Tetszett a történet. Debby érdekes személyiség, bár néha sok volt számomra. Egy-két helyen rövidítettem volna a történetet. Volt egy-két olyan rész, ahol nem igazán értettem, hogy miért is van az ott. Hát azt mondanom sem kell, hogy nem igazán tudtam nyomon követni Debby-t, az okfejtését és nem jutottam el a gyilkos személyéhez. Számomra meglepetés volt. Mondjuk a két Ridley fiú a frászt hozta rám, nagyon idegesítőek voltak.

kolika>!
Leslie L. Lawrence: A múlt árnyai

Nem különösebben tetszik. Nem is tudom,hogy miért folytattam, s jutottam el a negyedik részig. Talán valami magyar vonatkozású misztikus kalandra vágytam, s erre egy amerikai környezetbe átültetett hetvenkedős stílusú történetet kaptam.
Végre azt is megtudtam, hogy miért kapta egy a címet a sorozat. Illő is volt, hogy így a negyedik kötet végére ezt is elárulja szerző.
Pénz, maffia, bosszú kavarog a könyv lapjain, s egy kis múlt idézés is jól megfér egymás mellett, s mindezt megspékeli, hogy itt is olvashatunk a kiváló tudósról : Leslie L. Lawrance-ről. Eléggé megmosolyogtató, hogy sok-sok könyvében beleírja magát a szerző, még azokban is felbukkan, ahol nem ő főszereplő. Habár ha jól meggondolom maga Debby is olyan, mint a szerző, csak éppen női kiadásban. Minden tud, mindent megold, mindenki odavan érte, minden férfi egyednek megakad a szeme rajta stb.
Talán ezért nem tetszik annyira a főszereplő sem. Semmi esendőség, mindenki fölé emelkedik, s ha mégsem sikerül valamit elérnie, akkor jön a titokzatos álmai asszonya.
Egy olvasásnak elment, de semmi különös.

Aaron_Rgd P>!
Leslie L. Lawrence: A múlt árnyai

Azért kap öt csillagot, mert Debby O'Hara a főszereplője és az ő történetei még most is jók szerintem, mondjon bárki bármit.
Annak idején a süllyedő hajó képében tünedezett el Leslie L. Lawrence a jó írók tengerében. Leginkább úgy tudnám jellemezni, hogy kiégett egy kicsit. Aztán jött Debby O'Hara és megmentett minket a különböző, már a jóisten se tudja, milyen hihetetlenül káprázatosan izgalmatos kolostoroktól.
Furcsa volt eleinte az ő szemszögéből olvasni, de az Álmaim asszonya, a Mogyoróallergia és a Nyomasztó örökség is egész jól sikerültek mondjuk A játék r@bszolgáihoz vagy A szitáló fehér por kolostorához képest. Szóval új vizek, vissza a jó írók tengerébe, egyenesen a hajóra, ami már nem süllyedt.
Nem tudom miért nem vettem meg azonnal ezt a könyvet, amikor megjelent. Valószínűleg nem akartam csalódni Debby O'Hara könyveiben, mert amikor kábé az ötödik nekifutásra azt mondtam, hogy MOST MÁR AZTÁN TÉNYLEG MEGVESZEM, HA A FENE FENÉT ESZIK AKKOR IS, úgy döntöttem, hogy ha Debby-ben is csalódok, akkor soha de soha többet nem olvasok el egyetlenegy olyan LLL könyvet sem (legyen az Leslie L. Lawrence vagy Lőrincz L. László néven írt), amely 2010 után született (A teaültetvénnyel bezárólag). Hál' istennek, nem csalódtam, bár lehet, hogy ebben nagy része volt annak is, hogy utoljára a Matrjoska és az őrült szerzetest olvastam el még a megjelenésnél és (mivel akciós áron vettem) még tetszett is. Szóval megpróbáltam és gyorsan végigolvastam, mert jó volt ez A múlt árnyai. Debby történetének koránt sincs vége, egyszer majdcsak felbukkan a könyvekben Leslie L. Lawrence is (bár lehet, hogy az lesz a sorozat veszte). Szóval akinek az előzőek tetszettek, azoknak ez is fog tetszeni, mert nem rossz. Kicsit laposabb a történet, mint eddig, meg nyilván elég sok klisé elem van benne, de a 70. könyv után mutasson nekem bárki egy olyan szerzőt, aki nem írta le kétszer ugyanazt. Szóval ezt megérte elolvasni én úgy gondolom. :)

Gabriel6>!
Leslie L. Lawrence: A múlt árnyai

Nagyon-nagyon vártam már ennek a sorozatnak a folytatását, így ahogy megtudtam a könyv megjelenését, már rendeltem is.
Ismét sikerült Laci bácsinak nagyot alkotni, bár ezen már egyáltalán nem lepődök meg.
Ez a sorozat merőben más, mint az eddigi könyvei. „A múlt árnyai” viszont sokban hasonlatos a Lawrence-történetekhez, többször éreztem ezt az olvasás során. Na nem mintha ez zavarna.:) Gondolom a későbbi folytatásban akár még találkozhatnak is ezek a főszereplők. De remélem ennek a következő résznek a megjelenésére már nem kell annyit várni, mint a jelenlegi könyvre.

Szjudka I>!
Leslie L. Lawrence: A múlt árnyai

Ó Jaj nekem,eddig is nagyon szerettem Báthory Orsi történeteit,de most megint kaphattam egy kis ízelítőt Laci bácsi zsenialításából.Ebben a Debby-ben egy igazi Lawrence veszett el,kérem szépen,talán annyi különbséggel,hogy Leslie rinpócse nem ennyire szerény,mint az aktuális hősnőnk :D
Szó,mi szó sikerült megint elkápráztatni engem és ami a régi naplóidézetet illeti,az valami igazán káprázatosra sikeredettSzívesen olvastam volna a folytatását,talán majd később :)
Remélem egy későbbi folytatásban sor kerül majd a Magyarországi származás további tanulmányozására,esetleg itt is játszódhatna a történet ;)

Nyuszibusz>!
Leslie L. Lawrence: A múlt árnyai

Mikor megláttam, hogy lesz folytatása a sorozatnak nagyon megörültem. Mert nagyon kíváncsi voltam, hogy mi lesz a továbbiakban, miként alakul Debby sorsa, és mennyi minden derül ki a származásával kapcsolatban. A naplórészlet nagyon érdekes volt, és a végén szívesen olvastam volna azt az újabb részletet amit megkapott főhősnőnk, de azt majd máskor. Nagyon remélem hogy lesz folytatás és nem kell sokat várni rá :)
Be kell valljam a könyv elején kicsit nehezen haladtam, döcögősen indult és lassan sikerült a haladás. Néha-néha úgy éreztem, hogy elszoktam teljesen Laci bácsi stílusától, de a könyv végére magamra találtam :D Szívesen megnézném, hogy Debby és Mr. Lawrence milyen párost alkotnak bűntények megoldásában, mivel köztudott hogy mindketten vonzzák a bajt és a gyilkosságokat szerintem duplán kijutna a „jóból” nekik :D

UniCorn444>!
Leslie L. Lawrence: A múlt árnyai

A történetbe àgyazott történet 5 csillagos. Így egyben csak ennyi. Kár hogy a Báthory Orsi sztori nem önálló mű… jól állna az írónak!

Aaron_Rgd P>!

A múlt azonban olyan valami, ami nemigen hagyja elfelejteni magát. Ott ólálkodik körülöttünk, türelmesen várakozik, s csak az alkalmat lesi, hogy egy óvatlan pillanatban megszorongassa a nyakunkat.
Kicsit később arra is rádöbbentem, hogy a boldogság felettébb illékony dolog. Ma még ott dalol a pezsgőspoharunkban, és azt sugdossa a fülünkbe, hogy mindig mellettünk marad, aztán egyik pillanatról a másikra azt vesszük észre, hogy elhagyott bennünket, mint a hűtlen kedves.
És mi bottal üthetjük a lába nyomát.

Miheliz>!

– Odakint van, jaj istenem. Én még ilyen csinos pasast…istenem, pont ilyet írt fel nekem az orvos!

Gabriel6>!

Bár hihetően hangzott, óvakodtam elereszteni a nyakát. Sok temetőben nyugszanak emberek, akik csábosan hihető szavaknak engedve idő előtt eleresztették valakinek a nyakát, akiét pedig nem kellett volna. Nem akartam felkerülni a listájukra.

Báthory Orsi történetei sorozat · Összehasonlítás