Értékelések 37

Lélekmaszat>!
Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

Habár Radzs Kumar Szingh tanításai időnként visszaköszöntek, mint felidézett régi emlékek, és így megjelent egy kis Kelet a történetben, hiányoltam azt a jellegzetes távol-keleti íz- és színvilágot, ami általában Lawrence történeteihez kapcsolódik számomra. Ez nem jelenti, hogy ne lett volna jó ez a regény, meg aztán szeretem én Skandináviát is, csak ez mégsem a Himalája csúcsai között egy kolostorban zajló történet a maga minden misztikumával, hanem Norvégia. Talán ezért is olyan kis rövig, majdhogynem szokatlanul, hiszen itt csak egy tévelygő viking szellemünk van, aki gyilkolászik. Vagy mégsem? (Néha egyébként Scooby Doo jutott eszembe, szinte már vártam a végén az ikonikus mondatot, hogy minden rendben lett volna, ha nincsenek azok a kotnyeles kölykök.) Ettől eltekintve hozta az alapvető elemeket és nagyon jókat nevettem a humorán is, miközben azon izgultam, hogy bejön-e a tippem, az lesz-e a gyilkos, akiről gondolom. Be kell vallanom, most is sikerült meglepnie és nem, véletlen sem találtam el, ki a tettes.

ladybird12>!
Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara

Leslie L.-nek ez a könyve már sokkal jobban megfogott. Volt benne rejtély, halál is és persze humor is dögivel. Lesliet a könyvekben sokszor zavaró karakternek tartom de itt még örültem is, hogy megjelent a történetben. A hátbizsergetős hangulat persze most is letaglózott.