A ​megfojtott viking mocsara (Leslie L. Lawrence 10.) 325 csillagozás

Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara

Feltartotta ​a fejét, felemelte a szemmel láthatóan rozsdás kést és anélkül, hogy levette volna rólam a tekintetét, lassan, nyugodt kézmozdulattal végighúzta a torkán. Vicsorgott, majd fekete, iszaptól ragacsos ujjával a nyakamra mutatott.
Nem kellett sok ész hozzá, hogy megértsem: a következő alkalommal elvágja a gigám.
-Kicsoda maga? – kérdeztem halk, rekedt hangon, miközben vadul forgott a szemem, hogy megtaláljam végre elveszített stukkeromat.
Ekkor váratlan dolog történt. A fickó térdre roskadt, és könyörögve felém nyújtotta a karját.
– Harald… död…
Aztán olyan gyorsan pattant talpra, hogy ijedtemben a lámpát is kiejtettem a kezemből. Megragadta a nyakára kötött kötelet, és szemrehányó pillantással felém mutatta.
– Harald… död…
– Kicsoda… maga?
Angolul kérdeztem, bár tudtam, hogy kár a gőzért, úgysem érti.
A férfi szomorúan lecsüggesztette a fejét, és övébe dugta a kését. Aztán hátat fordított és anélkül, hogy meggyőződött… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1989

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Leslie L. Lawrence életműsorozat Gesta, Studium Plusz

Gesta, Budapest, 2009
Gesta, Budapest, 2000

Leslie L. Lawrence · skandináv · John Frankfather

Norvégia · földvár

Cukormalac P>!
Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara

Lehet, hogy ciki, de akkor is vállalom, hogy nekem ez a balkáni Indiana Jones-rész maximálisan tetszett: nem feleslegesen túlnyújtott, éppen elég benne a kinyírandó és/vagy gyanús karakter, s bár faékegyszerűségű, de működőképes a humora is. Ezekben a korai Lawrence-sztorikban még bőven volt patron, így hiába veti be ikszedik alkalommal az “egy kis, koncentrált helyen néhány embert következetlenség nélkül összeismertetnek egymással, amint pedig kialakul köztük valamiféle kötődés akármilyen szempontból vagy kiderül, hogy szegről-végről kollégák, földik, stb., elkezdik őket apránként kinyírni” analógiát, a háttér miatt a megszokott magyarázós részig bőven tartogat meglepetéseket. Szóval mivel ezek a könyvek tényleg totál “egykaptafák”, mégis okoznak valami bűnös élvezetet, én pedig emiatt inkább az alapszituációt és ötleteit értékelem elsősorban, ezekbe pedig most akkor sem tudnék belekötni, ha nagyon akarnék. Biztos, hogy folytatom még az újra felfedezett regényeinek pörgetését, nagyon jól el tudnak szórakoztatni és ha mindemellett még egy kellően kalandos történet is társul a hullákhoz, dekoratív hölgyekhez, Radzs Kumar Szingh jótanácsaihoz, néhány korty whiskeyhez, no meg a legendás .38-as Smith and Wessonhoz, kapásból meg vagyok véve!

Gesta, Budapest, 2000
Garbai_Ildikó P>!
Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara

Hozta a szokásos és elvárt színvonalat. Leslie valahova megy ott bonyodalmakba keveredik persze meg akarják ölni sokszor.. aztán nekigyürkőzik felgöngyölíti a szálakat és minden happy.Közben akad pár hulla van humor és nem maradhat el egy csábítás sem.Nem azt mondom,hogy hu de szuper volt de egy olvasásnak tökéletesen megfelelt és kikapcsolt.

kitti_th >!
Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara

Rájöttem, hogy alighanem sikerült bedolgozni magam egy jó mélyre ásott csapdába. Már megint olyan ügybe keveredtem, amihez semmi közöm… Uramisten, miért mindig ott történik valami, ahol én járok?

Sajnos nem éppen a legjobb könyve LLL-nak. A sorozat előző része például ezerszer sokkal izgalmasabb volt. Ez nagyon lassan és nehézkesen haladt előre, ráadásul a gyilkos kiszámítható volt, hiszen ha szinte mindenki a barátod, akkor kb. nem sok gyanúsított marad.
A vikingre nagyon kevés időt szántak, inkább a múltról való mesedélután tölti ki szinte az egész könyvet. Kár, mert lehetett volna izgalmas is. Csak az a baj, ha valaki pont ezzel az LLL könyvvel kezdi, könnyen azt hiheti, az írónak csak hasonló kaliberű, unalmas könyvei vannak, pedig nem. Csak ez pont nem a legjobb.

tigi5 IP>!
Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara

Érdekes, most sokkal jobban tetszett, mint majd' tíz évvel ezelőtt. Hiába, ahogy fiatalodom… (Lehet, ha tíz év múlva újraolvasom, már öt csillagos lesz) XD

Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara

Ennyi békát egy rakáson. :-) Sokat mosolyogtam olvasás közben. Leslie hozta a formáját, amiért nagyon imádom. Annyira könnyen, annyi módszerrel tud bejutni egy nő ágyába. :-) A mocsárban én valószínűleg frászt kaptam volna a vikingtől. Tetszett, ahogy haladt a nyomozás, érdekes dolgokat tudtam meg a vikingekkel kapcsolatban. Tetszettek a szereplők, érdekes személyiségek voltak. Donna, Linda, csak, hogy nőket említsek.

Barbiianyuja>!
Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara

Az író most Norvégiába visz el bennünket, s néha érezzük a nyirkos ködöt, vagy a mocsár poshadt szagát. Picit csalódtam, hogy rájöttem kit rejt a viking jelmez. Ez az első könyve Leslie L. Lawrence-nek, amelyben sikerült kitalálnom a gonosz figurák kilétét. Gulbrandsen egyszer egy bizonytalanított, s őt is besoroltam közéjük, de csak kb. egy oldal elejéig.
A történelmi háttér magával ragadott, s mindig rácsodálkozom, mennyi háttér tudás kell egy ilyen témájú, sztorijú könyv megírásához. Jó kikapcsolódás, pont megfelelő mennyiségű izgalom, kaland. Ennyi kell egy kikapcsolódós, nemgondolkodós hétvégéhez. Na, jó! Egy kis jégkrém azért még feldobta a napomat :D

berg>!
Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara

Nem ismerem az életművet, az alacsony molyos értékéből gondolom, hogy ennél jobb is akad, de nekem most megfelelt. Szuperhős, unatkozás, bolondság; 1/3-1/3 arányban, ebben a sorrendben. Pirxesen lassú, főleg a végén a szájbarágás. De azért van benne spiritusz, hangulat spoiler, ötlet spoiler, kedves a humora (ide számítom a spoiler-t is).

porcellan>!
Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara

Ez már nem az a kategória, ami számomra megfelelő.
Most gigabeképzelt, önbizalomtól túltengő LLL belekeveredik valami gigaragacsba, amiből nagyon ügyesen kivágja magát, és természetesen még egy épp megdönthető csajt is sikerül összeszednie. Kb. Kicsit kisebb, nem világmegmentő, de majdhogynem magyar James Bond.

Régen imádtam ezeket a könyveket egy egész könyves polcnyival rendelkeztem belőle. Viszont azt hiszem kinőttem belőle…..

Vandaboszi P>!
Leslie L. Lawrence: A megfojtott viking mocsara

Olvastam már jobbat is Laci bácsitól, mint ez a könyv. Olyan nyögve nyelősre sikerült, nem nagyon haladt előre a történet. A gyilkos kiléte elég nyilvánvaló, hiszen ha ismered a körülötted lévőket nem sok választás marad…. Kár érte, mert nem ezt szoktam meg Laci bácsitól, de sebaj szerencsére még számtalan fantasztikus regényéből lehet válogatni :) !

Maya>!

Rám nézett, mélán, ahogy az alacsonyan repülő boszorkányt nézi az ember. Enyhén üveges tekintetéből arra következtettem, hogy nagyjából annyi humorérzéke lehet, mint egy lapulevelet rágó tehénnek.

57. oldal (20. fejezet)

KingucK P>!

– Lawrence. Leslie L. Lawrence.
– Mr. Lawrence, hogy tényleg nem tudja, ki volt Szőrösnadrágú Harald?
– Őszintén szólva…
– Egy viking király. Egy nagy viking király. Maga amerikai?
– Nem. Angliából jöttem.
– Érdekes. Pedig az amerikaiakról mondják, hogy roppant műveletlenek.

6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Anglia · Leslie L. Lawrence · viking
Maya>!

Milyen értéke lehet egy sok száz éves romvárosnak, miközben karnyújtásnyira tőlünk az egész emberi civilizáció összeomlani készül?

177. oldal (73. fejezet)

KingucK P>!

– Lehet tudni, kik voltak?
– Minden bizonnyal ős skandinávok. A ma itt élő népek ősei. Titokzatosak, mint a kelták. Az írást nem ismerték, sziklarajzaik azonban gyönyörűek. Egyszerűen csodálatosak! Mintha Dänikennek lenne igaza, és nem is e világi emberek csinálták volna őket. Ha ilyet látok, gondolatban meghajlok a művészet óriási ereje előtt.
Egészen elérzékenyült, s feltörő könnyeit egy hatalmas adag whiskyvel szorította vissza.

27. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Erich von Däniken · skandináv · sziklarajz · whisky
_ada>!

[…] mindenkinek jogában áll hülyének lenni.

233. oldal, 69. fejezet (Szépirodalmi, 1989)

Paulina_Sándorné P>!

Aztán már nem nagyon bánkódott, hogy megfogtam a békát.
Végül is tudta, hogy ez a békavadász kötelessége.

119. oldal, Gesta Kiadó, 2000.

Paulina_Sándorné P>!

Rám nézett, mélán, ahogy az alacsonyan repülő boszorkányt nézi az ember. Enyhén üveges tekintetéből arra következtettem, hogy nagyjából annyi humorérzéke lehet, ming egy lapulevelet rágó tehénnek.

67. oldal, Gesta Kiadó, 2000.

Perszephoné>!

– Többen is keresték, uram – mondta, és elgondolkozva vizsgálta a csövet a hónom alatt –, Gulbrandsen felügyelő éppen az imént csengetett ide.
– Üzenetet hagyott?
– Hogy amint megérkezik, hívja vissza.
Kihúztam a zsebemből tíz dollárt, és a markába nyomtam.
– Maga nem látott engem, Pikke.
Eltette, és komolyan nézett szembe velem.
– Nem én, uram.
– Vegye úgy, hogy meghaltam.
– És Afrikában van eltemetve, uram.
Mosoly nélkül összekacsintottunk.
Úriemberek kevés szóból is értik egymást.

235. oldal, 70. fejezet (Kentaur Könyvek, 1989)

KingucK P>!

– Na ja! Beleesett a mocsárba. Mit számít egy öltöny és pár nyamvadt cipő, ha a varangyok násztáncáról van szó!
Átszellemült volt az arca, mint a Botticelli–madonnáké.
– Sajnos nemcsak varangyokat láttam a tóban – mondtam sietve, mielőtt még a békák és az el-jövendő nagy kaland ígérete eksztázisba kergették volna.

8. fejezet

Maya>!

A kisfiú méltányolta erőfeszítésemet, és elmosolyodott.
– Helló! Hogy vagy?
– Kösz – mondtam, megvagyok. Te ki vagy?
– Gunnar Gulbrandsen. Én vigyázok rád.
– Igazán? És miért kell rám vigyázni?
– Hogy le ne szarjanak a sirályok. Aarne bácsi is elaludt, amikor megitta a sok pálinkát, és a sirályok leszarták. Gudrun néni meg hisztizett, hogy Aarne bácsi egy nagy disznó, és most mit csináljon, mert a sirályszar nem jön ki a ruhából.
Szépen, tisztán beszélt angolul, csak a jelzőkkel volt némi baja.
– És te jól vigyáztál rám? – kérdeztem, és végignéztem magamon. Elegáns tréningruhában voltam, bár mintha egy számmal kisebb lett volna a kelleténél.
– Minden oké. Egy fekete fejű jött csak erre, de amikor meglátott, nem mert leszállni. Kérsz whiskyt?
– Hogy? Mit? – hápogtam, és arra gondoltam, tán eddig láthatatlan őrangyalom elevenedett meg előttem.
– Apa azt mondta, hogy az angolok állandóan whiskyt isznak. Ha egy angol felébred, azonnal whisky után nyúl. Ha egy angolt nem érdekel a whisky, akkor az az angol már halott. Te nagyon úgy nézel ki, mintha még nem haltál volna meg.
– Hol az a whisky? – könyököltem fel.
Vigyorgott és egy magasra nőtt tujaféle alól kihúzott egy üveget.
– Jeget isd kérsz bele?
Kissé álomszerűnek tűnt az egész, de bólintottam.
Csörgött egy kicsit a jegesvödörrel, aztán olyan dupla adagot varázsolt a kezembe, hogy bármelyik szakképzett mixer is megirigyelhette volna.
A whisky új életre keltett. Éreztem, hogy megindul ereimben az elmúlt órák megrázkódtatásaitól megalvadt vér. Ismét szép lett minden, majdnem olyan szép, mint amikor leszálltam az Oslóból érkező repülőgépről.
Őrangyalom elégedett, fülig érő vigyorral figyelte ruganyos mozdulataimat. Csengő kacagásban tört ki, amikor felé nyújtottam az üres poharamat.
-Adnál még egyet?
Felugrott, és örömében letépett egy levelet a legközelebbi nyírfáról.
– Apa ezt is megmondta!
– Mit? – kérdeztem gyanakodva.
– Hogy fogsz kérni még egyet. Apa szerint az az angol, aki az első adag whiskyje után nem kér még egyet…
– Tudom. Az halott.
– Apa nem ezt mondta.
– Hát mit?
– Nem haragszol, ha megmondom?
– Egyáltalán nem. Egy őrangyalra nem lehet haragudni.
– Hát jó… Apa azt mondta, hogy az az angol, aki az első whiskyje után nem kér még egyet, az bolond. Az olyan angoltól az sem lenne meglepő, ha négykézlábra állna és ugatna, mint a kutyák. Tényleg nem haragszol?

115-117. oldal (48. fejezet)

Leslie L. Lawrence sorozat · Összehasonlítás