A ​maharáni arcképe (John C. Lendvay 11.) 110 csillagozás

Leslie L. Lawrence: A maharáni arcképe Leslie L. Lawrence: A maharáni arcképe

Lendvayt már az Indiába tartó repülőgépen megpróbálják megölni, ettől kezdve a helyzet csak rosszabbodik. A kivégzett maharáni festménybe költözött lelke bosszút áll a haláláért; a láthatatlan elefánt vérrel mázolja be a falat; szegény Musztafát feldarabolják; Paramananda maharadzsának gyakran kell pisilnie, de nem mindig talál WC-t. A könyv John C. Lendvay egyik ifjúkori történetét írja le, amint azt elmesélte Leslie L. Lawrence-nek, Santa Monicában, hálaadás ünnepén.

Eredeti megjelenés éve: 2005

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Leslie L. Lawrence életműsorozat Gesta, Studium Plusz

Studium Plusz, Budapest, 2012
Gesta, Budapest, 2005

ViraMors P>!
Leslie L. Lawrence: A maharáni arcképe

– Mit gondol, írjak végrendeletet?

Tovább nevetett. Immár némi riadalom és közeledő hisztéria is bujkált a nevetésében.

* * *

LLL típusregény, annak minden előnyével és hátrányával off: önbizalomtúltengéses E/1 férfi főhős, néhány gyönyörű nő – lehetőleg a pozitív és a negatív oldalon is legalább egy fő – mindenféle testnedvek, hullák, trükkök, átverések, akció, humor, némi keleti kultúra, rengeteg hatásvadász fejezetvég, pár nem túl meglepő csavar és egy mindent is megvilágosító lezárás. Szóval csak a szokásos, bár ismét rá kellett ébrednem, hogy Lendvay karakterét sokkal kevésbé kedvelem, mint Leslie-t, kész szerencse, hogy ez a sorozat jócskán kevesebb kötetből áll.
Az indiai kultúrával foglalkozó részeket egyébként kifejezetten kedveltem, ami maradt, az hol idegesített, hol szórakoztatott. off Szerencsére a cselekmény pörög és a szöveg is gördülékeny, viszonylag gyorsan lezavarható – amolyan egy éjszakás kaland, nyár közepére pont ideális.

BakuraAndrea>!
Leslie L. Lawrence: A maharáni arcképe

Egyértelmű, hogy nálam ez is max csillagot kap.
Mindig le tud venni a lábamról az író. Fordulatos és kalandos könyveket olvashatok tőle, ezért is ő a kedvencem.
Maga az alaptörténet is tetszett, de a kidolgozására sem lehet panasz.
Volt izgalom bőven a regényben.
Próbálom a lányomat rábeszélni a hasonló könyvekre, de még nem tört meg.

Llorente>!
Leslie L. Lawrence: A maharáni arcképe

Nekem bejönnek a John C. Lendvay történetek. John nyomozási stílusa sokszor megmosolyogtatt, jó párszor hangosan fel is nevettem. Ki más lenne képes indiai táncosnőként álcázva bejutni egy esküvőre. Egyszerű, laza krimi volt, nem volt tele fordulatos csavarokkal mint egyes Leslie L. Lawrence történetek.

XX73>!
Leslie L. Lawrence: A maharáni arcképe

Régebben, kamaszlányként, nagyon szerettem L.L.L. könyveit. Az osztályon/kolin belül akadtak is olvasástámogató kezdeményezések, de erről talán már írtam máshol:)

Aztán volt egy időszak, mikor a piaci antikvárius összes könyvét begyűjtöttem és azonnal olvastam is nagy örömömre.

Aztán volt olyan időszak, mikor a szerző 2-3 könyvet is közreadott évente. Megvettem, belekóstoltam, elsőre nem tetszett, és így ment a papírdobozokba, olvasatlanul.

Mely dobozokban mostanában, könyvtár híján, könyékig turkálok.

Pár oldal kóstoló után olvasatlanul dobozoltam ezt a könyvet pár évvel ezelőtt. Sajnos most sem győzött meg igazán: számomra sablonosnak, unalmasnak tűnik. L.L.L. ennél sokkal jobbakat is írt korábban.

Aurora_Serenity_White I>!
Leslie L. Lawrence: A maharáni arcképe

Érdekes volt, bár nem a megszokott csavarral (talán ezért volt még érdekesebb?). Amit keveselltem benne: a nyomozó ágyába csak egy hölgy mászott be, arra számítottam, hogy mindhárom helyet kap majd benne.

Frank_Waters I>!
Leslie L. Lawrence: A maharáni arcképe

13 éves lehettem, mikor egy nyaraláson unatkoztam (!), és anyukám a kezembe adtam, hogy olvassam el. Na, elolvastam vagy kétszer, és rájöttem, hogy én milyen nagyon szeretem a krimit, ami talán a legnagyobb találmány az irodalomban.

szeretemakönyveket>!
Leslie L. Lawrence: A maharáni arcképe

Nekem úgy ajánlották, hogy milyen jó semmiképpen ne hagyjam ki. Ok megvolt, de a Kéz a sziklán közelébe sem ér.Viszont néhol elég vicces.

Demóna>!
Leslie L. Lawrence: A maharáni arcképe

Nekem azért tetszett. Igaz tényleg nem annyira jó mint a többi,de valahogy ezt is élveztem. :)

comite>!
Leslie L. Lawrence: A maharáni arcképe

Izgalamas, tele eseményekkel, fordulatokkal, gyilkosságokkal, de a vége..? Kicsit csalódás..

mazsolafa>!
Leslie L. Lawrence: A maharáni arcképe

Nagyon gyenge. Az eddigi legrosszabb LLL könyv, amit eddig olvastam…

bbedyy>!

Az ember nem arra született, hogy hülye maradjon, főleg ha egy pedagógus ül a mellette lévő ülésen.

ViraMors P>!

A malacképű ekkor rájöhetett, hogy nem vagyok tréfás kedvemben, egyszerűen csak hülye vagyok.

Cicu>!

Hatásszünetet tartott, és végighordozta pillantását a hallgatóságán. Azok értetlenül néztek vissza rá.
Mi a fenét karattyol összevissza ez az idióta?

Cicu>!

Azt hiszem, egyetlen másodperc alatt mindent megértett. Szomorkás mosoly suhant át a képén.

Cicu>!

Egyszerre csak elborította agyamat a düh. Talán nem is düh volt, hanem keserűség. Vagy a kettő igencsak robbanóképes elegye.

Cicu>!

Amint beléptem, kezdetét vette a ki a gyorsabb játék. Ezt úgy játsszák, hogy adva van két versenyző, adva van egy, a helyiségben található stukker, s az nyer, aki hamarabb találja meg. Akár az életét is megnyerheti vele.

Cicu>!

Ezt kissé már halkabban kérdezte. És mintha igazi kíváncsiság bujkált volna a hangjában.

Cicu>!

Hallgattunk egy sort. Disha a földet nézte, én a hálóingét. Nem tudom, neki mi tetszhetett a szőnyegen, nekem viszont nagyon megtetszett a hálóinge. Még az álmosságom is elröppent.

Cicu>!

A maharadzsa sem tudott parancsolni a szemének, így aztán mindketten leplezetlenül szemrevételeztük Miss Palekar kebleit.

John C. Lendvay sorozat · Összehasonlítás