A ​Karvaly árnyékában (Leslie L. Lawrence 2.) 226 csillagozás

Leslie L. Lawrence: A Karvaly árnyékában Leslie L. Lawrence: A Karvaly árnyékában Leslie L. Lawrence: A Karvaly árnyékában

Leslie L. Lawrence a híres keletkutató és rovartudós ezúttal Afrikába utazik, hogy nyomába eredjen a Crabus Maximusnak, a legendás óriásráknak. Vagy ez csak a látszat? Talán egyéb oka is van az utazásának? Ezt látszik bizonyítani a Karvaly felbukkanása is, akinek sötét árnyéka ráborul a dzsungelre. Aztán megölnek valakit, majd még valakit…
Leslie L. Lawrence fogai közé szorítja pipáját, kezébe veszi .38‑as Smith and Wessonját, és belemerül a Karvaly árnyékába…

Eredeti megjelenés éve: 1985

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Albatrosz könyvek Magvető · Leslie L. Lawrence életműsorozat Gesta, Studium Plusz

Gesta, Budapest, 2000
Pannon, 1993
Magvető, Budapest, 1985

Leslie L. Lawrence

FVCsilla P>!
Leslie L. Lawrence: A Karvaly árnyékában

Olyan jó ilyen történeteket olvasni, mindig megnevettet. Soha sem vonzott Afrika, legyen az bármilyen gyönyörű, de mégiscsak meleg van, most valamilyen szinten ott éreztem magam.

Cukormalac P>!
Leslie L. Lawrence: A Karvaly árnyékában

Akár kezdő Lawrence-olvasóknak is bátran merném ajánlani ezt a történetet, ugyanis a sorban második – és itt még nem kapott vérszemet Laci bácsi (továbbra is nyomozom, ez konkrétan mikor történhetett meg) –, úgyhogy a hosszúsága nem az ezer felé ágazó és tulajdonképpen sehova nem tartó, burleszk-szerű elemekkel teletűzdelt, nevetségesen egyszerű és könnyen megfejthető szálakból fakad, hanem sokkal inkább a kidolgozottságból és összetettségből. Az eredetileg ‘85-ben megjelent, nem sokkal Angola függetlenségének kikiáltása után játszódó, valós történelmi alapokon nyugvó politikai kémsztori remekül kidolgozott karakterekkel, ütős háttérsztorival, lenyűgöző tájábrázolásával tényleg telitalálat lehet azoknak, akik ismerkedni próbálnak a mára több, mint 100 kötetet jegyző íróval.

És akár tökéletes is lehetett volna, de engem a szálak elvarrását és a magyarázatot illetően marhára zavart, hogy spoiler Hiába voltak teljesen nyilvánvaló és igenis megfejthető jelek, azért a fotelból való segédkezés abban, hogy fényt derítsek a tettesek kilétére és a valódi motivációkra, ezúttal nem töltött el maximális elégedettséggel. Mindettől függetlenül viszont maga a történet és az egész kötet zseniális, cselekménydús, a leszámolás meg szabályosan borzongató, szóval összességében remek választás volt.

Gesta, Budapest, 2000
korneliar>!
Leslie L. Lawrence: A Karvaly árnyékában

Második kalandregényem Leslie L. Lawrence-től és újfent lenyűgözött a könnyed, sziporkázó stílusával. Frappánsak a mondatai, lényegretörő a tartalom, dráma (feszültség) ugyanúgy megvan, mint a laza humor, plusz néha irónia.
Az első részhez nem kapcsolódik szorosan, sőt, konkrétum egyáltalán nincs megemlítve, csak ilyen utalásos formában, hogy így meg úgy a Távol-Keleten.
Most a helyszín Afrika, Angola, itt nagy a forróság, Ázsiában fáztunk. Ott is sorozatgyilkosság zajlott, itt is. És hogy itt kiderült-e a tettes? Naná, csak megint nem az, akire én gyanakodtam. :D
Az első résznél nagyon megetetett a feleségével, most azt hittem, hogy itt is felbukkan és rögtön elkezdtem spoiler gyanakodni, de aztán hamar megdőlt az elméletem a sálas jelenet után… Hm, úgy néz ki még nem vagyok elég dörzsölt. :D
A cselekményt kb. egy hagymához tudnám hasonlítani. Szépen rétegről rétegre haladunk a történetben a bizonyítékokkal és a közepére a tettesek kilétét is megtudjuk. De vigyázat! Mi olvasók csak minden második réteget ismerhetünk meg, amitől nagyon izgalmassá válik a könyv és a legvége, amikor hősünk elmeséli a gondolatmenetét, érezzük azt a bizonyos “aha” érzést. Engem lenyűgöz.
Még sok ilyet szeretnék olvasni, mert egyszerre szórakoztat, kikapcsol, de gondolkodnivalót is ad.

Andrea96>!
Leslie L. Lawrence: A Karvaly árnyékában

Az a bajom az LLL könyvekkel, hogy szinte minden könyvhöz ugyanazt az értékelést letudnám írni, mivel kísértetiesen hasonlít a felépítésük. Éppen ezért van az, hogy ha nem merek más könyvbe belekezdeni, akkor tudom, hogy ezekkel a könyvekkel nem tudok mellé lőni, mert nagyon csípem Laci bácsi stílusát, hogy még a káosz közepén sem veszíti el az eszét.
Ebből a könyvből picit hiányoltam a történelmi leírást, nem volt olyan érdekes a körítés sem, de egy kellemes, laza olvasásnak tökéletes volt.

Gaby_Roney IP>!
Leslie L. Lawrence: A Karvaly árnyékában

Minden könyvét szeretem! Illetve a stílusát, a cselekményvezetését. Humoros, tartalmas történeteket ír, és ez alól ez sem kivétel. Számomra már az maga a rejtély, amikor az Írótól veszek a kezembe egy könyvet, vajon hová kalauzol el? Mit tár majd leírásként elém? És mi lesz a végkifejlet? Mindezt kalandos úton, csodálatos megfogalmazással, és egyedi stílussal fűszerezve. ;)

Paulina_Sándorné P>!
Leslie L. Lawrence: A Karvaly árnyékában

Annyira nem élveztem, mint vártam. spoiler Mondjuk Afrika is gyönyörű hely, csak ne lenne olyan meleg. Leslie azért hozta a megszokott formáját, spoiler Eléggé meg volt csavarva a történet. Élveztem a figurákat, amiket alkotott. Bírom, hogy amilyen okos, néha elég jól elő tudja adni a lökött fazont. A végén megkaptam a magyarázatot, ami sok mindent helyretett. Főleg, hogy összezavartam a dolgokat, így csak a végén esett le, hogy kik a hunyók, ki a Karvaly. Mint mindig a pénz a motiváció. Mary érdekes nőszemély, bár néha megráztam volna.

Biró_Krisztina>!
Leslie L. Lawrence: A Karvaly árnyékában

Kellemes meglepetés volt az előző Sindzséhez képest.Valahogy ez olvasmányosabbra sikerült.Ráadásul volt benne egy007-es csavar!Az elején megküzdöttem vele.De a végére úgy beszippantott,hogy a tv sorozatokat is majdnem elfelejtettem megnézni miatta.

linokumiko>!
Leslie L. Lawrence: A Karvaly árnyékában

Nagyon élveztem! De ez tök más, mint az előző rész volt. Pár részlet nem stimmelt. Biztos, hogy a Molyon szereplő a jó sorrend? Anno össze-vissza olvastam és nem tűnt fel ilyesmi.
Ettől függetlenül ismét egy jó kikapcsolódás volt. Most Afrikában és nagyon tetszett, ahogy leírta. Szeretem az ilyen barangolós könyveket, ahol jobban megismerhetem a helyszínt is, nem csak a szereplőket, cselekményt. Ami egyébként itt is remek lendülettel haladt előre és a vége is szuper volt. (Bár azért gyanakodtam rendesen. :) )

Pannon, 1993
Llorente>!
Leslie L. Lawrence: A Karvaly árnyékában

Nem sok párhuzam volt a Sindzse szemével, azt leszámítva, hogy Leslinek ismét egy vörösképű skót a legjobb pajtása a veszélyben, aki szintén újságíró. Ez a történet inkább hasonlított egy John C. Lendvay féle krimihez, mint egy Leslie L. Lawrence kalandos történethez.
Nekem ez a történet is nagyon tetszett, jól meg volt koreografálva. Bonyolultan indul a történet, de fejezetről fejezetre egy tisztább a kép, és ha jól figyel az ember az apró jelekre, akkor a gyilkost is idővel felfedezi.

MicRobi>!
Leslie L. Lawrence: A Karvaly árnyékában

Eddig ez a 15. Lőrincz L. László könyvem, messzemenően ez volt a legjobb mind közül.

Cukormalac P>!

– Nem hiszem, hogy ismerné Közép-Európa történetét, Mrs. Sanders, de engedje meg, hogy elmondjak önnek egy rövidke kis epizódot. Valaha, a középkorban, nem sokkal annak a földrésznek a felfedezése után, amelyre ön most olyan büszke, Európára rátámadtak a törökök. Történt egyszer, hogy egy csatában, a nevét nem említem, hiszen az ön számára alighanem kiejthetetlen lenne, szembekerült egymással egy óriási török és egy maroknyi magyar sereg. A csata a törökök győzelmével végződött. A csatamezőt az elesettek tetemei borították, és másnap reggel, amikor a győztes szultán vezérei kíséretében megszemlélte a harcmezőt, és végignézett elesett katonáin, a krónikák szerint így kiáltott fel: „Ó, Allah! Ilyen győzelmet még ellenségeimnek sem kívánok!” Jó éjszakát, Mrs. Sanders!

263. oldal (Gesta, 2000)

Kapcsolódó szócikkek: Leslie L. Lawrence
DoraAnn>!

Volt, aki az anyósát lökte a krokodilok közé. És képzeljék csak, a krokodilok megdöglöttek tőle! A szerencsétlen hapsi meg duplán ráfázott, mert az anyósát is visszakapta, és az okozott kárt is meg kellett térítenie.

Caulker>!

Én nem hiszek a véletlenül repkedő golyókban. Véletlenül még a keselyű sem röpköd a levegőben, az is pontosan tudja, hogy mit akar. Hát még egy golyó!

darkfenriz>!

Mary néha-néha megszorította a kezem, és csodálkozással vegyes büszkeséggel bámult a képembe. Úgy látszik, nehezen szokott hozzá a gondolathoz, hogy egy eleven „szupermannel” hozta össze a végzete.

DoraAnn>!

-Na persze,- gondoltam magamban- itt mindenki megérez mindent, ennek ellenére hullunk, mint az őszi legyek, vagy megölnek, vagy leütnek bennünket.

darkfenriz>!

– Kezdjem magammal? Azt hiszem, nekem van a legrondább kiejtésem valamennyiük között. Egy skót úgy beszél angolul, hogy egy igazi angol elsírja magát. És esküszöm, így is van jól!

darkfenriz>!

– Nem lennék meglepve, ha ezt a yokohamai céget is felszámolták volna.
– Erre nem került sor. A cég ugyanis soha nem is létezett.

darkfenriz>!

És a francia szakember ekkor elkövetett egy óriási hibát. Ahelyett hogy azonnal értesítette volna a cégét, megelégedett azzal, hogy a vállalatot nem érte semminemű kár, és elmerült a St. Pauli örömeiben.

DoraAnn>!

-Majd meglátják. Mindenesetre úgy hírlik, hogy belelát a jövőbe.
-Az még nem lenne olyan nagy baj, csak a múltamba ne lásson bele!- visította egy éles női hang.

Fater>!

Mindig is hittem a véletlenekben, de azért a Távol-Keleten megtanítottak rá, hogy nem árt, ha az ember megpróbálja befolyásolni őket.

Leslie L. Lawrence: Holdanyó fényes arca A Hari Krisna gyilkosságok

Leslie L. Lawrence sorozat · Összehasonlítás