A ​halál kisvasúton érkezik (John C. Lendvay 2.) 77 csillagozás

Leslie L. Lawrence: A halál kisvasúton érkezik

– Mr. Hendersonnak kényszerképzete van. Az a mániája, hogy meg fogják ölni. Maga a negyedik testőr, akit felfogad.
– Hm. És a másik három? Az elődeim?
Szemembe nézett; vizenyős tekintete nem a napfényben fürdő tavacska kékjét idézte.
– Nyomtalanul eltűntek, Mr. Lendvay.
– Mi a fene?!
Várt egy kicsit, aztán vészjósló hangon suttogta a fülembe:
– Arra is kíváncsi, hogyan?
– Hát, ha lenne olyan szíves…
– Ha akarja. Bár én a maga helyében nem lennék kíváncsi rá… Jó, jó, a maga dolga. Nos, hát az a helyzet barátom, hogy a maga elődei egytől egyig felszívódtak. Nincs bizonyítékom rá, de… mérget vennék rá, hogy megzabálták őket a kaktuszok!

Eredeti megjelenés éve: 1988

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 13 forintos könyvek Népszava

Népszava, Budapest, 1988
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 963322778X

KBCsilla P>!
Leslie L. Lawrence: A halál kisvasúton érkezik

Érdekes ahogy LLL tud írni. Röviden, tömören, mégis bő lére eresztve, ezernyi szereplővel.
Ebben is éppen csak halott német katona nem volt.
Én nagyon szerettem, egyetlen hibájául azt tudom felróni, hogy mire belelendültem, már le is tehettem.
De gondolom, a kis füzetecskéknek ont ez a lényege.
A gyilkost megtaláltam, feladat elvégezve.
Kár, hogy nincs több ilyen könyvem.

tigi5 IP>!
Leslie L. Lawrence: A halál kisvasúton érkezik

Tetszett, hogy ily gyorsan olvasható. :) Lendvayt is kedvelem, nagyon bejön, hogy csak úgy „szerényen” tisztában van a zsenijével. Gyors kikapcsolódásnak remek.

Szelén>!
Leslie L. Lawrence: A halál kisvasúton érkezik

Végig olvastam mind a négy kis Leslie L. Lawrence „könyvet”, és ez is hozta a szokásos, ismétlődő momentumokat, miszerint keretbe van foglalva a történet, az első és utolsó fejezet szinte szóról szóra megegyezik a többivel. Ezzel nincs is bajom, a közbülső résszel sincs sok.
Ja, de egy van! Ennyiszer a kaktusz szót leírva, még egy történetben sem láttam.
Bezárt szobában találnak egy hullát, akit már mindenki erősen halottként akart látni, elsősorban a családja, mégis könnyen kitalálható mi az indíték és miért történt a gyilkosság.
Azt hogy hogyan, az már kicsit kacifántosabb.
Egyet viszont nem értek, Lendvay elődjei miért léptek le?

kolika>!
Leslie L. Lawrence: A halál kisvasúton érkezik

Úgy gondolom,hogy ez a rövid mű, csak ujjgyakorlat volt a szerzőnek. A gyilkossági szál nem okoz túl nagy meglepetést, hiszen elejétől kezdve tudjuk, hogy a gazdag úriember életére törnek. A cím eléggé árulkodó, mi, olvasók már elejétől kezdve tudjuk azt is, hogy a vasút nagyon fontos szerepet kap a gyilkosság felderítésben. Hiába szerepelnek hóbortos, kissé őrült alakok, illetve a pénzt leső személyek, mégsem itt kell keresgélni. A sokáig dédelgetett bosszú eléri célját. A belülről bezárt szobában történő, külső behatolás nyomait nélkülöző gyilkosság felderítése mindig érdekes. Kíván némi észt úgy az elkövető, mint a felderítő részéről. Rafinált a gyilkos is, de Lendvay eszén nem lehet túljárni.
Rövid, de szórakoztató írás.

Vandaboszi P>!
Leslie L. Lawrence: A halál kisvasúton érkezik

Nem túl megszokott Laci bácsitól, hogy ilyen rövid művet írjon. Ami igazán érdekes, hogy hiába volt rövidke így is belefért egy csomó minden :D ! Lendvay professzornak így is sikerült megoldani az ügyet ami nem hétköznapi gyilkosság volt. Kicsi, szórakoztató krimi :) !

NyZita >!
Leslie L. Lawrence: A halál kisvasúton érkezik

Kicsit laposabbnak érződik, mint egy átlagos Leslie L. Lawrence regény. Vagy talán csak az egzotikus helyszín, a rengeteg szereplő, a jóval több gyilkosság, és a többszörösen megbonyolított bűntény hiányzott, mert mindezek, a terjedelem okán, ezúttal nem annyira jellemzőek.

De azért a szerzőtől elvárhatóan csak felbukkan azért egy-egy karikatúra-szerű figura, elhangzik pár poénos megjegyzés, elcsattan néhány pofon, előkerül a Smith&Wesson. Klasszikus, bezárt szobás bűntényt kapunk, ráadásnak kisvasúttal, kaktusszal, kígyóval és marakodó örökösökkel. Nem túl brilliáns, viszont gyorsan olvasható, egy délutános kis krimi.

Perszephoné>!
Leslie L. Lawrence: A halál kisvasúton érkezik

Nekem olyan összecsapott hatást keltett a „könyv”. Mondjuk néhány Lawrence könyv után az ember megszokja, hogy a főhős mindig mindennel tisztábban lesz a könyv/nyomozás végére, még akkor is, ha mindez csupán 1 óráig tart, talán nem is ez zavart igazán. A történet sem annyira eredeti, mert több „bezárt szoba rejtélye” típusú nyomozásról is olvashattunk már, pláne ezzel a megoldással (pl. Sherlock Holmes egyik ügye is hasonló). Igazán nem is tudom megfogalmazni, hogy miért is nem tetszett ez a rövid krimi annyira, egyszerűen csak nem. Úgy meg nagyon nem, ha a többi, már olvasott LLL történethez hasonlítom.

rena_sarkadi>!
Leslie L. Lawrence: A halál kisvasúton érkezik

Ami pozitívum, hogy nem jöttem volna rá életem végéig, hogy ki és hogyan követte el a gyilkosságot (sőt, arra sem, hogy gyilkosság volt). Ami negatívum, az a vontatott cselekmény, a sok idióta szereplő és maga a főszereplő végtelenül tenyérbemászó stílusa. Sok negatív kritika miatt olvastam, hát én sem estem tőle hanyadt.

JoPiTi>!
Leslie L. Lawrence: A halál kisvasúton érkezik

Kicsit összecsapottnak és kidolgozatlannak tűnt a történet. Végig olyan érzésem volt, mintha a gyilkosság csak egy teljesen mellékes dolog lenne. A történet lényege Lendvay nyomozó zsenije. Nem igazán szeretem az olyan történeteket, ahol a főhős egyszercsak a homlokára csap és megmondja ki és hogyan követte el.

azoltan>!
Leslie L. Lawrence: A halál kisvasúton érkezik

Könnyen olvasható rövid krimi. Kissé kiszámítható volt nekem.

NyZita >!

– Cumi helyett revolvercsövet szopogattam a bölcsőben.

4. fejezet

John C. Lendvay sorozat · Összehasonlítás