Shakespeare ​kézikönyv 14 csillagozás

Leslie Dunton-Downer – Alan Riding: Shakespeare kézikönyv

A gyarlóságnak asszony a neve, a szerelem vak, a zöldszemű szörny pedig nem szokott gyertyát tartani. – Ki hinné, hogy e rövid kis mondatban négy Shakespeare-idézet is van. A jó bornak nem kell cégér (ez is Shakespeare), ám ha mégis, akkor nagyon szép legyen: e kötet útikalauz Shakespeare összes műveihez. Áttekintést ad a kor történelmi és irodalmi eseményeiről, kultúrtörténetéről és bemutatja a művek legfontosabb, legérdekesebb színházi, filmes, operai feldolgozásait. Diákok és a színházszerető közönség haszonnal – mindenki más élvezettel is forgathatja az igazi, hangulatfestő fotókkal illusztrált szép könyvet.

Eredeti cím: Essential Shakespeare Handbook

Róla szól: William Shakespeare

Magyar Könyvklub, Budapest, 2004
480 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635491700 · Fordította: Bozai Ágota

bokrichard>!
Leslie Dunton-Downer – Alan Riding: Shakespeare kézikönyv

Állíthatom, hogy a legjobb „ irodalmi kézikönyv”, amit eddig láttam. Eleve a borítás, a papír minősége, a képek-szóval már maga a kiadás minősége is szemet gyönyörködtető, és hát a tartalom, arra meg nincsenek szavak. Bárkinek ajánlom, legyen az rajongó vagy csak tanuló, akinek kötelezőként adják a Bárd műveit, mert ebben a kötetben nem lehet csalódni!

chamichaze>!
Leslie Dunton-Downer – Alan Riding: Shakespeare kézikönyv

Igényem volt egy Shakespeare művekről szóló könyvre, így találtam ezt. Párhuzamosan olvastam az összes drámával.
Nagyon hasznos összefoglaló ez, minden drámáról van egy rövid háttér történet tartalmi összefoglaló felvonásokra bontva a dráma cselekményéről, lista a szereplőkről és végül egy rövid kitekintés a dráma utóéletéről, feldolgozásairól színpadon és filmen. (Így tudtam meg, hogy például Helen Mirren fiatalon játszotta Cressidát). A könyv egy történelmi háttér ösdzefoglalóval kezdődik és van egy fejezet Shakespeare életéről, a nyelvezetéről és a korabeli színházról. A drámákon kívül sorra veszi Shakespeare egyéb műveit is, külön fejezet szól az elbeszélő költeményekről, szonettekről. Komoly elemzések és bibliográfia nincs benne, de remek Shakespeare lexikon így is.

Almadeltoid>!
Leslie Dunton-Downer – Alan Riding: Shakespeare kézikönyv

Egy nagyon jó könyv, igényes kiadás. megvan benne mindegyik műje és arról leírás, történelmi háttér. Sok-sok érdekesség, nem unalmas egyáltalán. Ajánlom azoknak az iskolásoknak akik most veszik a nagy „Őt”. :D

Honey_Fly P>!
Leslie Dunton-Downer – Alan Riding: Shakespeare kézikönyv

Gyorstalpaló Shakespeare igényes kivitelben hasznos, érdekes tartalommal. Több, mint egy mezei összefoglaló.