Utazók 47 csillagozás

Lesley Pearse: Utazók

A tizenöt éves csodagyerek, Beth hamar árvaságra jut. Álma, hogy egyszer híres hegedűművész lesz, szertefoszlik, azonban bátyja, Sam elhatározza, hogy húgával kettesben nekivágnak a nagyvilágnak, és meggazdagodva térnek majd haza Amerikából. A New York felé tartó hajón bajkeverő barátokra találnak; a hamiskártyás Jack és a simlis szerencselovag Theo gazdagságot ígér a két fiatalnak, így bandát alakítva vágnak neki Kanada életveszélyes folyóinak és hófödte hegycsúcsainak, ahová az aranyláz csábítja őket. Vajon megbízhatnak társaikban, akiket elvakít a pénz hatalma? Milyen messzire kell menniük, hogy megtalálják a boldogságot?

Lesley Pearse műveiből több mint hárommillió példányt adtak el világszerte. Pearse, akinek élettörténete kész regény, bravúros mesélő, történeteiben a legféltettebb és leggyűlöletesebb emberi érzelmek csapnak össze, rajongói szerint páratlan érzékkel mutatja meg, milyenek is vagyunk valójában; veszélyben, magányban, bűnben és szerelemben.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Ulpius-ház, Budapest, 2009
662 oldal · ISBN: 9789632541501 · Fordította: Vándor Judit

Rooxy>!
Lesley Pearse: Utazók

Olvasmányos és szórakoztató, mint az írónő könyvei általában. Tetszett, hogy voltak benne kiszámíthatatlan fordulatok. A szerelmi szállal már nem voltam ennyire kibékülve, de összességében jó volt olvasni.
off

mazsoka P>!
Lesley Pearse: Utazók

Könnyen olvasható, fordulatos. Érdekes volt végignézni, hogy válik Beth kamaszlányból érett nővé, hogy változtatja meg az emberek életét az arany utáni sóvárgás. Hogy születnek szerelmek és változnak visszájára emberi kapcsolatok. Kanada alig járható hágóira, hófödte hegyeire utazunk, hogy a szemünk előtt épüljön a semmiből egy város,hagyjuk, hogy magával ragadjon bennünket az aranymezők különös, veszélyes világa.

anni_olvas>!
Lesley Pearse: Utazók

Csak ajánlani tudom, hiszen fordulatos, olvasmányos regény, nem megterhelő, mindvégig szórakoztató, én egyetlen percig sem untam magam.
Ráadásul egy csomó szereplő valóságos figura volt (pl. Soapy) és sok esemény valóban megtörtént!

Lilii25>!
Lesley Pearse: Utazók

Mivel az írónő ezen könyvén kívül csak a Titkokat olvastam, ezért nem volt annyi viszonyítási alapom, de ezek után rájöttem, hogy az írónő kifejezetten kedveli sorstragédiákkal tarkítva indítani a műveit. A cselekményszál, a tragédiák bekövetkezte és fajtája majdnem ugyanaz, ezért emiatt lehetséges, hogy első könyvként az írónőtől a Titkok nekem jobban tetszett, egy kicsit kiszámítható volt az egész, ennek ellenére megkapja az 5 csillagot, mert a történetvezetés, az írónő stílusa még mindig befutó nálam. Cselekményes, mozgalmas, fordulatos mű, minden egyes oldalon izgulhatunk Bethért és a többiekért. Nekem a kezdetektől fogva Jack volt a kedvenc szereplőm spoiler
Egymás után olvasva a Pearse könyvek a fentebb említettek miatt úgy gondolom, hogy egy idő után elvesztenék a varázsukat, ezért tartom magam ahhoz továbbra is, hogy az Emlékeknek is csak jövő nyáron kezdek neki. :)

MA_>!
Lesley Pearse: Utazók

Végig érdekes, izgalmas könyv volt sok tanulsággal az életből.

Vuvi>!
Lesley Pearse: Utazók

4 nap alatt kiolvastam, nagyon mozgalmas, nem lehet letenni. :)

Vascello>!
Lesley Pearse: Utazók

Ez a könyv tetszett a legkevésbé az írónőtől. Végig vártam a cselekmények során az áttörést, de nem kaptam meg. Picit csalódott vagyok.

msphant>!
Lesley Pearse: Utazók

Nagyon tetszett, gyors volt és fordulatos, olvastatta magát. Sokat gondolkodtam, hogy megvegyem-e, de jó döntés volt :-)

belata>!
Lesley Pearse: Utazók

Én még nem olvastam Pearse könyvet ezen kivül,de ez nagyon tetszett.Annyira olvastatta magát nem volt egy oldal sem ami unalmas lett volna.Fordulatos,cselekményekben gazdag,van benne szerelem,megcsalás,árulás.Csak ajánlani tudom mindenkinek

_Horváth_Bernadett_ >!

Okosabb is volt, mint a bátyja, könyveket olvasott, nem azért, hogy elmeneküljön a valóság elől, hanem hogy gyarapítsa a tudását.

_Horváth_Bernadett_ >!

Nemcsak kottát olvasni és zongorázni tanította meg Betht, hanem a könyvek, a zene, a gondolatok új világát tárta fel előtte.

_Horváth_Bernadett_ >!

Könyveket hozott neki, amelyekről úgy gondolta, Bethnek mindenképpen el kell olvasnia őket, a legkülönfélébb zenei irányzatokkal ismertette meg, és néha még hangversenyre is magával vitte.

_Horváth_Bernadett_ >!

– Egyelőre ne aggódjunk azért, hogy mit hoz a jövő – zárta le a beszélgetést. – Valami úgyis történni fog.

_Horváth_Bernadett_ >!

Bárok, kocsmák, tánctermek, színházak, német sörözők és éttermek sorjáztak egymás mellett.

_Horváth_Bernadett_ >!

Ira Németországból érkezett a férjével és a szüleivel még az 1850-es években.

_Horváth_Bernadett_ >!

Az asszonyok közösen vigyáztak a gyerekekre, és segítettek angolul tanulni a németeknek és az olaszoknak.

_Horváth_Bernadett_ >!

Az egyik kínai standnál tésztát vásárolt, az olasznál pedig nagy tál húsos-paradicsomos makarónit. Ira szinte minden nap valami újjal lepte meg: pereccel, pastramival, sós marhasülttel, töltött hallal vagy német virslivel.

_Horváth_Bernadett_ >!

Többségükben olaszok, németek, lengyelek, zsidók és írek laktak errefelé, és néhány más európai náció is képviseltette magát, no meg a déli államokból feljövő négerek.